Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Horor
  • Animovaný

Recenze (1 097)

plakát

Grindhouse: Auto zabiják (2007) 

Nemohu si pomoci, ale je to pro mě nejslabší tarantinovka. Možná je hlavním problémem, že jsem viděl verzi se stopáží 114 a věřím, že těch 30 minut keců navíc bylo až moc. Má to skvělé obsazení. Veškeré scény, kde je Kurt Russell jsou fantastické! Automobilové honičky jsou dechberoucí! A to je za mě asi tak vše. Je tam opravdu hodně nezábavných a nudných scén, kde herečky jen zbytečně mluví. Možná někdy zkusím klasickou verzi 87 minut a třeba změním názor.

plakát

MILF (2018) 

Očekával bych více komediální přístup. Vtipu tam mnoho není. Byl by to celkem fajn odpočinkový film, ale největším problémem je, že prakticky každá postava má tragicky nesympatický charakter a často jejich reakce a volby nedávají žádný smysl. Celkem oceňuji, že i když se jedná o produkci Netflixu, tak nebylo potřeba zastoupit veškeré rasy, náboženství a sexuality, to se málokdy vidí. A určitě musím ocenit Virginii Ledoyen, která se od Pláže vůbec nezměnila.

plakát

Ples příšer (2001) 

Rozumím tomu zařazení mezi nejpřeceňovanější filmy. I zde je tento snímek šíleně nadhodnocený. Nerozumím, co z něj činí něco opravdu extra. Jasně, herecky je to super. Thorton a Berry jsou parádní, Boyle taky. Ledgerova postava šokoje, ale tím to končí. Příběhově je to skutečně slabé.

plakát

Corpus Christi (2019) 

Nic špatně. Po dlouhé době jsem viděl skutečně drama, které ve mně něco zanechalo. Jana Komasu si budu muset trochu ještě nakoukat, protože tohle bylo originální, silné, chytré a samozřejmě smutné. Ale kdyby to nebylo takové, jaké to je až do konce, tak by to ztratilo ten punc originality. Vždycky jsem překvapen, jak v Polsku udělají podobně kvalitní film na veškeré ceny prakticky každoročně a u nás to tak často nejde.

plakát

Batman a Robin (1997) 

Věděl jsem do čeho jdu. Čekal jsem kravinu, a proto jsem si myslel, že to bude kravina, u které se zasměju, jak je stupidní. To mi vydrželo tak 15 minut, potom už to není ani sranda. Možná, kdybych zvolil jiný než český dabing, tak to snesu lépe, ale nevím. Ovšem "Travička Ivy", to vytvoří jen český překlad, humor. Paradoxně Poison Ivy v podání Umy Thurman bylo to nejlepší, co tento film přinesl. I když si myslím, že Uma hraje tak na 20%, tak snese nějaké měřítko. U zbytku castingu se někdo zbláznil. Samozřejmě scénář a dialogy jsou tak debilní, že by to i lepší obsazení nevytrhlo. Clooneymu nevěřím ani Nespresso, Batman je naprosto mimo jeho ligu. O´Donnell je nejzbytečnější postava všech filmových vesmírů od počátku. Arnie mi přijde, že hodně chce být zajímavý Freeze, ale to zkrátka nejde, je to nuceně trapné. Ovšem luxusní průšvih je role a výkon Alicii Silverstone, to se jen tak nevidí. A kdo neviděl, tak neuvěří.

plakát

Bezstarostná dívka (2019) 

Podle zdejších hodnocení bych to očekával mnohem horší. Já jsem s tím docela i spokojen. Krásné Cannes, fajn hudba, hezké barvy, postavy, které musíte nemít rádi a postavy, kterým můžete přát. Sex, chlast, sluníčko, jachta, prsa. Vlastně na odlehčení v pohodě. Pravda, po 20 minutách jsem to chtě vypnout, jak mě Tahia Dehar štvala, ale jsem rád, že jsem to neudělal. Naopak takový Benoit Magimel mě vyloženě bavil. Nicméně jednou určitě stačilo.

plakát

Pátek třináctého 5 (1985) 

Přesně, co očekáváte, to taky dostanete. Paradoxně se za mě jedná o jeden z nejlepších dílů série. Má to i výjimečně nějaký příběh, který se tváří, že dává smysl. Pokud by každý díl splňoval stejné parametry jako pětka, tak je Pátek 13 mou nejoblíbenější hororovou sérií.

plakát

M3GAN (2022) 

Je to určitě zábavné a po delší době relativně originální. Ale stále tomu něco chybí. Chtělo by to lepší atmosféru, možná zajímavější herce. Ten závěr je takový uspěchaný a velké vyvrcholení chybělo. Škoda. Nicméně druhý díl rád uvidím.

plakát

I Spit on Your Grave: Deja Vu (2019) odpad!

Tak jsem se zase po letech dostal k hodnocení totální ODPAD! Opravdu to nešlo jinak. Popravdě během prvních 40 minut jsem si říkal, že to je vlastně chvilkama docela vtipné, a že to bude klasická blbost, kterou ale od tohoto žánru očekáváte. Pak už to šlo do kopru a nedalo se film skutečně sledovat. Vymýšlíte, co dělat jen abyste nemuseli koukat. Hlavní herečka je fakt tragická (zlatá Sarah Butler). Každá scéna trvá snad 10 minut, nic se neděje, hodně se kecá a pak nějaká debilita. Stopáž 148 minut u podobného filmu? To se někdo vyloženě po*ral v kině! Už prosím nepokračovat.

plakát

X-Men: Dark Phoenix (2019) 

Je to jeden z nejslabších kousků ze série X-menů, o tom žádná. Zaslouží si místní hodnocení. Ale vlastně jsem čekal ještě horší průšvih. Příběh je slabý, Sophie Turner je hodně slabá, Jessica Chastain je strašná, JLaw tam je pouze chvilku. Má to ale kladné věci. Vizuálně to vypadá super, o tom žádná. McAvoy a Hoult jsou super a především Michael Fassbender je fantastický! Popravdě mě mrzí, že série byla pohřbena takto, protože myslím, že by se dalo pořád pokračovat a zlepšit to.