Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Čtvrtý díl je totálně nejslabší a po jeho shlédnutí doufám, že bude posledním. Depardieu naštěstí utekl do Ruska, takže zřejmě pokračování již nebude. Edouard Baer není dobrý Asterix, Fabrice Luchini je příšerný Caesar! Vtipů je minimum a příběh stojí za prd. To, že si Frantíci dělají slušnou prd*l z Anglánů se mi líbí, ale po půl hodině filmu to začalo být otravné, protože tvůrci opakovali stále ty samé ,,ďžouky". Zlaté animované verze!

Sinister (2012)

Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších hororů roku, možná i nejlepší. O tom se pochybovat nedá. Nicméně, co se týče příběhu, tak Sinister ničím nevybočuje z řady. Tuctová zápletka, jakých bylo už tisíc. Ten rozdíl, mezi Sinisterem a ostatními horory je Scott Derrickson, který stojí za nepříliš povedeným Dnem, kdy se zastavila země, jedním z mnoha pokračoání Hellraisera a remakem V moci ďábla. Sinister je natočen skvěle! S takovým rozpočtem udělat takový film je umění a nedivím se, že Derricksonovi se teď nabídky jen hrnou. Výborná atmosféra, skvělé lekačky, hezky udělaní duchové a výborný Ethan Hawke.

Mocný vládce Oz (2013)

Jedna z nejlepších pohádek poslední doby. Ve 3D se na to opravdu moc hezky kouká. Spousta barev, výborné efekty, roztomilé kouzelné bytosti. Ze začátku se jeví James Franco i Mila Kunis, jakože hodně přehrávají, ale na Francovi je vidět, že je kašpar a tahle role mu sedla a Mila se potom změní v podivně nepříliš děsivou čarodějnici a herecký výkon jde stranou. Dále obsazeá Rachel Weisz je vždy výborná a její čarodějnice je trošku děsivější než ta "She-Hulk", a Michelle Williams nebyla tak hrozná, jak bych čekal. Spousta vtipů, které jsou jak pro děti,t ak některé i pro dospělejší publikum. Sam Raimi ode mě má palec hore.

Holky fotbal nehrajou (2007)

Příšernost! Film u ubulené, nesympatické a nepříliš talentované holce, ze které když se každý neposere, tak hned uteče s brekem a uražená. Nemělo to vtip, nemělo to atmosféru, nemělo to ani jednu postavu, které by člověk mohl fandit, protože všechny byly totálně nesympatické a herecky nezvládnuté. Nemělo to asi pěkně předvedené fotbalové momenty. Totálně nic! Jednu * dávám jen za to, že jsem to dokoukal. Nikdy víc!

Občanský průkaz (2010)

Skvělý film z minulého režimu, který se zaměřuje i více na mladé diváky. Jeden z nejlepších českých filmů posledních pár let vsadil na mladé hlavní herce a do vedlejších rolí obsadil velká jména. Herecky obstáli všichni na jedničku a muzika byla naprosto úžasná! Herci 5*, hudba 5*, příběh 4*, vtip 4*! Skvělý český film, který se bude špatně překonávat v daném odvětví.

Hotel Rwanda (2004)

Výborný film podle skutečné kruté události. Genocida ve Rwandě je od druhé světové největší za celou dobu, takže emoce z filmu crčely a ani nebyly potřeba žádné velké herecké výkony. Přestě všichni zůčastnění zaslouží naprosté absolutorium! Cheadle, Okonego, Nolte, Phoenix - všichni! Správně kruté, ale ne přespříliš nechutné. Výborný kousek!

Mary Poppins (1964)

Byl jsem donucen se podívat na toto dílo a přežil jsem. Nebavilo mě to, vtipy trapné a vím, že ani jako malý bych ten film neocenil. Daly se tam anjít dobré myšlenky a asi 4x jsem se zasmál. Ale 140 minut mě totálně uspalo a otrávilo. V šedesátých letech to mohla být pecka, ale když se na to podívám v roce 2013, tak trpím. Nicméně chápu, že se to někomu líbí a má ten film rád. Proti gustu nic...

Vstupní brána (2007)

Film, který tvoří jen Asia Argento. Příbě stojí za prd, postavy jsou nudné a psychicky nestabilní, herci jsou strašní a napětí žádné. Asia se tam 3x nebo 4x svlékla a to mělo vystačit na celých 102 minut. Těžko říct, jestli ten film měl jiný záměr než nám předvést postavu Asii A.

Černobylské deníky (2012)

Tak dalo se to vidět a asi nebylo tak špatné, jak tady všichni líčí. Je to holt laciné, bez kvalitních herců, bez kvalitních efektů. Jestli se ale něco povedlo, tak je to postapokalyptické městečko a relativně slušné napětí. Mutanti nebyli prakticky vidět a příběh stál za prd. Člověk by od takovéhle vyvražďovačky čekal alespoň nějaká prsa a ani ta se nedostavila. Rozhodně se nejedná o světoborný horor roku, ale není to o nic horší než polovina jemu podobných.

Země bez zákona (2012)

FIlm, na který jsem se těšil přes rok. V hlavních rolích mojei oblíbenci Tom Hardy a Shia LaBeouf! Ve vedlejších Mia Wasikowska, Guy Pearce a Gary Oldman! Hudba a scénář Nick Cave! Čekal jsem, že to pro mě bude něco velkého, ale nenapadlo mě, že to bude tak velké! Skvělý příběh tří statečných a drsných bratrů, kteří dokáží přežít cokoliv. Spousta akce a napětí, výborně zvládnutý konec a herecké výkony naprosto špičkové! Guy Pearce byl tak slizký, že dokonaleji už zahrát nemohl. Nick Cave a John Hillcoat dokázali tomu filmu vštípit jistou depreseivnost a ztracenost, která na vás dýchá celé dvě hodiny. Momentálně je to pro mě jeden z filmů roku!