Mrtvý sníh (2009)

Překvapení z Norska, které rozhodně nenudí. Film postupně nabírá na intenzitě. Jde vidět, že tato hororová komedie byla natočena s láskou, protože například jeden ze studentů má na tričku jméno jednoho kultovního hororu. Je třeba ocenit poměrně originální a nechutné scény říznuté humorem. Rozhodně je to nadprůměrná zábava ve svém žánru = 66%.

V hlavní roli Gustáv Husák (2008) (TV film)

Komplexně natočené se snahou se dostat do nitra Gustava Husáka. Divadelní vsuvky nejsou na obtíž. Rozhovory s různými osobami, které se pohybovali kolem bývalého prezidenta mají výpovědní hodnotu. Rekonstrukce událostí za pomoci očitých svědků vtáhnou diváka do děje. Druhá polovina dokumentu je strhující i díky vzpomínkám Lubomíra Štrougala - http://cs.wikipedia.org/wiki/Lubom%C3%ADr_%C5%A0trougal.

Volný pád (1993)

Fantastický Michael Douglas se postaví zaběhlému řádu společnosti. Kromě efektních vystoupení je třeba si povšimnout i skrytějších politických a sociálních témat. Menší výtku bych snad spatřoval ve zbytečném paralelním příběhu policisty.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Vtipná, svižná a díky hlavnímu hrdinovi lidově pojatá zábava. Diváci se dozví, jak má vypadat kvalitní gastronomie, takže je to smysluplné. Jeden z mála tv pořadů současnosti, co stojí za to. 84% (i po několika sériích to neztrací dech). V. série byla ze začátku trošku slabší, ale pak se to slušně rozjelo (její hodnocení: 74%). Celkové hodnocení: 79%. VI. série: 1. díl /Bastila/ - Nafintěná restaurace včele s Honimírem...ten jeho sebeklam, že je frajer :) . Režie je komornější, depresivnější, chladnější. 57%. 2. díl /Hotel Rosa, Hotel Zlatý potok/ - Chmurný vhled do českého podnikání. Neveselá sonda do šumavského hotelu, v němž se plahočí vystresovaní manželé a personál. Podnikání opravdu není pro každého, i když se dotyční upřímně snaží. 70%. 3. díl /kuchařské učiliště v Trmicích/ - Učňák v Ústí...dalo se čekat, že to bude hodně zábavné a také bylo (fraškovitost zvedá atraktivitu některých dílů). Hvězdou se stal takový jednoduchý chlapec, který dal na odiv svou blbost. Celkově to byl užitečný díl, který odhalil řadu problému v širších souvislostech. 74%. 4. díl /American Grill Bar/ - Šílený dlouhý začátek (velký sardel) zazdil transformační část. Nebylo dost času, takže střihově to nevyšlo. Obsahově divočejší, veselejší díl s řadou wtf momentů. 72%. 5. díl /Plevel/ - Atypický díl. Udělené 2 hvězdičky jsou podle mě nezasloužené, ale o to tady nejde. Kromě jídla se divák seznámí i s myšlením plevelných lidí...viz. mé komentáře na fb: "to je pecka...zaplatit si misku půstu....joooo" a "ten odporný levicový elitářský pseudointelektualismus, ne oni nebudou dělat hrachovku nebo bramboračku...to je přece moc české - buranské, oni neřeknou ukrajinské uklizečce, která zná x výborných vegereceptů, ať jim poradí..., za to kupovat si předražené květinky a vymýšlet pičoviny je přece cool :)". 69%. 6. díl /Sametová restaurace, Restaurace V podloubí/ - odvrácená strana českého podnikání, v němž dochází k podrazům, dluhům a pomalé smrti...je dobré to vidět. 68%. 7. díl /Septime Grand Restaurant/ - už v minulých dílech si lidé stěžovali na nepřirozenost a hranost. Bohužel teď se to projevilo naplno, navíc obsahem šlo o rozplizlou reklamu na maloměšťáckou "francouzskou" restauraci v Poděbradech. Pánové Pohlreichovi hodně vlezli do zádele. Velmi nepodařený díl...41%. 8. díl /Pod Lékárnou/ - jihomoravská anabáze vyhořelého majitele. Ke gastronomii neměl žádný vztah. Natočeno to bylo takovým nešokujícím způsobem. Opět se ukázalo, jak se dá prohospodařit potenciál v atraktivní lokalitě. 63%. 9. díl /Návraty (Bastila, American Grill Bar, kuchařské učiliště v Trmicích/ - zábavnější, než by se mohlo zdát. Více se to zaměřilo na učňák, kde evidentně nepanovala spokojenost z jejich prezentací. 69%. 10. díl /U Hastrmana/ - výletnický díl odehrávající se v poklidné atmosféře. Restaurace je spíše taková závodka (nic ve zlém). V roce 2015 je to nedostatečný koncept. Od vody je vždycky hlad. 49%. 11. díl /Bouda v Obřím dole/ - klasické schéma sluší pořadu daleko lépe. Horský hostinec má řadu obtíží. Není tam vysvětlený klíčový spor. 66%. 12. díl /Motorest Tereza/Motorest Pod Řípem/ - mimořádně tvrdý díl. Majitelka vystavená psychickému týrání vlastního otce, přestavba motorestu, zajímavé postavy. Tohle byl nečekaný návrat ke špičkovému Ano, šéfe. 83%. 13. díl /Wellness relax areál/ - běžný díl v problematickém prostředí kvetoucího rybníčku. Postkomunistický areál s důchodcovskou klientelou to bude mít těžké. Jinak řízek s jablky (ve strouhance) jsem před tím nikdy neviděl...64%. 14. díl /Městské sály/ - solidní hospoda/restaurace/klub s nepříliš využitým potenciálem má na čem stavět. Pár věci doladit a půjde to...59%. 15. díl /Klub AVU/ - rozevláté umění se do řízení restaurace moc nehodí. Tam musí být přízemnější přístup a až to funguje, tak se můžou vymýšlet píčoviny. 55%. 16. díl /Hotel Zámek Havířov/ - zvláštní restaurace ve zvláštním městě s ještě zvláštnějším managementem. Fungovat může dobře. Stačí si ohlídat základní věci. Město je to dost velké. 60%. Viz. komentář z facebooku ze dne 23.3. 2016...Monika: ,,Dobrý den, dnes jsme s přítelem navštívili restauraci Zámek v Havířově a za nás to bylo určitě naposledy. Chtěli jsme to vyzkoušet po tom co byla restaurace prezentovaná v pořadu " Ano,šéfe ". Nejdříve jsme si objednali penne s kuřecím masem ... Milá paní servírka nás upozornila na to, že i když je v jídelním lístků napsáno penne dávají namísto toho Tagliatelle. Tak jsem toto jídlo odmítla s tím, že si raději dám panenku s omáčkou na hříbkách a hranolky. Přítel si dal telecí líčka na zelenině a bramborové pyré. Při podávání jídla jsme se hned zarazili, že namísto hranolek na talíři byly bramborové dukátky. Když jsme na to upozornili tak odpověď zněla, že oni teď mají prostě změny v jídelníčku. Nejsme hosté co budou z něčeho dělat halóóó, tak jsme to přešli a pustili se do jídla. Přítel měl opravdu hlad tak svou porci snědl raz dva, i když spokojen moc nebyl, protože se mu zdálo jídlo studené, navíc líčka měly být dle jídelního lístku na zelenině, ale byly na brusinkách. Vzhledem k tomu že přítel nemá rád sladké, tak ho to moc nepotěšilo, ale jak se říká: "hlad je nejlepší kuchař". Druhé jídlo bylo ještě mnohem horší. Dukátky které měly byt hranolky byly strašně přesolené, panenka prorostlá a houby studené. Docela nás překvapilo jak si ani nelámali hlavu s tím, co jsme si vlastně objednali a prostě nám něco naservírovali, co se jim líbilo. První jídlo tedy měla být panenka na hříbkách s hranolkama a byla z toho krkovice na hříbkách s dukátkama. Druhé jídlo mělo být Líčka na zelenině s bramborovým pyré a byly to líčka na brusinkách s bramborovým pyré. Jedno jídlo jsme nechali, kdyby nebylo už snězeno to první, tak jídlo vrátíme a odcházíme. Takhle přišla servírka, která se nám za to omluvila, ale s útrata byla 458,-, tak jsme ji nechali 460Kč a šli zklamání pryč. Na kávičku asi dobrý, obsluha ochotná, ale to jídlo jedno z nejhorších co jsme kdy v nějakém podniku jedli." 17. díl /Slovenská Koliba Jasná/ - Slováci jsou opravdu jiní. Zdeněk se pustil do anatomie slovenské duše. Bratři v Kolibě jsou na první pohled tvrďáci, ale uvnitř jsou měkčí, než ovčí tvaroh. Ono už to jejich odbrkávání, vzpurnost, zatvrzelost...čeští Švejkové takový nejsou. Co se týče kuchyně, tak to je ortodoxní, tvrdá, tučná strava. Ona má i souvislost s tím jejich chlastáním. Tvrdý alkohol je nezbytnou součástí slovenské kultury :) (opět je to trochu odlišné od CZ). Prostě jsou srandovní...hlavně ta jejich mentalita :) . 74%. VII. série: 1. díl /America Grill & Bar Chomutov/ - Lichváři se rozhodli investovat (vyčistit peníze) v restauraci. Samotný koncept Ameriky není špatný, ale tohle je typická odvrácená strana stravovacího podnikání. Vlastně to nemá ani nic moc společného s restauračním řemeslem. Za klukama se táhne velice divný odér...71%. 2. díl /Hospoda U Tlusťocha/ - atypický díl z kempu, kde si to žije vlastním životem. Voda, hranolky, pivo a zmrzlina...tam více nevymyslíš. 53%. 3. díl /Restaurace U Vlka/ - Nula od nuly pojde, až všichni pojdou. Tam prostě nic není...ani na jídlo, ani na dívání. 54%. 4. díl /Motorest Ušák/ - svérázný majitel hodící se do restaurace u cesty. Taková zvláštní společnost...58%. 5. díl /U Kaštanů/ - tady se Zdeněk choval trošku jako kokot. Vypruzený, divný....restaurace dle současných trendů ušla. 56%. 6. díl /Pod Lesem/ - zajímavý případ restaurace, kde platí pořekadlo o pýše, že předchází pád. Problém nebyl vůbec v kuchyni nebo že by tam byli pitomci. Špatně zvolený koncept na špatném místě a hlavně nesoudnost, ego a namyšlenost srazili jinak kvalitní gastronomii. 71%. 8. díl /Tiebreak/ - takový nevýrazný díl, který se odehrává ve specifickém prostředí. Každopádně klub potenciál má. 52%. 9. díl /Bílý koníček/ - podprůměrná sonda do klasického českého restauračního marasmu. Majitel se do kšeftu nehodí a Pohlreich to moc dobře ví. 50%. 10. díl /Slovanské gymnázium/ - tenhle typ dílů, kdy se jde do školních jídelen mě moc neberou, ale tohle nebylo to tak hrozné. 60%. 11. díl /Fat Free/ - zhubla a tak postavila sama sobě pomník. Chce obdiv, prachy, lásku a přitom je tak trochu křáp :) . Jinak koncept je to i v Brnisku uživitelný. 58%. 12. díl /Zlatý soudek/ - nomen omen, akorát že není zlatý. Jako klasika - buránek, co tomu nerozumí. 54%. 13. díl /Restaurace na fotbalovém hřišti - Dymokury/ - sympaťák, co si zaslouží podpořit. Celkově příjemný díl. Tento pořad má smysl dělat právě kvůli takovým příběhům. 74%.

Telefonní budka (2002)

Výborné minimalistické drama s morálním poselstvím. Glosování o společnosti a jejich hodnotách nemá chybu.

U nás v Mechově (1960)

Mě to docela překvapilo. Člověk se u toho zasmál, dobří herci....bohužel ten politický nátěr je tam cítit.

Smrt krásných srnců (1986)

Krásný a smutný příběh. Karel Heřmánek v roli plebejského prodavače vysavačů nemá chybu. Takové filmy se v dnešní době už netočí...velká škoda. Úchvatná je pasáž, kdy si vezme slovo vypravěč. 90%.

Quills - Perem markýze de Sade (2000)

Skvělé a dokonale vyvážené drama s filosofickými výstupy. Každá postava má svůj význam a není samoúčelná. Geoffrey Rush předvádí perfektní výkon s oscarovými ambicemi. Výborná gradace příběhu potvrzuje pětihvězdičkové hodnocení. "Andělé se rozpláčí a všichni svatí budou lapat po dechu!" 93%.

Sicko (2007)

Můj kamarád říká, že je to umaštěné, obezní, komunistické hovado, které si nevaží vlastního těla. Je pravda, že hlavně v druhé polovině je to už taková fraška. Nelze však vytknout podnětné postřehy, i když je to trošku přetažené. Navíc je to opravdu zábava....hlavně si porovnat zdravotnický systém ČR a USA.

Poslední skaut (1991)

Mluví se tam sprostě, herci kouří a pijí alkohol...ano tohle má koule = 4,5*.