Karanténa (2008)

Tak tento film som si pozrel len omylom ked som si myslel ze to bude španielsky film REC. Bohuzial tento omyl bol o to horsi ked som film dopozeral. Kedze film je ako keby remake spanielskeho originalu nebudem sa kladne vyjadrovat k stylu natacania prostrednictvom reportáze. Neviem ci sa zo mna stava narocnejsi divak ale vsetko co sa dialo v tom dome mi pripadalo ako hlupost od dialogov cez postup bezpecnostných zloziek az po utoky nakazených ludi a snahu ostatných sa im vyhnut.Co ma ale najviac hnevalo boli dialogy postav v dome s karanténou. Jedna postava hovorila o voze a druha o koze a pri tom sa tvárili ze spolu komunikuju a posuvaju dej dopredu. Sry ale na konci filmu som mal nervy.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Zo všetkých krimi seriálov, ktoré majú pred svojím názvom nejakú skratku je tento najlepší. Svojský humor dodáva tomuto seriálu to čo iným chýba. Taký ten prvok reality, kde si každý človek so sebou prinesie do práce aj kúsok svojej osobnosti.Plus absencia abnormálnych forenzných zázrakov a partia vyšetrovateľov, ktorých si obľúbite z tejto série robia lepšiu než ostatné.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Táto rozprávka ma neomrzí a vždy rozosmeje hocikedy, ked na ňu pri prepínaní kanálov natrafím.

Valkýra (2008)

Lepšie by to bolo už len v nemčine

Očima levharta (2006)

Tento dokument je ako ozajstná dráma, v ktorej sú hlavnými hrdinami divoké zvieratá plus nádherný komentár jeremyho Ironsa.. We admired them, we fear them. They are our wild side.The hunters spirit of our dreams.

Mlha (2007)

Z tohto filmu mám silný zážitok. Neviem či je to viac zásluha Darabonta alebo Kinga. Za málo penazí sa podarilo co sa mnohými hollywoodskym produkciam nepodari s 5 násobným rozpoctom. Film si zaslúži 5 hviezdiciek urcite, nie je tu co vytknut ale za ten morbídny koniec a prehru ľudského ducha pod tiahou zufalstva nedám viac ako 4. Šialenstvo by postihlo kazdeho kto by si tým presiel, tak ako hlavny hrdina. Ten film bol natoceny tak jednoducho a reálne, ze ten záver ma fakt dostal. Pri mnohých béčkových filmoch si človek povie "no a čo tak skap" ale tentokrat nie. Cítil by som sa zle ak by som taky koniec dokázal odceniť. Možno časom

Detektiv Dee a záhada smrtícího ohně (2010)

Chaos a zmatok. Skrátit o 30 minút a vypustit nepodstatné scény, ktoré film nikam neposuvaju ale ho iba zamotávaju. Jednotilive postavy príbehu si podla mna nerozumeju, neviem ci je to tým cinskym stylom rozprávania story ale na mna to posobilo negativne. Vo filme bolo par peknych záberov na digitálne mesto, pekne palácové interiéry no z dejepisu by si mali doplniť niektoré informácie. Sherlock Holmes v stredovekej Číne sa rozhodne nepodaril a druhý krát do rovnakej mláky urcite nevstupim.

Prometheus (2012)

Ľudia asi čakali veľko výpravné scifi no žiaden Avatar s R-kovou prístupnosťou sa nekonal. Namiesto toho dostali "iba" vysoko rozpočtový scifi horor. Všetci čakali viac aj ja no sklamaný nie som. S filmom som spokojný aj napriek mnohým chýbam, ktoré sú však prevyšované pozitívami. Film mi pripadá tak trochu ako reštart alien série bez alienov. Ak film zarobí peniažky tak sa možno dozvieme všetko čo vraj nebolo vo filme vypovedané v pokračovaní. Ľudia by veľmi hrozne radi poznali pôvod ľudstva a života a nádejajú sa že im to prezradí scifi horor od scotta. S filmárskeho hľadiska si film berie veľa z votrelčej ságy a niektoré scény svojou podobnosťou bijú do očí. Prometheus je film, ktorý podla mňa prináša zážitok a po ktorom sa máte chuť rozprávať čo ste práve videli.

Projekt X (2012)

You said it was perhaps the most epic party of all time... It was the most epic party of all time