Maniac Cop (1988)

Kdysi kult doby VHSkových přehrávačů působí dnes již poněkud úsměvným dojmem , ale ta atmosféra tam pořád je. Prostě a jednoduše v tom nehledejte nic než klasické mírně akční béčko 80.let , které trpí všemi nešvary nízkorozpočtových filmů té doby. Z nostalgie Film: 55%

Dannyho parťáci 2 (2004)

Chabé pokračování plné zbytečných dialogů , nesnesitelné Julie Roberts a ke všemu stavějící na prachbídném scénáři. Tohle se opravdu nepovedlo. Film: 58%

Pearl Harbor (2001)

Brilantně natočený zhruba půlhodinový nálet japonských letadel na americkou flotilu nerušeně kotvící v Pearl Harboru , k tomu více jak hodinová romantická linie , která tvoří předehru k již zmiňovanému náletu a k tomu trošku zbytečně natahovaný konec , který sráží film o něco níže a k tomu nesmím opomenout ryzí vlastenectví , tak jak jsme u Michaela zvyklí. Stopáž je tentokrát opravdu přemrštěná a na snímek to nepůsobí zrovna blahodárně. Zkloubit ryze romantickou linii s válečnou akcí se ovšem Michaelovi povedlo velmi dobře a proto je mé hodnocení následující. Film: 83% , OST: Hanz Zimmer - 81%

Van Helsing (2004)

Velmi dobrá popcornová zábava , podpořená excelentním hudebním doprovodem , skvělou dvojící Hugh Jackman - Kate Beckinsale , slušnými a místy až výbornými triky , která není určená pro intelektuální publikum , ale někteří to prostě nepochopili. ;-) Film: 72% , OST: Alan Silvestri - 90%

Tajemné okno (2004)

One man show Johnnyho Deppa , s velmi dobrou atmosférou a pointou. 75%.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Grandiózní zakončení této vyjímečné trilogie , která se nesmazatelně zapsala do análů světové kinematografie zlatým písmem a velkou zásluhu na tomto úspěchu nese pan režisér Peter Jackson , jenž naprosto vyjímečným způsobem spolu s vynikajícími herci , vdechl postavám život a dal nám fenomén zvaný Pán prstenů a já mu za to děkuji. Dalším velkým dílem se na úspěchu podílely nádherné exteriéry na Novém Zélandu , krásné masky , digitální mágové , kteří vytvořili různorodé monstra , prohánějící se na filmovém plátně ve všech třech dílech a samozřejmě krásný příběh. Film: 93%

Insomnie (2002)

Po nevydařeném Mementu si u mě Christopher Nolan opět spravil reputaci tímto výborným krimi thrillerem stavějícím na výtečných hereckých výkonech , nápaditém scénáři a skvělé atmosféře malého městečka na aljašce. Vřele doporučuji všem příznivcům nejen daného žánru. Film: 88%

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Tak tomuhle se říká pořádná dobrodružná popcornová pecka , určená snad pro všechny sorty diváků , která má vše co mít má. Nikde nic moc nepřebývá , nikde nic moc nechybí , je to zábavné , akční , působivé , famózní , vyrovnané , monstrózní a hlavně nadmíru skvělé! Režisérsky velmi dobře zvládnuté , hudební doprovod a hlavně jeho ústřední motiv komponovaný Klausem Badeltem brilantní (vlastním originální soundtrack a musím říct , že mi při jeho poslechu běhá mráz po zádech a do očí se mi tlačí slzy , prostě paráda) , herecky velmi dobré , scénaristicky velmi slušné. Filmu hodně přidává na kreditu jeho nádherná výprava , krásné kostýmy a masky , skvělé efekty a vše drží pohromadě hlavně ústřední herecké duo Johnny Depp , alias kapitán Jack Sparrow a Geoffrey Rush , alias Kapitán Barbossa , kteří nemají chybu! Vychutnejte si jedno z nejlepších dobrodružství vašeho života , ke kterému se budete vracet znovu a znovu (já tedy určitě), Film: 93% , OST: Klaus Badelt - 98%

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Naprosto skvělý , dech vyrážející , drsný , krvavý , reálný a naturalistický pohled na válečný konflikt v Somálském městě Mogadishu , ve skvělé režii Ridleyho Scotta , která dává tomuto dílu punc nezapomenutelného válečného filmu , to vše zabaleno do nádherného vizuálního kabátu mi nedává jinou možnost , než hodnotit maximálním možným počtem hvězd , bravo! Film: 93% , OST: Hanz Zimmer - 76%

Armageddon (1998)

Skoro dokonalá akční sci-fi podívaná , ve strhujícím tempu servírovaná divákovi. Natočená mistrem v oboru Michaelem Bayem , který znovu dokazuje , že je (pro mě) nejlepším režisérem akčních filmů a jeho styl při natáčení akčních pasáží je nezaměnitelný a já ho za to obdivuju :-) Úvodní pasáž při dopadajících úlomcích asteroidů je naprostá vizuální úchvatnost a já si ji vychtunávám vždy znovu a znovu! Z herců musím vyzdvihnout Bruce Willise , který podává svůj standartně velmi dobrý výkon , také Billy Bob Thornton předvedl svůj standard , ale zvláštní pozornost si zaslouží Peter Stormare za svou postavu ruského astronauta Lva Antropova , která vnáší do filmu skvělé hlášky. Užijete si také dost emocí a "amerického hrdinství" , tak jak je u Baye zvykem ;-) Film ovšem jako celek funguje na výbornou , tak proč mu nedat nejvyšší hodnocení. Já se pokaždé pobavím výborně ;-) Film: 89% , OST: Trevor Rabin - 84%