Moon (2009)

Netradiční "studiová" sci-fi s jednoduchým příběhem a vynikajícím Samem Rockwellem , která mě ovšem i při tak krátké stopáži nedokázala udržet v pozornosti. Nutno přiznat , že tento druh sci-fi je mi krapet cizí a proto berte moje hodnocení jako čistě subjektivní. Film: 65%

Symptom Pandorum (2009)

Jsem trochu na vážkách , protože do dvou třetin je to velmi povedené sci-fi , které sice vykrádá jak zde bylo již několikrát zmíněno jak Horizont události , tak lehce i vetřelce , ale poslední třetina a ten rychle utnutý závěr to v mých očích dost kazí. Nejvíce mi asi vadilo co se příběhu týče několik nezodpovězených otázek a když se vrhnu na vizuální stránku , tak ten místy lehce chaotický střih , všudypřítomná tma (hlavně v první polovině) a celková "béčkovitost" filmu jako celku , ikdyž tu zase vynahrazuje R-kový , místy správně krvavý vizuál. V rámci žánru lehký nadprůměr. Film: 68%

Vánoční koleda (2009)

Jedná se o excelentně vizuálně zpracovaný 3D animák určený víceméně staršímu diváckému publiku , který je krom několika "průletových" částí dělaných na efekt pro 3D projekci (ale nutno říci , že se povedly) nádherně temný , výtečně atmosférický , ovšem dějově jen lehce nadprůměrný , ale i tak musím přiznat , že mě režisér Zemeckis opět nezklamal , ikdyž jeho nejnovější přírůstek do sbírky své nedostatky určitě má. Nebýt pasáže s duchem současných vánoc , která film nepříjemně "zabrzdila" a vcelku kontrastovala se zbytkem příběhu , byl bych prakticky maximálně spokojen. Ještě nesmím opomenout výtečnou hudbu Alana Silvestriho , která perfektně dokresluje celý už tak povedený netradiční animák podle povídky Charlese Dickense. Ale i přes uvedené výtky jsem odcházel z kina velmi spokojen a mohu s klidným srdcem snímek doporučit. P.S. - 3D verze byla k mému překvapení zhruba o 20 minut kratší , než je všude uváděno. Film: 83% , OST: Alan Silvestri - 85%

Hanebný pancharti (2009)

Tato parádní podívaná obsahující prvky válečeného dramatu, komedie i parodie, stojící na excelentních výkonech prakticky všech hlavních postav, jejich vynikajících dialozích a s technicky skvěle zvládnutým vizuálem se pro mě stala lahůdkou, kterou si vždy jednou za rok velmi rád dopřeju a patří k nejlepším kouskům mé sbírky. Film: 89%

2012 (2009)

Nemůžu jinak , je to nejen co se vizuální stránky týče asi nejlepší Emmerichovina a když přidám ještě fakt , že mi několikrát běhal mráz po zádech a já se při těch audiovizuálních orgiích v kině místy vysloveně tetelil blahem , tak mi z toho vychází maximálně povedená popcornová pecka , se kterou mě Roland po jeho minulých šlápnutích vedle příjemně překvapil. P.S. - excelentní zvuk , výborné triky (ILM) a skvělý design arch. Film: 83%

Líbáš jako Bůh (2009)

Tenhle film bych stroze okomentoval pořekadlem "jednou jsi dole , jednou nahoře" a to platí prakticky pro všechny atributy , kterymi je snímek obdařen , byť těch chvil , kdy jsme dole je bohužel přeci jenom více. Film: 49%

Poslední zůstává (1996)

Nejdrsnější hlavní role Bruce Willise , který (jakožto neznámý cizinec ve zkorumpovaném zapadákově v době prohibice a pašování alkoholu) střelivem opravdu nešetří a bez okolků napumpuje olovem každého , kdo se mu postaví do cesty. Kdo má rád drsňáka Bruce a jeho neoddiskutovatelný šarm , líbí se mu gangsterky let dávno minulých , ten si v tomto případě příjde na své. Mimochodem název filmu je všeříkající a velmi výstižný. Film: 75%

Vzhůru do oblak (2009)

Byť druhá polovina lehce zaostává za tou první , přesto musím konstatovat , že se jedná o nejzajímavější animák z dílny Pixaru , podpořený výtečnou hudbou , který je určený spíše starší generaci diváků , ikdyž od příletu hlavních hrdinů k vodopádům snímek zabředne do klasicky dětsky pojaté adventury o jednom velkém nesplněném snu a už se z ní nevyhrabe. Je také škoda , že se tvůrcům nepodařilo zakomponovat do příběhu více zvířecích postav , protože ta džungle pod vodopády by byla pro ně jako stvořená. Nutno ovšem přiznat , že Pixar znovu zabodoval , ikdyž na ty nejlepší animáky tento dobrodružný výlet do neznáma lehce ztrácí. P.S. Těch psů bylo na můj vkus příliš. Film: 82%

Chceš mě, chci tě (2009)

Čistý nic nového nepřinášející žánrový průměr , který sice občas hodně pobaví , ale jako celek má poněkud řidčí konzistenci a tu já příliš nerad. Jěště musím pochválit ústřední dvojici Butler - Heigl , bez kterých by to bylo hodně prázdné a příjemnou lehce vulgární notu celého filmu. Film: 65%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Po výborném snímku "Déjà Vu" si Tony Scott vybral tentokráte téma z trochu jiného soudku a nebylo to dle mě dvakrát šťastné rozhodnutí. Ale k tomu se přidalo ještě pár dalších věcí , které je nutno podrobit kritice. Film jako takový nudný není , ale k tomu abych ho mohl zařadit do první ligy mu chybí větší dynamika , místy pokulhávající logika , dosti průměrné výkony herců , ne zrovna povedený vizuál (hlavně ty rozmazané pasáže mě iritovaly) a celkově rutinérské zpracování , které nepřináší žádnou velkou inovaci , či scénu hodnou zapamatování. Sice jsem se slušně pobavil , ale doufám , že příště to bude lepší Tony. Film: 67%