Fotři jsou lotři (2010)

nemastné, neslané a úplne zbytočné pokračovanie "Jebalovského" klanu. Očividne sa Fotri sú lotri stali obeťou sequelovského syndrómu, kedy s nasledujúcou časťou priamoúmerne klesá aj úroveň a dúfajme teda, že sa to touto časťou celé ukončilo, aj keď tam bol zase len nechaný určitý priestor na pokračovanie.

Hra (1997)

Tak takejto hry by som sa zúčastniť nechcel:)

Skrýš (2010)

To stále hľadania tajomstva pôvodu, čo stojí za celým sledom udalostí, ktorý sa zrazu z ničoho nič spustí ako reťazová reakcia a k tomu Shelter disponuje aj dosť chabou celkovou pointou, pri ktorej ma ani záver neprekvapil, viac ako za 2 hviezdy to nie je.

Agent Orange (2004)

Tony Scott a jeho vycibrená speed kamerovka, no a vlaky tam pravdaže tiež nesmú chýbať:)

Černá labuť (2010)

Ja vám teda neviem ako to celé zhodnotiť... Aronofsky je určite macher vo vykresľovaní rozpadu duše, resp. osobnosti, ale po koľké nám to už prináša? a síce je film excelentne spracovaný po všetkých stránkach so silným depresívnym psychologickým backgroundom, ale ničím ma neprekvapil. Na druhej strane pred tým, čo tu Natalie Portman predvádza, jednoducho klobúk dole a súhlasím s ostatnými, že bude určite jednou z horúcich adeptiek na Oscara.

Kamufláž (2001)

čistá demencia to nebola, ale Leslie mal určite na viac. za niektoré hlášky 2*

Nezastavitelný (2010)

Jednoducho skvelý akčňák. Z tak prostého, priamočiareho námetu nám film dodáva slušnú porciu napätia a adrenalínu pri primeranej stopáži a ktoré navyše sprevádza skvelá hudba Harryho Gregson-Williamsa.

Pohřben zaživa (2010)

Výborný námet, ešte lepšie spracovanie, pri ktorom bolo doslovne z minima vytrieskané maximum a záverečná scéna až zamrazí.

Živý terč (1993)

jednoznačne najväčší kult van Dammovej tvorby a pre mňa osobne srdcovka akčného žánru, na ktorú sa aj s odstupom času stále dá pozrieť

Expert (1994)

síce to už je nejaký ten čas, čo som mal česť tento počin vidieť, a v rámci nostalgie na staré dobré akčňáky si to titulku odpad rozhodne nezaslúži. a za Billyho Draga aka reverend James hviezda naviac:-)