Nenarození (2009)

ťažko k tomuto dielu niečo povedať... niečo pozitívneho... goyera musela chytiť akási zlá múza k napísaniu takéhoto niečoho a ešte k tomu Bay, sťa producent, videl v tomto šancu na úspech je tiež akousi záhadou. Ako to už Eraserhead spomenul, dajú sa tu badať prvky z ázijských hororov, žiaľ to však celé pôsobí strašným dojmom a človek sťa šváb s hlavou otočenou o 180 stupňov to celé len umocňuje. 1 hviezda za Oldmana - "záchrancu".

Zlodějská partie (2009)

taký priemer, veľmi neprekvapí, ale za jedno pozretie to stoji. Heslo filmu: "Nas nedogonyat!"

Samotáři (2000)

tak na toto sa pamätám ešte zo "školského premietania", asi to bolo plánované na poukázanie na to, čo spôsobuje hulenie a tie oné už preslávené koláčiky. Pravdou však je, že by som si po filme najradšej na jednej dvoch pochutnal:-) Skvelý herci, super film.

Zahrada (1995)

Jakubov prehrešok na začiatku znamená viac menej začiatok jeho života na záhrade, kde sa postupne zomelie sled zaujímavých momentov, postupne prichádza na to, že dom na záhrade v sebe ukrýva svoje taje. Šulíkov poetický štýl, plný obrazov, doplnený kúskom humoru a štipkou mystickosti dodáva filmu svoju atmosféru a je tiež zaujímavé, že sústredil na jednej ploche viac významových vrstiev a celý film vrcholí svojou záverečnou scénou. Jednoducho výborné dielko.

Trhák pana Bowfingera (1999)

Návod na to, ako dostať hviezdu do nízkorozpočtového filmu:) Podarená komédia s dobrými nápadmi, na ktorej som sa dobre bavil.

Po krk v extázi (2004)

anglická gangsterka s jemným ritchieovským nádychom určite pohladí na srdci každého fanúšika tohto žánru. Tentoraz sa na režisérsku stoličku posadil dvorný producent ritchieoviek M. Vaughn a ukočíroval to veru prekvapivo dobre, treba to vidieť:-)

Černé Vánoce (2006)

ako vyplnenie času počas čakania na letisku to splnilo účel, inak nič moc... keby tam nevystupovali fešné herečky, bolo by to hádam o hviezdičku menej, a to nehovoriac o tom, že postava vyvražďovača Billyho neprináša žiadnu originalitu, v podstate tak ako celý film.

Ďábelský Santa (2005)

"Trošku" čiernejšie poňatie vianočných sviatkov prináša solídnu zábavu, len škoda, že nadupaná úvodná scéna dala latku príliš vysoko, ktorej sa dej celého filmu nedokáže ani len priblížiť, vzhľadom na to je aj dĺžka filmu adekvátna. V konečnom zúčtovaní 6/10

Dvojí hra (2009)

aj tu to vidno, že Gilroy je zárukou kvality, ukazuje, že je nielen vynikajúci scenárista, ale aj zdatný režisér. Duplicity je správne okorenený napätím, poprepletanými vzťahmi, kedy človek čaká čo ďalšieho ešte príde a zaujímavým rozuzlením, akurát by sa dalo vytknúť, že je to miestami trošku viac prekombinované. Hlavná dvojica predvádza výborné výkony a Tom Wilkinson vo vedľajšej úlohe tiež poteší

Vesnice (2004)

jednoducho sklamanie, nijak inak sa to nazvať hádam ani nedá. od Shyamalana som čakal určite viac, než len nudný film a hlavne som očakával nejakú zaujímavejšiu pointu