Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Miller se opět k radosti všech fanoušků jeho práce z dob minulých vrací ke své nejsilnější doméně, aby rozpoutal dvě hodiny trvající zběsilou jízdu - doslova. Během sledování filmu jsem se kochal fantastickou výpravou, která je dotažená i do těch nejmenších detailů tak, aby se divák skutečně ocitl v postapokalyptickém světě. Kostýmy, charaktery, prostředí, upravená auta, motorky a kamiony... vše do sebe neuvěřitelně zapadá. Jediný - a ani ne tak záporný - bod tohoto filmu je fakt, že děj je trochu plytký a tak i přes skvělou akci, neudrží diváka v napětí od začátku až do konce. Možná také z toho důvodu nebudu hodnotit plným počtem, ale pouze silnějšími 4* Každopádně smekám před režisérem - v jeho věku vytvořit něco takového, klobouk dolů...

Šílený Max (1979)

Jako kdyby se George Miller učil režisérskému řemeslu na tomto snímku, aby mohl přijít s něčím, čím vytře zrak celému světu a s něčím, z čehož se stane naprostá klasika. Šílený Max je tak trochu neomalený, možná neuchopitelný... Jako kdyby sám Miller moc netušil, jakým směrem se má film ubírat. Rozjezd není nijak svižný, ale druhá polovina snímku již dokáže obstojně zabavit. Teoreticky vzato první díl ke zhlédnutí druhého není třeba, pokud divák nechce být ochuzený o Maxův příběh - druhý díl funguje dost dobře i jako samostatný film.

Píseň moře (2014)

Velmi jednoduše a citlivě vyprávěný příběh, který dokáže diváka pohltit, jak nádhernou nevšední animací, která se mi v prvních vteřinách jevila spíše jako nepovedená, ale velmi rychle jsem si jí zamiloval, tak povedeným hudebním doprovodem. Nevšední a atraktivní zážitek, na kterém je téměř nemožné, hledat nějaké nedostatky.

Akira (1988)

Zajímavý nápad, který je ztvárněný ne úplně sympatickou avšak velmi propracovanou animací, která ho táhne až na výsluní žánru anime. Každopádně... Osobně mi děj připadal celkem zdlouhavý a opět zde nebylo nouze o typické "japonské divnosti", které jsou v podobných snímcích již tradiční.

Kmeny - Hooligans (2015) (epizoda)

Jedna hvězdička pro kameramana za jeho odvahu stoupnout si mezi takovou sebranku agresivních negramotů.

Divočina (2014)

Ženská odnož Into the Wild... Záběry přírody mohly být více poutavé, flashbacků mohlo být o něco méně, konec mohl být více gradující, tak aby nějakou chvíli mohl v divákovi uzrát, Takto sledujeme obyčejně natočené - neobyčejné dobrodružství, na které si za nějaký ten pátek už ani nevzpomeneme, což je škoda, protože podobných filmů je velmi málo. Witherspoon není špatná, ale do role by určitě více seděla mladší herecká kolegyně. Hudba je ve filmu hodně nevýrazná a i tento fakt trochu ubírá na kvalitě.

Za borovicovým hájem (2012)

Průměrné drama, které se ze své průměrnosti snaží vybruslit dosti křečovitým způsobem. Kdyby film pokračoval tak, jak začal, možná by bylo i mé hodnocení o něco lepší. Mnoho hluchých míst, kde se neděje prakticky nic. Popis filmu i trailer jsou dosti zavádějící - při sledování jsem měl pocit, že jsem si pustil jiný film... Ovšem snímek se úplně zatracovat nedá, nějaké plusy na něm rozhodně budou. Jen si přes samotnou délku filmu nevybavím jaké...

Pád Bílého domu (2013)

Zábava pro nenáročné - klasické "béčko", které ničím nijak zvláště nevyniká, ale rozhodně ani neurazí. Takový menší výlet do 80. a 90. let akčního filmu. Člověk pak i do určité míry odpustí přímočarost a nelogičnost, kterých jsou v tomto snímku tucty.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Takřka identická kostra filmu jako Kick-ass, jen oděná v jiném obalu. Ať už budeme posuzovat děj, charaktery hlavních postav, nebo hudební doprovod, ve všem je patrný rukopis Vaughna, který se tímto stylem brzy zařadí mezi mé oblíbené režiséry. Akční podívaná s dávkou humoru, napětí, dramatických scén a určité umělecké stylizace... A mops byl boží!

Interview (2014)

Ok, i v tomto filmu jsou hluchá místa a některé gagy nejsou příliš zdařilé = působí trapně, ale... James Franco je boží! Štěně je boží! Efekty na poměry slabomyslné "béčkové" komedie jsou také boží! A? Scéna s vrtulníkem a Kim Čong-Unem je naprosto cool! Opravdu jsem se bavil.