Birdman (2014)

Karamazovi v Hollywoodském hávu... Výborně zahraný film s naprosto jednoduchým avšak přirozeným dějem, který na diváka útočí autenticitou takové ráže, že je divák chvílemi součástí celého toho humbuku ohledně premiéry hry Riggana. Ovšem taková podívaná určitě nesedne každému.

S láskou, Rosie (2014)

Velice dobře fungující romantický film s výbornou a uvěřitelnou chemií mezi hlavní dvojicí. Vkusný a inteligentní humor, který S láskou, Rosie staví opravdu mezi žánr "romantická komedie", ne jako u většiny snímků, kde je ze vtipu naprosté minimum. Mile strávených 102 minut!

Teorie všeho (2014)

Příběh geniálního vědce Stephena Hawkinga je sám o sobě velice silný a tak nebylo pochyb, že se bude jednat o zajímavou a dramatickou podívanou. Výborný trailer má očekávání ještě vynásobil. Avšak samotný film mohl být uchopený tak trochu jinak. Zrovna zde by neuškodilo, kdyby Teorie všeho trvala o něco déle a divák by tak mohl více nahlédnout do soukromého i profesního života člověka, kterému osud nadělil velkou ránu v podobě jeho zdravotního stavu, ale zároveň dar, díky kterému jej dnes zná celý svět. Za zmínku rozhodně stojí vynikající soundtrack a neskutečný herecký výkon Eddie Redmayne, který byl právem odměněn (většinou s výsledky Oscarů nesouhlasím, ale zde nemám nejmenší výhrady). Silnější 4*

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Přihlouplá teen podívaná o chvílemi nejistém a chvílemi sebevědomím překypujícím klukovi, který je chvíli Peter Parker, pátrající po rodinném tajemství a chvíli zase Spiderman bránící nevinné a bojující s ještě hloupějšími záporáky(to už je co říct, jelikož místy jsem měl pocit, že více hloupý charakter, než je ten Peterův se ve filmu už objevit nemůže). Laciné počítačové triky neohromí, naopak působí rušivým dojmem. Garfield je naprosto příšerný herec... pardon, ale i animovaný Garfield hraje lépe. Co tedy z filmu zbývá? Pokud zrovna nenudí, popřípadě neotravuje, je chvílemi i celkem zábavný.

Příběh kmotra (2013)

Obyčejný film o tom, jakým neobyčejným způsobem šlo využít pádu bývalého režimu. Obvykle mi z našich filmů poslední doby naskakuje vyrážka, ale Příběh kmotra byl koukatelný a celkem dobře zpracovaný.

Americký sniper (2014)

Eastwood měl v rukách poutavý příběh odstřelovače, který neuměl dotáhnout k dokonalosti. Film měl slušný potenciál, ale příliš dlouhý a dějová linie nebyla natolik zábavná, aby diváka udržela v napětí po celou dobu průběhu Amerického snipera. Výborná pasáž byla např. výcvik jednotek na samotném začátku filmu, některé bojové scény by také stály za zmínku... proti tomu film obsahuje nespočet tupých a prázdných výrazů vojáka bojujícího se syndromem války, což by každý pochopil už z prvního detailního záběru na obličej Coopera. Závěr mě nepotěšil Americký sniper celou dobu směřoval k jistému závěru, jež byl ve výsledku podán tak obyčejně a odfláknutě, že nelze hodnotit výše. I tak je to velice slušný režisérský počin, vezmeme-li v úvahu věk pana Eastwooda.

Vražda na Eigeru (1975)

Přímočaře působící Vražda na Eigeru, kdy Eastwood v roli režiséra, hlavního hrdiny příběhu, profesora na univerzitě, bývalého zabijáka ve výslužbě, proslulého horolezce, atd.. vyráží na operaci, která nedává smysl, aby se vše záhy vyřešilo pomocí přírodního živlu v podobě náročné severní stěny Eigeru. No, čekal jsem o něco malinko více, přesto se na to koukat dalo a milovníci hor si zde přijdou na své (ačkoli se určitě nevyhnou kritice Eastwoodova lezeckého stylu)

K2: Smrt na vrcholu světa (2009) (TV film)

Tragická událost propírána ze všech úhlů již v několikátém dokumentárním počinu. Tento nepatří mezi příliš názorné a není z něj úplně patrné, co přesně se pod vrcholem K2 stalo. Filmu chybí atmosféra a opět - je velmi krátký.

Kukuczka (2011)

Dokument mapující nejúspěšnější životní etapu jedno z nejlepších horolezců "zlaté éry", který se nebál, riskoval a zaplatil za to cenou nejvyšší. Škoda, že film nebyl obsáhlejší jak co se informací týče, tak i záběrů na majestátní hory. Klidně bych i uvítal nějaké hrané pasáže, které by obsahovaly kvalitnější záběry (kamera z výškových expedic z 80. let nestojí za moc)

Velká šestka (2014)

Chytrý, zábavný, originální a skvěle udělaný animovaný příběh, který má hlavu a patu, určitou dávku humoru (ten nepůsobí nijak trapně, naopak..), napětí, dramatických zvratů a výborný závěr. Vztah kluka s robotem je sice již poměrně známou věcí, ale zde je tolik propracovaný a inovativní, že lze i tento fakt pominout a odpustit.