Rytíři spravedlnosti (2020)

Vynikající filmové spojení tragédie a komedie s tradičně vynikajícím Madsem Mikkelsenem. Film co má hloubku, grády, a inteligentně stylizovaný humor.

Základna (2019)

První polovina je rozjezdová a v mnoha ohledech snaž až nezáživná, ale druhá polovina už člověka nenechala na pochybách o tom, na co se to vlastně kouká. Až s podivem, jak mohl vůbec někdo dovolit založit základnu na tak naprosto nevhodném místě. Jinak film je zajímavý tím, že se v něm v roli sebe sama ukázalo několik vojáků, kteří v té bitvě skutečně byli, což sice divák nepozná, ale svědčí to především o snaze tvůrců.

Strážci Galaxie (2014)

Jedna z těch nejpovedenějších marvelovek se skvělýma postavama, ostrým vtipem, a obecně do sebe ty jednotlivý aspekty skvěle zapadaj.

Love, Death & Robots - Utonulý obr (2021) (epizoda)

Pro mne patrně nejpůsobivější díl druhé série, a to především kvůli originalitě myšlenky za ní stojící. Úpadek, povrchnost a pomíjivost - to jsou slova, která podstatu tohohle námětu vystihují.

Armáda mrtvých (2021)

Jak vidno, hodnocení tohohle akčňáku tu hodně klesá, což na jednu stranu i docela chápu, a možná k tomu přistoupím nakonec i já. Přesto se ale jedná o docela dobrej koncept, a už jen úvodní titulky člověka fakt navnadí. Bohužel řada těžkejch nelogičností, který nejen že ději a atmosféře nic nepřidávají, ale spíše ubírají, je tu docela rozsáhlá. Nějaký ústřední zombie pár se snahou o oplodnění mi tam vážně nedával moc smysl, i když chápu tu snahu ten zombie žánr trochu odlišit od konkurence zavedením vrstvy "lepších zombíků". Ale tohle moc nevyšlo. Přitom ústřední hrstka hrdinů působí docela sympatickým dojmem, a i to zasazení do nějakých hlubších, politicko-bezpečnostních souvislostí bylo docela fajn. Já mám tyhle filmy docela rád a leccos jim i odpustím, nicméně tady už to místy bylo trochu na hraně. Ale nutno poznamenat, že jsem se u toho bavil dobře i tak.

Muž na laně (2015)

Brilantní film, který se točí především kolem lidského odhodlání. Skvěle servírované, a forma vyprávění filmu vyloženě sedla. Za mě skvělý film, který ukazuje, že ne vše, co se jeví jako nemožné, ve skutečnosti nemožné je.

Mariňák 2: Bitevní pole (2014)

Vůbec to není špatnej snímek, alespoň ne tak, jak jsem předpokládal, když jsem zahlédl název filmu. Čekal jsem jen chabej film, kterej se snaží vytřískat něco z popularity prvního Mariňáka. Jasně, žádnej extra vejvar to není - v zásadě tuctovej válečnej film s klišé zápletkou, kterej nenadchne, ale ani neurazí. A kterej je samozřejmě místy doplněnej řadou nelogičností a diletantností. Kdyby se tvůrci snažili trochu víc rozvést jednotlivý postavy, mohlo to dopadnout výrazně lépe. Přesto to ale má něco do sebe.

Dark (2017) (seriál)

(MOŽNÉ SPOILERY) ...postavit seriál na tom, že si vlastně týpek a frajerka chtějí užít incestu, a to času a světu navzdory, to chce velký koule. První série byla parádní a skvěle pracovala s divákovou touhou po neznámu a tajemnu. Druhá série děj rozvinula docela dobrým směrem a kvalitu si veskrze udržela. Třetí série mě zprvu zklamala a místy i znechutila. Už mne ty přemoudřelé, tupě zíravé dialogy vyloženě unavovaly, nehledě na to, že děj dosáhl takové úrovně zamotanosti, že pokud jsem u prvních dvou sérií tápal, tady už jsem byl prakticky ztracen. Naštěstí poslední dva díly mi ten seriál zase vytáhly z marastu, zakončené finálovou epizodou v podobě velkého rozuzlení, které mi dodalo jakýsi pocit pochopení a zadostiučinění. Velice dobrý seriál, ale už bych další pokračování asi nesnesl.

Dark - Season 3 (2020) (série)

Třetí série byla zprvu docela zklamání - zdlouhavé a neskutečně zamotané. Naštěstí poslední dva díly tomu zase dodaly šťávu.