Hellraiser (1987)

Bohužiaľ, to čo kedysi pôsobilo možno ako najstrašidelnejší horor, pôsobí dnes vďaka vtedajším nie moc dokonalým efektom ako neuveriteľne lacná paródia.

Replikant (2001)

Hrá tam Van Damme tak automaticky odpad...ale no tak, toto je pre vás jeden z 200 najhorších filmov? Tak to zas nie, je to solídny 3 hviezdičkový béčkový akčnák, ktorý mal ešte celkom solídny námet a pozerať ho nebolo utrpením. Škoda, že téma Van Damme a jeho dvojička, takto je to trocha menej originálne. Jediné čo mi vadí, že Van Damme má vo svojich filmoch iba dva typu postáv (ak nerátam filmy, kde hrá záporáka). Inteligentný sebavedomý majster bojových umení s citom pre morálne zásady (náhla smrť, street fighter, súboj cti) alebo zaspatého truhlíka ovládajúceho bojové umenia, plus silný cit pre morálne zásady... Objektívne je tento film za 3, ale dávam 5, aby som vylepšil jeho chabé skóre. ktorému aby som zlepšil skóre dávam 5.

G. I. Joe (2009)

Rozmlsaný X men príbehmi (ktoré napriek tomu, že sú úplne neuveriteľné, tak dávajú zmysel) som bol trocha sklamaný. Toto bolo síce krásne a draho natočené ale chýbal tomu tretí rozmer, uveriteľnosť, reálnosť postáv a všetko ostatné, čo robí príbeh príbehom. Režisér sa pokúšal narvať do filmu celú plejádu "klasických" postáv, tvrdého ale správňackeho generála, drsného výcvikového černocha, černocha na odľahčenie, hlavného hrdinu superbelocha... v záporákoch to isté. A aj tak som nepochopil to s tým prezidentom v kryte.

Orphan (2009)

Nemôžeme mať vlastné dieťa, pretože to bude ako Rosemary má deťátko, nemôžeme deti adoptovať, pretože to bude niečo ako Sirota, ak ešte zoberieme do úvahy možnosť, že nám v pôrodnici dieťa vymenia – OMEN, tak som si istý, že dieťa je prežitok, bez ktorého sa obídeme. Dokonalý filmový zážitok, ktorý mi kazila jediná vec - neuveriteľná podobnosť Very Farmigy s Sarah Chalke alias Eliot Reid v Scrubs. To ale nemôžem dávať za vinu tvorcom tohto skvelého hororu.

Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009)

Batman sa zhostil úlohy Robina, alias pritepleného pomocníka, ktorý je neustále v tieni svojho silnejšieho vzoru, ktorým je pochopiteľne Superman. Ešte menej účelná mi prišla postava Power Girl, ktorej najšpeciálnejšia schopnosť bola mať odhadom deviatky kozy, ktoré mala nejakou záhadou strašne nízko, takže popierala všetky zásady anatómie ženy. Ale film utiekol rýchlo, neboli tam hluché miesta a aj keď som skôr fanúšil Marvelu než DC, tak som si to celkom užil.

Timecop (1994)

Škoda, že som relatívne nedávno videl všetky diely návratu do budúcnosti - o to výraznejšie boli logické chyby plynúce z cestovania časom v Timecopovi. Najviac sa mi páčila veta "Samozrejme nemôžeme cestovať do budúcnosti, pretože sa ešte nestala..." to bolo také zdôvodnenie, že som skoro spadol zo stoličky.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Ak bolo režisérskym zámerom, aby som všetky postavy nenávidel, či mal k nim minimálne chladný vzťah, potom musím režiséra pochváliť. Sympatie, ktoré som zdieľal ku Caseymu Affleckovi sú podobné mojim sympiatam k Hitlerovi. Brad Pitt v úlohe Jasseho Jamesa, vyslovujúci každú vetu tak, aby z nej šiel strach tiež nebol zrovna sympaťák roka. A ten rozprávač, čo opisoval exaktne presne každý Caseyho pohyb, tak to už bola úplna bodka. Nie toto fakt nie.

Cyborg (1989)

V blízkej budúcnosti, keď svetu vládni zločinči so zlým chrupom má len jeden muž dosť sily a dosť biele zuby aby ich porazil - Jean Claude Van Damme - Cyborg! Ale vážne, neviem či tu na CSFD je špeciálne pravidlo, že čo je "scifi" alebo čo je staré musí byť dobré, ale skutočne nechápem hodnotenia tohto filmu. Kým útek z New Yorku ma iba svojou víziou budúcnosti nezaujal, tak toto už bolo vyložene choré, zle zahrané, príšerný scenár, neuveriteľné chyby v logickosti deja... ale pravda, je to temná vízia budúcnosti a je to až z roku 1989... Ako môže niekto napísať, že toto je najlepší Van Dammov film? Videl v tom prípade vôbec, nejaký jeho iný film?

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Úvodná scéna s chlapcom ktorému rastú krídla, bola jedna z najsilnejších aké som kedy videl, celkovo mi tento diel príde najlepší a ten koniec (evokujúci možné pokračovanie) bol síce klišé ale aj tak bol fajn.