Rudý baron (2008)

Predstavte si, že si kúpite tú najlepšie zabalenú čokoládu, najkrajšiu čokoládu a keď ju dojete, tak zistíte, že nebola sladká. Podobne je na tom aj Rudý baron. Režisér veľmi trefne vybral scény ktoré by diváka mohli zaujímať (Súboj red baron vs hawker, zranenie red barona a smrť red barona) a efektne ich do filmu nenasadil. Okolo Vasilija Zajceva a jeho legendárneho súboja s Thorvaldom/Konigom tiež panujú nejasnosti a predsa sme sa ku koncu nepriateľa pred bránami nedočkali takej hrôzy ako v tomto filme. Čo sa týka hlavného hrdinu nič proti šlachetnému správaniu ale keby sa Manfred von Richthofen správal vážne tak ako sa nám to režisér snaží naznačiť v tomto filme, tak by nebol človekom ale cukrovou sochou.

Poslední akční hrdina (1993)

Na rozdiel od takého návratu do budúcnosti (ktorý je tiež príšerne nereálny) bolo toto navyše aj nelogické, kým Zemeckis sa aspoň snažil nejako vysvetliť danú situáciu, tak McTierman nás skrátka postavil pred hotovú vec. Napríek tomu musím hodnotiť veľmi kladne, veľa vtipných momentov, veľa štekov slávnych hercov a nezabudnuteľný Stallone - Terminátor.

Návrh (2009)

Keď som sa dal ukecať, že pôjdeme do kina na náhodný film (ďakujem czShadoW), v ponuke boli iba dva filmy - Doba ľadová 3 a Návrh (na ktorý sme si nerozvážne kúpili lístky). Dúfal som len v dve veci, ktoré som aj nahlas vyslovil. Že tam nebude hrať Sandra Bullock a že žáner nebude romantická komédia...

Bílá velryba (1956)

Aby sme neboli len nekritickí - tie "efekty" veľryby boli strašné, dokonca aj keď prihliadneme k roku natočenia. Aj predtým aj potom sa točili filmy zo "superzvieratami", či už to boli obrovské mravce, obrovská gorila, prehistorický netvor... a všetky pôsobili vierohodnejšie ako ten kus niečoho čo sa divnými pohybmi vynáralo z vody a malo vyzerať ako veľryba. Ostatná časť filmu bola v podstate bez chyby a šialený kapitán Achab si musel získať každého.

Thelma a Louise (1991)

Nezabudnuteľný koniec ktorému sa vyrovná snáď len koniec slávneho Butch Cassidyho a Sundance Kida. Samotný film bol bol výborný, napriek tomu sa neviem zbaviť dojmu, že o polhodinku kratšia stopáž by mu neuškodila. Scény ako napríklad tá s tým rastafariánom fakt nemali zmysel.

Válka světů (2005)

Váham či dať štyri, pretože bohužiaľ to povahovo odporné dievča to prežilo.

Není úniku (1993)

Námetom zaujímavý akčnák, bohužiaľ relatívne nudne natočený, hlavní záporaci nestoja za nič a bitky s vidlákmi, ktorí vystúpia z buldozéru a bijú sa lopatami skutočne nestačí na 90 minútovú stopáž. Mimochodom, tiež je vám mladý Kieran Culkin oveľa sympatickejší ako jeho slávnejší brat Maculay?

Million Dollar Baby (2004)

Keby som tesne predtým nevidel Gran Torino tak by to mohlo byť aj za 5. Výborný film.

Strážci - Watchmen (2009)

Pôvodný komix nepoznám a komixovým príbehom skoro nikdy nechápem - nechce sa mi to pozerať znova, ale ja osobne som nenašiel logické vysvetlenie prečo niektorí z watchmenov mali 67 rokov a iní mali 40 (čiže zákonite v roku 1940 keď vznikli nemohli byť watchmenmi). Ale je kľudne možné že mi niečo uniklo alebo že to vysvetľuje komix. V každom prípade ste zvedavý na nejaký podrobný vyčerpávajúci komentár, ktorý by vám v plnej miere sprostredkoval môj filmový zážitok pri sledovaní tohto filmu. Dobre, tu ho máte: Bola to haluz.

Jumanji (1995)

Jednu hviezdu, lebo si to už presne nepamätám, ale viem že ako decko som to neznášal (a to som nebol zrovna vyberavý).