draculca

draculca

okres Praha

45 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Matrix (1999)

  Musím to říct, ale Matrix by si zasloužil víc než jen pět hvězdiček, které mi umožňuje hodnocení. Děj je naprosto strhující, každého musí vtáhnout do světa umělé inteligence. Efekty snad lepší být nemůžou (a to nemluvím jen o legendární zpomalené kulce). Herecké obsazení je doslova hvězdné, protože nemám výtky ani k jedinému výkonu (samozřejně musím vyzdvihnout Reevese, tohle je jednoznačně jeho životní role). Ve svých chvalozpěvech bych mohla pokračovat do nekonečna, takže to ukončím tímto: ******

 • poster

  Chyť mě, když to dokážeš (2002)

  Chyť mě, když to dokážeš je jeden z těch málo filmů, ke kterým si sednete a nemůžete odtrhnout oči. Stále se něco děje, objevují se nové intriky spojené se šlamatikami a herci prostě září.

 • poster

  Interview s upírem (1994)

  Podle mě nejlepší film o upírech. Upírská tématika je zde zobrazena z mnoha pohledů. Navíc Interview s upírem je snad jediný film, kde mi Tom Cruise alias Lestat připadá jako skvělý a charismatický herec :)

 • poster

  Million Dollar Baby (2004)

  Tohle je asi nejlepší Eastwoodův film. Je skvěle natočený, herecké obsazení snad nemohlo být lepší a hlavně dokáže úplně vtáhnout do děje (postava Maggie mě hned na začátku chytla a až do koce nepustila). Bylo pro mě hodně těžké říkat si, že to je jen film...

 • poster

  X-Men (2000)

  X-men je nejlepší film natočený podle komiksu. Celé jsem to úplně hltala a nestydím se za to:)

 • poster

  Já, robot (2004)

  Will Smith ve svojí nejlepší roli. Perfektní film s perfektní zápletkou a perfektními efekty - dávám proto perfektní hodnocení:)

 • poster

  P.S. Miluji Tě (2007)

  Myslím si, že lepší film typu komedie/drama/romantický nenajdete. "Irskému divokému psovi" jsem se upřímně smála, nad příběhem mě mrazilo a u dopisů jsem brečela. Když mě chytne romantická nálada, tak tohle je první po čem sáhnu.

 • poster

  Nebezpečná rychlost (1994)

  Nebezpečná rychlost je přesným příkladem toho, že v jednoduchosti je krása. Jedná se vpodstatě o klasický akčňák v neklasickém provedení. Celý film je protkán napětím a okamžiky překvapení. Pozor: Až nebezpečně vtáhne do děje!

 • poster

  Pelíšky (1999)

  "Neni voják jako voják!" A to je pravda - Kodet a Donutil nejsou stejní a v Pelíškách jejich kontrast působí úplně kouzelně. Myslím si, že tento skvost je typickou ukázkou brilantní české filmografie, která se vyznačuje hořkosladkými tragikomediemi.

 • poster

  Lady a Tramp (1955)

  Tohle je můj nejoblíbenější kreslený film. Krásný příběh, dokonalá animace a navíc hlavní představitelka je roztomiloučká kokřice:).