Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Tak Vězněm z Azkabanu už opravdu začíná být Harry Potter vážným, někdy až děsivým příběhem. Děj je opět nepředvídatelný a strhující. Také mě nadchl "nový" Brumbál, který je vitálnější a umím si ho lépe předtavit jak čelí temným silám. Možná je tento díl trochu zdlouhavější, ale to mu můžu klidně odpustit.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Naprosto geniální pokračování slavného příběhu o Harrym Potterovi. Vše už pomalinku začíná být vážnější a mnohé souvislosti důležité pro další díly vychází najevo. Odzbrojující postavou v tomhle dílu je profesor Lockhart- úplně všechny scény s nim mě hrozně bavěj... To se tvůrcům opravdu povedlo. A také herec vybraný pro roli mladého Voldemorta je skvělý (škoda že u něj nezůstali i v 6. dílu).

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Nedokážu si představit lépe natočený úvodní díl celé ságy. Vše je krásně výpravné, zábavné a děj okamžitě upoutá. Také se mi velmi líbí obsazení tří hlavních hrdinů. Prostě dokonalý základ od kterého se mohou další díly odrazit.

Když Harry potkal Sally (1989)

Jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděla. I když v tomhle filmu ani tak nejde o romatiku jako právě o humor. A tím myslím humor inteligentí a hlavně ze života.

Rango (2011)

Co to sakra bylo??? Vůbec jsem nepochopila záměr tohodle animáku. Myslela jsem si že to bude příjemná vtipná oddychovka, ale tak to bohužel není. Rango je film, který se nedokáže rozhodnout jestli bude odlehčenou zábavou nebo dojákem s poselstvím. Taková nevyhraněnost mi vadí, zvlášť když se jedná o pohádku...

Veřejní nepřátelé (2009)

Neuvěřitelně zdlouhavý film vpodstatě o ničem naplněný hloupými dialogy a nepřehlednýma přestřelkama. Na druhou stranu hudba byla famózní a Johny Depp spolu s Christianem Balem dodávali filmu alespoň nějaké charisma.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Jedná se o vynikající film, který opravdu vyrazí dech. Vůbec mi napřišlo, že by byl dlouhý, naopak jsem si přála, aby ještě nekončil. A to se mi několikrát splnilo, protože vždy, když už to vypadalo, že je vše uzavřeno, objevila se nová "zápletka". Jen to velmi reálně zobrazené násilí mi trochu vadilo - vím, že se to tak opravdu bohužel může dít, ale sledovat to holt žaludek nemám...

Anglický pacient (1996)

Neuvěřitelně zdlouhavý a nudný film. Celkově příběh mi byl velmi nepříjemný, ňák mi nesedl. Něco bylo prostě špatně, z ústřední dvojice mi bylo spíš zle a druhá dějová linie mě vůbec nezaujala. Dvě hvězdičky dávám za skvělého Fiennese a za to lehké umění, které tam asi bylo.

Green Day: Awesome as Fuck (2011) (koncert)

Green Day v plné formě! Naprosto dokonalá šou nabytá super hitama, které rozhodně můžou konkurovat i předchozí desce American idiot. Awesome as f**k stojí za to mít ve svojí sbírce. Po celou dobu záznamu jsem měla husí kůži, Green Day opět potvrdili, že jsou zaslouženě moji miláčci:)