Rain Man (1988)

Vynikající dramatický kousek s lehkým nádechem humoru, který baví od začátku až do konce. Velkou výhodou filmu je i to, že je veden ve stylu road movie, takže se s hlavními hrdiny dostáváme co chvilku do jiného prostředí, což dohromady s působivostí celého příběhu a skvělé nalajnovanými dialogy přináší divákovi výborný filmový zážitek.

Madagaskar 3 (2012)

Třetí film animáku Madagaskar táhne zejména parta tučňáků, kteří zde dostali dostatek prostoru, což je jen a jen dobře. Zbytek osazenstva si totiž vede spíše průměrně a tolik nebaví. Příběh motacíjí se kolem cirkusu je jakž takž zajímavý a místy poměrně dost svižný a dobrodružný. Jediné, co mi vyloženě lezlo na nervy, byla ta protivná francouzská stopařka a lovkyně zvířat.

Vdaná snoubenka (2008)

Byl jsem touhle takříkajíc komedií hodně zklamán. Ono aby tu člověk kvalitního vtipu pohledal. Abych to popsal narovinu, tak jsem se u filmu skoro vůbec nesmál a právě kvůli absenci humoru je o to více zde přítomná romantika otravnější. Škoda! Tak zajímavý a nápaditý námět se dal zužitkovat a zpracovat rozhodně lépe.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

V tomhle filmu můžeme vidět Jima Carreyho v dosti umírněné podobě. Grimasy a pitvořící se xichty jsou téměř pryč, což je na jednu stranu trošku škoda. Je fakt, že tolik vydařených humorných situací tu není, nicméně se na film dobře dívá, příjemně baví a tučňáci občas vyloudí úsměv na tváři. Zkrátka ideálně pododový rodinný film, který je jako dělaný na vánoční odpoledne.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Očekával jsem ultimátní zábavu ve stylu předchozích 2 filmů a tu jsem téměř dostal. Je pravdou, že vánoční díl je o něco málo slabší, každopádně se mu nedá upřít několik hodně povedených srandovních situací. Kokainem sjeté batole nebo penis přimrzlý ke kovové tyči zde fungují na výbornou. No a krom toho je děj filmu, jak jsme u Harolda a Kumara zvyklí, správně ujetý a bláznivý.

Vánoční koleda (1999) (TV film)

Období Vánoc je snad jediné období v roce, kdy mi nevadí přílišná sentimentalita ve filmech, dovedu se do příběhu vcítit a navozuje mě pocity radosti a pohody. Klasickou Dickensovu vánoční předlohu jsem měl možnost poprvé vidět jako animák z roku 2009. A pokud můžu srovnávat, tak tenhle film je stejně, ne-li více vydařený. Moc se mi líbilo ztvárnění duchů Vánoc, a to zejména toho posledního, který toho moc nenamluvil, jen mu svítily oči a pořád ukazoval prstem. Celkově je příběh poutavý a jako pohádka funguje na výbornou.

Vánoční skřítek (2003)

Tato komedie je sice hodně přiblblá, ale na druhou stranu na mě dýchla takovou pohodovou vánoční atmosférou a v některých situacích je taky vtipná. Ferrelovi ta role přerostlého skřítka opravdu pasovala. Ani mi nevadil příliš sentimentální závěr filmu. Konec konců jsem s touto nenáročnou vánoční podívanou spokojen.

Velká vánoční jízda (2011)

Film je určitě příjemným zpestřením svátků vánočních. Moc se mi líbilo, jak nápaditě a s důvtipem tvůrci ztvárnili veškerou techniku, kterou Santa používá, a celkový proces doručování dárků dětem. Trochu tu možná postrádám nějakou komicky výraznější postavu, popřípadě pořádného záporáka, nicméně film je dostatečně dobrodružný, má svižný děj a nabídne několik dobrých vtípků.

Bláznivá komedie (1990)

Dle mého má tento film sestupnou tendenci, což je špatně. Vůbec nejlepší situace jsou hned na začátku v kostele během svatby, úvod je pak následován ještě několika povedenými a dobře míněnými vtipy, nicméně v druhé polovině film vcelku razantně ztrácí dech a se závěrem vyšumí do ztracena. Na druhou stranu oceňuju, že se po celý děj prolínají postavy hned z úvodu.

Pirát silnic (2007)

Je to jedna z těch přiblblých komedií, na které nedám dopustit. Film sice nepřínáší nic světoborného nebo šokujícího, každopádně ale nabídne slušnou podívanou doplněnou několika svělými hláškami a vtipnými držkopády hlavního hrdiny. Rovněž musím vypíchnout parádní soundtrack, který se k filmu velice hodil.