Mlčení jehňátek (1991)

Výborný thriller, který zaujme zejména svojí surovou atmosférou, jež dokáže diváka strhujícím způsobem udržet u obrazovky. Velmi se mi líbily dialogy mezi Hannibalem a Clarice a celkově ten nápad, že padouch pomáhá dopadnout padoucha. Rovněž oceňuje podařený zvrat v ději, kdy se Hannibal pokusí o útěk. V závěru se mi líbila hlavně scéna, kdy zásahová jednotka i Clarice zazvoní na zvonek a tvůrci poté nechají diváka na pochybách, kde se vlastně Buffalo Bill ukrývá. K dokonalosti mi snad jen chybí trošku napínavější a vyhrocenější souboj mezi hlavní hrdinkou a vrahounem.

Těsně vedle (2007)

Vydařená komedie, která mi trochu přišla svým netradiční pojetím jako taková parodie na klasické dějové linie romantických komedií, což oceňuju. Rovněž se mi líbilo, že tvůrci se nebáli několika poměrně odvázaných srandovních situací. Náramně jsem se bavil u scén v posteli nebo na pláži po žahnutí medúzy. A konečně ani postavy, které se zde objevily, nebyly určitě nudné.

Pivní bratři (1998)

Když jsem se dozvěděl, že zde hrajou tvůrci legendárního animáku Městečko South Park, tak jsem musel film samozřejmě vidět. Humor je přesně na úrovni těchto dvou hovádek, tedy hodně ujetý, bláznivý, putitány a lidi bez smyslu pro humor pohoršující, absurdní, prostě přesně tak, jak se mi to líbí. Děj filmu je jedna velká nadsázka. Osobně mi v tomhle filmu ale nesedí ta dramatická linka, která trošku kazí tento komediální nářez plný gagů a srandovních ptákovin. A nakonec mě velice potěšila přítomnost Reel Big Fish, kteří vytvářejí naprosto famózní sountrack.

Hodinový manžel (2014)

Typický soudobý český film, který si plyne v poklidném nenáročném tempu, aniž by se dalo říct, že nudí. Žádné salvy smíchu zde nečekejte, celý film vyzní spíše úsměvně než komicky s tím, že několik hlášek a dialogů je povedených. Postavy jsou poměrně sympatické a děj je jednoduchý s očekávaným happyendem.

Něco na té Mary je (1998)

Romantickými komediemi se mi tvůrci většinou nezavděčí a je to hlavně tím, že v nich je humor odsunut až na druhou kolej. To ovšem není případ tohohle filmu, kde je důraz kladen na komické situace a romantika zde představuje takový nezávadný bonus. Scény jako přiskřípnutí pindíka do zipu nebo něchtěně zapletení mezi sraz úchyláků skutečně výborně pobaví. No a ta přehlídka exotů, kteří se ve filmu ucházejí o Mary, je taky fantastická.

Road Trip: Pivní pong (2009)

Osobně mám rád nenáročné komedie, které se odehrávají na cestách. A musím tedy uznat, že tento film nebyl až tak nudný, jak se může na první pohled zdát. Děj totiž obsahuje několik přijemných dobrodružných spestření jako třeba stopařku lupičku nebo skupinku školaček z katolické školy a nabídne několik docela vydařených komických situací. Zkrátka řečeno pořád se něco děje, co posouvá děj dál. Horší už to je se závěrem, kteý mi přišel spíše podprůměrný.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Svatbu považuju asi za nejlepší film celé legendární série. Film má jednak smysluplný příběh, jenž je skvěle prošpikován množstvím humorných scén, u kterých jsem se mnohdy pořádně řezal smíchy, a hlavně vynikajícího Stiflera, který diváka neustále zásobuje srandičkami. Hodně mě bavilo vzájemné špičkování s Finchem, který si to samozřejmě potom vybral na Stiflerově matce.

Americká krása (1999)

Vynikající drama, které skvěle graduje hlavně v poslední třetině. Oceňuju množství rozličně vykreslených charakterů, jejichž osudy se dějově proplétají, a kdy každá z postav skrývá svá tajemství. Celý děj si plyne poklidným tempem a je založen pouze na zmíněných charakterech bez výrazných zvratů a taky nabídne sem tam nějaký ten povedený vtip a trochu vulgárního vyjadřování, což se mi zdálo na film takového hodnocení málo, nicméně je završen strhujím závěrem, kde se všechna tajemství odkrývají v podobě nečekaných zvratů a odhalení. Zkrátka řečeno geniálně vypointovaný závěr je to nejlepší z celého filmu.

Případ číslo 39 (2009)

Horor, který dokázal navodit místy pořádně napínavou atmosféru. Té malé holce hrůza a zlo čišela přímo z očí, takže mi hned od začátku bylo jasné, jak se film vlastně má. Musím ale uznat, že v některých okamžicích se právě díky tajemné atmosféře tvůrcům povedlo mě pěkně vystrašit. Filmu možná trochu škodí, že v něm není nějaký více či méně nečekaný zvrat a jen postupuje do finále, kterému by slušela výraznější gradace.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Tento film se sci-fi prvky mě až tak moc nenadchnul. Sem tam se zde povede nějaké hláška, ale když se na užitý humor podívám s odstupem času, tak musím konstatovat, že tu není nic k zapamatování. Námět na film je poměrně zajímavý, nicméně děj na mě zapůsobil takovým dosti podivným dojmem, který ovšem na druhou stranu jakýmsi nepopsatelným způsobem diváka přitahuje.