meave

Milena Veresová

okres Šaľa

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 12.12.2012  21:58

Tešila som sa na Petrohrad a Moskvu. Miesto toho som sa ocitla v divadle. Ale chýbali mi iba do plesu. Lebo všetko bolo v tanci, v pohľadoch, zvukoch. Tak dávno milujem Kareninu a tak dávno so ju nečítala. Nikdy pre mňa nevyzerala ako Keira, ale dnes ňou bola. Cítila som jej vzrušenie rovnako, ako jej zúfalstvo. Pretože odkedy stretla Vronského, už nič nebolo bežné. Celý jej život sa zrazu odohrával na hranách a pri mantineloch. Tak blízko divákov, túžiacich po klebietkach. Ale len to určitej miery. Pretože je prípustné porušiť zákon, ale nie pravidlá. To chápu všetci - okrem Karenina. Svet však nemôže byť plný svätcov. Užila som si každú minútu!

• 9.4.2012  17:38

"Dúfam, že tu budete šťastná. Ja som bola." Parafráza, ktorá mi ostala v mysli. Lebo čo je obdivuhodnejšie ako byť šťastný navzdory svetu, osudu, životu, prírode ... čomukoľvek. A to sú spomienky na Afriku. Kus života, lásky, odhodlania, boja a sily vydržať. Iba mi to pripomenulo, ako nám dnes tá chuť byť šťastný navzdory chýba. A čakám, verím, že to v sebe nájdem.

• 20.7.2011  12:12

hygienik to povedal za mňa :)

• 10.1.2011  14:35
    Četnické humoresky (TV seriál) (2001)

Pre mňa dookola pozerateľný seriál s neopakovateľnou atmosférou. Títo strážnici sa nedajú nemilovať. No řekni, Kikino :)

• 14.12.2010  10:00

Milujem tento príbeh plný odvahy, lásky, obetavosti a zmesy smútku a radosti. Nikdy si nenechám ujsť zážitky Idgie a Ruth. Sledujem ako ovplyvnia život Evelyn a ako plynú ich bolesti a straty. Znovu prežívam ich prehry a víťazstvá a učím sa ako prekonať tie svoje. Najlepší príbeh môjho života - úžasne spracovaný. Tajomstvo úspechu je v omáčke :)

• 15.11.2010  19:47

bŕŕŕ

• 13.11.2010  12:20

Tak nádherne prízemný humor :) Nedá sa nič, iba smiať.

• 25.10.2010  08:49

Pre mňa plný počet. Knihu som čítala dávnejšie a zanechala vo mne rovnaký pocit. Pohľad, ktorý nám vraví, že na holokauste nie je najhoršie to, že sa môže stať aj nám, ale to, že to môžeme urobiť aj my. Že nitka je tenučká a to obrovské množstvo ľudí ktoré sa na vyhladzovaní zúčastňovalo nemohlo byť paušálne to najhoršie zo zemegule a pud sebazáchovy ide poza vedomie či možné výčitky. Že trest prichádza občas ako pomsta a nezaleží ani tak na trestanom ako na pocite obete a pravda nie je na svete najdôležitejšia. A tiež, že nie je dôležité ako sa cítime, ale čo urobíme. Pre mňa, v súvislosti s mnohým iným prečítaným, veľmi silná výpoveď.

• 20.10.2010  15:28

Bolesť vždy čaká niekde vedľa a príde. Ale nikdy neostane. Tak pravil skúsený dedo, ktorý bolesti zvládol dosť. Všetko ticho, bez pátosu a dramatických scén. Pripomenul mi, že dnes je všetko hlučnejšie, okázalejšie a dramatickejšie. Zabudli sme na časy núdze, trápení a bolesti. Aj preto treba pripomienku. Obzvlášť v takejto podarenej podobe.

• 24.5.2010  22:08

Sedíte pohodlne? Ak nie, tak sa usaďte. Z lode lásky pre vás na frekvencii 203 vysiela rádio Rock. A že ako vysiela...natriasa a raduje sa takmer celá Británia. Ale najväčsia zábava, láska, romantika, priateľsvo i protivenstvá sa žijú priamo na palube, kde spoločne vo vlnách Severného mora sídli, miluje a súloží redakcia, ktorá sa preťahuje za gule s ministrom telekomunikacií, či kieho ďasu a zažíva svoje najlepšie dni. Posledné mesiace pirátskych rádii, obdobie keď rock a pop v médiách neboli samozrejmé, ale vzácne...jednoducho zlaté časy zlatej mládeže. A kto zažil dobu, keď tajne ladil Slobodnú Európu, alebo počúval šušťavý Luxemburg či O3, bude sa baviť ešte lepšie. Pred naším príjimačom sa zabavili dve generácie a verím, že na svoje by si prišla aj moja mama :) Komédia ako lusk!

• 8.3.2010  09:37

Čo je tažšie ako byť iný? Byť šťastný, ak už sa to stalo. A v našom svete je občas ťažko byť aj obyčajným človekom.

• 26.12.2009  23:03

Milujem ten príbeh a navždy budem veriť, že ničota nie je nič iné, ako prázdnota a zúfalstvo ľudí ktorí strácajú svoje nádeje a zabúdajú na svoje sny. Preto sa snažím nikdy na to nezabúdať. Vďaka tomu vždy znovu vstávam a robím ďalší krok ... pre všetkých, ktorí už prestávajú veriť

• 10.1.2009  22:58

Mám len jednu otázku. Čo iné ako mágia vznášajúca sa medzi človečenstvom by mohlo spôsobovať, že napriek všetkému čo sa mám stalo predtým i po tomto procese stále veríme, že zlo bude napokon potrestané, že niekde melú akési Božie mlyny alebo v to, že dobrým životom si zaslúžime lepšiu smrť? Ako je možné, že po celé storočia vždy uveríme, že niekde ostávajú zvyšky spravodlivosti, či sa môžu dokonca prihodiť aj nám? Čo iné ako diabol by nás mohlo napriek všetkému udržovať v takomto presvedčení aj keď Boh priviera oči? Myslím že nič a pravdepodobne si preto napriek svojmu pretrvávajúcemu pesimizmu zaslúžim očistenie ohňom... nech sa stane! A žiadam za to iba jedno - smrť všetkým sudcom bez rozdielu.... samozvaným, voleným i menovaným!

• 15.12.2008  15:49

Je to ako sedieť na brehu rieky, počúvať kvitnúce dialógy, popíjať vínko a zajedať ho utopencami, zamilovane hľadieť do diaľav, cítiť vôňu slnka aj prichádzajúceho dažďa, v vnímať jeho kvapky na pleciach, vdychovať vôňu cigary a keď je toho dosť, tak je ešte vždy možnosť ponoriť sa pod vodu. Aj keď náhodu znovu prší a "tenhle spusob léta zdá se mi ponekud nešťastným"... je treba myslieť na zdravie.

• 2.5.2008  10:19

Aj keď film patrí skôr k ľahkej zábave nemôžem odolať vysokému hodnoteniu. Je to preto, že keď ho dávajú, tak nikdy neodolám a dokážem sa naň dívať s rovnakou chuťou a úsmevom na tvári. Bavím sa a obávam s postavami i keď presne viem, čo bude nasledovať. Ale oni nevedia a to sa mi páči :)

• 2.1.2008  08:24

Výborný oddychový film. Skysli sme pri ňom všetci od 13 až po 35. Nikto nešiel ani na wecko. Nebudem sa rozpisovať prečo, začo a načo, ale kľudne by som sa stala na pol roka ktoroukoľvek postavou z francúzskeho mestečka.

• 25.2.2007  09:56
    Havaj, Oslo (2004)

Kaleidoskop udalostí a životov, ktorý sa začal vo Vidarovom sne sa rozmotáva ako klbko nití iba obrazne. Pretože v skutočnosti akoby sa séria mizérií nikdy nekončila a žiaden beh neskončil pri cieľovej páske. Výborná severská depresívna dráma, kde sa nič dobre nekončí ani nezačína.

• 19.11.2006  12:45
    Pupendo (2003)

Pre mňa spomienka na detstvo, ako som ho vtedy nevnímala, prezentácia srabizmu i odvahy prekrytá závojom humoru a strácajúca sa v tieni Leninov a Rybalkov. Smutno-smiešna ukážka rokov minulých, ktoré ma dojímajú napriek tomu, že môj dnešný pohľad na minulosť nie je nijako sentimentálny. A dostatok nadhľadu približuje minulosť aj dnešným deťom, ktoré sa možno takto dokážu preniesť cez ružové okuliare rodičov čo tvrdia, že lepšie už bolo.

• 19.8.2006  18:39

Nič človeka nezlomí viac ako láska...či skôr jej koniec. Bolesť, ktorá trhá vnútornosti nás zaskočí kedykoľvek. Schopnosť a spôsob s akým sa vyrovnávame so stratou je u každého iná. Famózna ukážka hereckého umenia Annette aj Júlie zo mňa vyžmýkala mnoho. Okrem iného závisť...že mi chýba grácia a predsavzatie..že nabudúce budem aj ja dáma. Aj keď nikto nevyhráva.

• 6.8.2006  21:33

Živočíšnosť juhoamerických filmov je fascinujúca. Páčilo sa mi asi všetko. Od vášnivých vzťahov v rodinách až po spôsob, ktorým režisér oznamuje čas v jednotlivých dejových líniach. Prepletenec troch osudov, ktoré sa vzájomne stretajú len okrajovo, spája hlavne výrazná tragika. Neviem posúdiť, či je život na tomto kontinente skutočne tak dramatický, alebo je to len ich spôsob vnímania skutočnosti. Rada sa však z kresla dívam a užívam si búrku pocitov.

• 15.7.2006  16:52
    ABBA: Our Last Video Ever (TV film) (2004)

6 minút neuveriteľných pohľadov a vtipných bonmotov. To, čo v niektorých prípadoch stačí na celý fim, je tu zhustené, vyluhované a namixované do ABBA koktailu - rozhodne skvelo využitý čas. Neviem, či som už videla lepšie video.

• 15.7.2006  16:48

Film o fenoméne zvanom ABBA z pohľadu Lasse Hallstroma. Kapela, ktorá predala viac dosiek ako Beatles si zaslúži zdokumentovať turné - v tomto prípade austrálske. Fim vypovedá viac o pozadí, peniazoch a pocitoch než o skákaní na pódiu či hudbe. I keď sa nevyhneme najkrajšiemu zadku /čo nebola nepravda/ a celý čas vás bude sprevádzať absolútne stupidný novinár, vyváži to skvelá hudba a Lassova schopnosť postrehnúť a posunúť divákovi to, čo nás pri skackaní pod pódiom ani nenapadne.

• 12.7.2006  21:57

Občas mávam smutný pocit, že ma už nič nemôže prekvapiť. Rozčarovanie z hľadania a monotónnosti života, ktorý sa denne opakuje dokáže zriedka čosi narušiť. Obzvlášť vo filme, ktorý sa stáva továrňou na mainstreamové sny. Kieslowski ju úžasný a zároveň nedovolí žiadne predpoklady. Nemôžete odísť po čipsy, ani sa prestať sústrediť. Príbeh Jullie, ktorá hľadá svoje miesto v prázdnote a splýva na hladine sa víri skutočne prekvapivo. Hrdinka prenasledovaná výbornou hudbou /na čo som si už u Kieslowskeho zvykla/ sa dostáva ... no dosť. Pripraviť kohokoľvek o napätie, ktoré príbeh poskytuje by bolo hriechom. Za dokonalú techniku spracovania musím dať päť *

• 6.7.2006  23:33

Skutočne úžasný zážitok. Forma nezaostáva v ničom za obsahom a obraz spolu s nádhernou hudbou oškriabali nánosy zo všetkých kútov mojej duše. Maryla vystihla najzákladnejší pocit z toho kotla, ktorý preteká. Každí z nás občas umiera a zároveň dostáva druhú šancu. Je škoda si to neuvedomiť. A tiež vraždí, čo tu hlavným mottom nie je, napriek tomu to spomína inde. Myslím , že smútok duše režiséra je pozbieraný z mnohých životov a aj tak ešte nechal pre mňa, či pre Teba. Milujem jeho ohľaduplný žiaľ, pozbavený nánosu teatrálnosti, tak skutočný a trvácny, ako len melanchólia môže byť. Ďakujem.

• 26.6.2006  08:18
    Gia (TV film) (1998)

Citlivý príbeh dietaťa strateného vo svete aj vo vlastnom vnútri. Angelina Jolie podala skvelý výkon. Súhlasím s Tosimom a jeho konštatovaním obrovskej naliehavosti. Dnes je síce mnoho týchto tém diskutovaných širšie, ničím to ale neznižuje nevyhnutnosť obozretnosti. Gia je úžasne zahraná a podaná a ako jeden z nemnohých snímkov ma presvedčila, dojala a vtiahla do svojho sveta. Tlieskam.

• 11.6.2006  15:31
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Nie som veľký fanúšik seriálov, pretože mám problém nájsť si čas a ešte väčší vydržať do ďalšieho pokračovania. Prison Break ma stál vytopenú kúpeľňu a znechutené deti. Keď sa rozhodnete pustiť sa do príbehu Michaela Scofielda s geniálnym myslením a cítením a jeho na smrť odsúdeného brata, musíte rátať nielen s tým, že do rodiny vezmete ešte kopec iných, nie vždy príjemných ľudí, ale tiež s tým, že vaša vlastná rodina Vás nevyvrhne iba v prípade, že na nich počkáte s ďalším dielom. Nevravím, že je to všetko uskutočniteľné, ani nebudem porovnávať túto väznicu s inými, chcem len povedať, že žiť a snívať s nimi je neodolateľné, nákazlivé a dúfam, že nie smrteľné...inak by som musela vyhľadať notára.

• 4.6.2006  19:39

Farebné kamienky v modrej vázičke. Slnečnice tancujúce po poli. Srdce plné sĺz plávajúce vo fontáne nádeje aj oranžový západ slnka. Všetky farby sveta v príbehu, kde sa nádej strieda so smútkom, ktorý má farbu dúhy. Čierna sa minula na kolajnice, ktoré postavili cez vysoké hory v čase, keď ešte nebol vlak, čo by po nich prešiel - pretože vedeli, že raz taký vlak príde. To je hlavné posolstvo tohoto príbehu pre všetkých, čo pocítili stratu človeka tak, že ani nevedeli, ako majú ďalej dýchať. To všetko preto, že cez slzy člověk vidí iba kúsok pred seba a neverí, že práve za tým ho čaká niečo úžasné. Tiež preto, že keď niečo skutočne chceme, tak sa nám to splní. Možno inak, ako očakávame, ale kto už by presne chcel vedieť čo presne to bude? Keď je za oknom šedivo a životu chýba farba, je tento film tým pravým melancholickým a úžasne farebným spoločníkom.

• 28.5.2006  15:32

Neobvyklý príbeh malého Paca, rodiny a morskej panny rozpráva dieťa. Vie, že farba na „la camisa“ určuje, koľko dní sa dožije ďalší. Rodinná česť a pomsta zabíjajú nie len synov, ale i sny a bubúcnosť nasledujúcich generácii vyrastajúcich na nehostinnej zemi spaľovanej slnkom. Zastaví niečo tento kolobeh? Napriek pomalému tempu som sa ani chvíľku nenudila.

• 4.5.2006  22:15

„Ak si sužovaný nepriateľskou mocou neustúp. Chráň si miesto dané ti prírodou. Pýtaš sa ktoré to je? Predsa miesto muža.“ , čítal kolegom v zborovni pán profesor prezývaný Vyšší princíp. Učil študenov, že práve morálka je najdôležitejším merítkom našej hodnoty. Život počas druhej svetovej vojny však žmýkal z ľudí všetko do poslednej kvapky. Dobré i zlé. Skutočný príbeh o študentoch, ktorých charaktery nestihol preveriť čas, ale hlavne o odvahe i strachu tých okolo, je výborne natočeným snímkom, ktorý sa vyhol nadbytočnému pátosu a nič nevnucuje..iba sprevádza.

• 4.4.2006  19:04

Skutočne zaujímavý a zvláštny pohľad do vnútra partnerského trojuholníka. Manželia, ktorý sa milujú a ich žena. Vlastne – žena muža. Už počas sledovania filmu s veľmi príjemnou hudbou a atmosférou som sa neubránila úvaham o možnom konci. Viacero teórii vypovedá o tom, že sa podarilo zachovať tvorcom napätie až do konca, ktorý je skutočne netradičný. Stále premýšľam nad tým, či Catherine nepociťovala výčitky voči Nathalie. Ale pociťuje stvoriteľ výčitky za nedokonalý život svojich stvorení, za ich sklamania a túžby? Neviem, kto je obeťou v tomto príbehu, kde každý má svoj smútok. Ale nikto nežije na svete bez toho, aby vrhal tieň a tak pri vzájomnej blízkosti tieni každý každému a zároveň sú si niektorí navzájom slnkami. Veľmi pozoruhodný film.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10