Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Do komentáru je nutné napísať /pre tých čo si všimli hviezdičiek päť/, že môjho 13- ročného syna seriál rozhodne zaujal. Dokonca až tak, že ho ohodnotil pod mojim nickom :) Pre mňa je to priemerná pozerateľná krimiška, ktorú si pozriem keď nič lepšie nejde.

Hledejte Anthonyho (2005)

Ak ste milovníkom dramatických thrillerov či krvavých akcií, tak sa na to kľudne vykašlite. Toto je taká príma pohodová /preemotivovanosťou až takmer ženská/ kriminálka a pátraní po známom neznámom Anthonym s nežným srdcom a geniálnym mozgom, pričom polícia sa spolieha na srdce a mafia pasie po mozgu..najradšej po rozprsknutom. K tomu pekná príroda, hudba i herci ... príjemné.

Mulholland Drive (2001)

Vôbec som nevedela na čo sa dívam. A tak to zostalo doteraz. Keby som nečítala komentáre, tak by som verila, že som to pochopila. Teraz som trochu zmätená, ale neľutujem, že som to nevypla. Najlepšie bolo nakoniec - ako to zvyčajne v živote chodí. A keby sa zdalo, že píšem trošku zmätene - nevadí - sú to zanechané stopy... a keby sa zdalo, že tomu rozumiete, tak si tú ilúziu užite :)

Kľúče od mesta (1983) (TV film)

Tento milý filmík si pozriem asi vždy keď ho nájdem v programe. Dnes už ani nezáleží na tom, či od začiatku alebo od polovice. Deti tmolilace sa históriou, stretajúce osobnosti spojené s Bratislavou, či obyčajných ľudí sú výborným oddychom a spestrením. Vôbec mi nechýbali žiadne efekty ani špinavé zuby a krvavé rany. Skvelá forma ako ukázať kúsok minulosti deťom.

Od devíti do pěti (1980)

Tri ženy vs. egocentrický sexistický a ku všetkému ešte nadriadený - celkom príjemná ukážka, ako sa dá z tejto kombinácie urobiť komédia. Bavila som sa - aj keď sa dá pri tom v pohode aj ožehliť.

Vražedné pochybnosti (1978)

Podľa mňa celkom vydarená krimi. Miestami som mala mravčenie, čo sa mi často nestáva ani pri výpravných a "vymakaných" filmoch. Možno preto, že som nič prevratné nečakala, ale myslím, že si zaslúži viac ako tri hviezdičky. Aj keď nie oveľa.

Teorie létání (1998)

Príjemný príbeh o dvoch nezaraditeľných ľudoch. Sú rozdielni a predsa sú si podobní tým, že sú "iní" i keď majú rovnaké túžby a sny ako všetci ostatní. Mám rada ľudí, ktorí dokážu ísť za hranice reality. V inom príbehu by možno dosiahli to o čom snívali a na svete mohlo byť o jedného vynálezcu a jednu romantičku viac. A práve to im závidím - že veria aj tomu, čo mi nie.

Najatý klaun (1980) (TV film)

Naozaj dramatická adaptácia rovnako dramatickej predlohy, ktorá nepostráda pátos a teatrálnosť. Nečítala som síce literárnu predlohu, ale túto črtu majú aj iné adaptácie, napr. Skon Paľa Ročku. Nevravím, že je to zlé, avšak po chvíli je to únavné a je skutočne ťažké ztotožniť sa s prežívaním bolesti trpiacich - napriek jej predstaviteľnosti, či dobrým hereckým výkonom.

Krásný čas (2006) (TV film)

Táto čas rozhodne prevyšuje predošlý príbeh z roku 1989. Rovnako ako hrdinka dozrel aj scenár a napriek mnohým zjednodušeniam a určitej dávke naivity, ktorá robí z jednotlivých postáv príliš ploché osoby, ktorým chýba ľudský rozmer sa na to dívalo celkom dobre. Mohlo to však byť omnoho lepšie - toto je tak na tri +.

Pupendo (2003)

Pre mňa spomienka na detstvo, ako som ho vtedy nevnímala, prezentácia srabizmu i odvahy prekrytá závojom humoru a strácajúca sa v tieni Leninov a Rybalkov. Smutno-smiešna ukážka rokov minulých, ktoré ma dojímajú napriek tomu, že môj dnešný pohľad na minulosť nie je nijako sentimentálny. A dostatok nadhľadu približuje minulosť aj dnešným deťom, ktoré sa možno takto dokážu preniesť cez ružové okuliare rodičov čo tvrdia, že lepšie už bolo.