Fargo (2014) (seriál)

Tak jsem se konečně dostal i k tomuto vychvalovanému seriálu a musím konstatovat, že sem byl překvapen, že mne to až tak moc v 1. sérii nenadchlo...ano...byli tu dvě naprosto fantasticky vyobrazené a zahrané postavy (B. B. Thornton a M. Freeman), dost pěkných mordů a opravdu studené prostředí, kdy zima lezla za nehty i u telky...ale zbytek postav byli absolutní paka a dutohlavové a moc nerozumím, jakou přidanou hodnotu to jejich zaostalé chování mělo příběhu dát...dost mi to vadilo. Uvidíme, co druhá řada... Tak musím konstatovat, že druhá řada se mi líbila o fous víc než první..bylo tam méně pitomců 😄 Jinak super postava Hanzeeho a ve finále i Peggy, kdy mne K. Dunst velice milé překvapila. A teď šup na 3.sérii, kde jsme zvědavý na McGregora... Tak musím říct, že McGregor dobrý, ale ti, kdo táhli tuto sérii jsou jiní...hlavně M.E. Winstead, C. Coon a neuvěřitelně odporný (v tom dobrém slova smyslu) D. Thewlis, který tuto sérii v podstatě ´udělal´. Nevím jestli tohle pro mne nebyla dosud ta nejlepší série... 4.série je doposud jednoznačně nejslabší. Neuchvátí ničím...těch pár efektních zabití nenapraví to, že zde není jediná povedená postava (s odřenýma ušima snad Gaetano), příběh je nezajímavý a běží hrozně pomalu. Předchozí série měly grády...tato ne...

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Animáč, který nemá chybu...a je jedno, který díl si pustíte...a to je na tom to skvělé a zároveň neuvěřitelné, že si nějaká řada dokázala udržet tak vysokou kvalitu a nepolevit, protože alespoň já nevidím slabinu. Prostor dostali další hračky a ty, které známe byly dost upozaděny (Buzz, Jessie a vlastně celá ´stará´ parta s výjimkou Woodyho) a to mi ze začátku dost vadilo, ale v průběhu času si mé sympatie i ty nové hračky vybojovaly.... Jsem zvědavý zda přijde ještě pětka, ale moc si to vzhledem ke konci příběhu nedokážu představit. Ale jinak Příběh hraček je TOP!

Raubíř Ralf (2012)

Dal bych i o jednu hvězdu víc, ale....a já vím, že za to ten snímek nemůže...ale ten hlas V. Žilkové je tak odpuzující a strašný pro postavu malé holky... A taky té barevnosti bylo na mne asi moc a vzhledem k tomu, že si musím hlídat sladké, tak to s ohledem na všechny ty cukrátka nebyl úplně film pro mne :-) Jinak super retro hry na které si taky vzpomínám, když v době mého dětství zaparkoval na náměstí autobus plný těchto automatoher :-)

Úžasňákovi 2 (2018)

Líbilo se mi více než první díl a to asi hlavně díky dětským postavám supráků, kterým jednoznačně velí Jack-Jack :-) Scény s Bobem, jak se snaží řídit domácnost a starat o děti, jsou excelentní. Jo a pak nesmím zapomenout na Ednu...jejíž účinkování nebylo dlouhé, ale i tak boží :-)

Zmenšování (2017)

První půlka filmu mne překvapila skvělým námětem, vypadalo to na koukatelnou zábavu a byl jsem zvědavý kam to bude směřovat....druhá půlka filmu byla zklamání...najednou se začala řešit 'těžká' témata od ekologie po sociální rovnost až přežití lidstva... V podstatě šlo vše do kopru nástupem vietnamské disidentky, která byla vyloženě na facku... Film dvou tváří, který mne ve finále nebavil.

Bourák (2020)

Je to slabé...o tom žádná...snaha o českou verzi tarantinovsky laděného filmu s černým humorem se vážně nepovedla. Jedna hvězda za pár vtipných (hlavně mordovacích scén) a Macháčka, který fakt bavil. I. Trojan absolutně nesympatická role a vystavět na této postavě film byl začátek konce...

Ober (2006)

Uměleckou kvalitu tomuto filmu asi nelze upřít, ale přiznávám, že i přes pár povedených scének, byl film pro mne jako celek lehce neuchopitelný, možná příliš intelektuálně ujetý, ale hlavně ne moc zábavný...

Pád (2013) (seriál)

Taková šedivá myška mezi těmi všemi seriály, jejichž upoutávky na vás odevšad vyskakují...ale o to větší zážitek. G. Anderson a J. Dornan byli absolutně skvělí a jejich role měli 'koule'. A paradoxně jako nejlepší hodnotím závěrečnou třetí sérii. Fakt doporučuji.

Muž odnikud (2010)

Moc hezky odvedená práce a dost dobrý film. Jediný problém...a to je chyba ve mně...že mi všichni ti asijští herci připadají stejní a mám veliký problém se orientovat, kdo je klaďas, kdo záporák a kdo policajt...hrozně se mi pletou..a pak taky, že ty asijské akční dojáky si bývají tak strašně podobné i dějově.

Tamara Drewe (2010)

Hodně blbej film na okomentování...začalo to jako výborná suchopárná britská komedie, kdy máte pocit, že zrovna tady by se vám líbilo žít...následně zjistíte, že Tamara je jen obyčejná vesnická běhna a kdo nepodvádí jako by nebyl a to mne nebaví...a pak je tu prďáckej konec, kdy jenom kroutíte hlavou...ale v dobrým. Nejlepší role mají ty dvě prdlé puberťačky a pak B. Camp.