• Krátkometrážní

Pakárna (2006) (seriál)

Nomen omen...

V erbu lvice (1994)

Snímek o patronce diecéze mého rodného kraje jsem si nemohl nechat ujít. I když film jako celek trpí několika neduhy, které jsou však vzhledem ke standardům české kinematografie odpustitelné a pochopitelné, lze ho doporučit jako „reálný“ obraz první poloviny 13. století. Milým překvapením pak určitě jsou cameo role Viktora Preisse a Daniely Kolářové jako královských sourozenců Václava I. a svaté Anežky.

Tobruk (2008)

Zklamání, opravdu velké zklamání. Zřejmě jsem počítal s pěchotní obdobou Tmavomodrého světa, což se zdaleka nevyplnilo.

Malý Herkules (2009) odpad!

Za shlédnutí tohoto snímku by se měl udílet Bobřík odvahy.

Tudorovci (2007) (seriál)

Aneb další příklad toho, že seriály se mají utnout brzo po tom nejlepším, v horším případě hned v tom nejlepším. Kdyby autoři zlisovali děj 18 dílů třetí a čtvrté řady do deseti dílů, bylo by to ideální. Takhle z toho je jen slabší a rozvláčnější sourozenec jiných seriálů od Showtime.

Pošetilost mocných (1971)

Přiznám se, že jsem knižní „předlohu“ nečetl, takže netuším, zda je tento film poctou pro Victora Huga nebo jestli ten ubožák malý dodnes rotuje v hrobě :). Každopádně jedna z nejlepších komedií mistra Louis de Funése, srovnávat jeho zákeřného a žlučovitého ministra z přelomu 16. a 17. století s naší současnou politickou garniturou je jako srovnávat indické diamanty s pastelkami pro prvňáčky.

Disaster Movie (2008) odpad!

Dlouho jsem přemýšlel o tom, že dám jednu hvězdu za metalové čipmanky a překvapivě chytlavý závěrečný song, ale to bych byl (slušně řečeno) hodně prodejná holka, takže… NE!

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Během prvních cca 20 minut jsem si říkal: zase další náborový spot od strýčka Sama? Jenže chyba lávky. Pro mě jednoznačně nejlepší film Ridleyho Scotta: drsné, dechberoucí, nemilosrdné, stejně jako válka sama.

2 $ocky (2011) (seriál)

Pro mě příjemné překvapení roku: sitcom, který se jako jeden z mála podrobněji dotýká tématiky neustálého otáčení kola vrtkavé Štěstěny, putování za svým vysněným cílem a také problematiky chudoby a bohatství, a to vše zábavnou a ideologicky nezabarvenou formou. A jako bonus vám k tomu naservírují dvě krásné protagonistky a vynikající vtípky na hipstery :)