Máj (2008) odpad!

Teda to byla zase blbost. Byla jsem na tom se třídou a neuvěřitelná nuda. S klasickým Májem to nemá nic společného.

Země v ohrožení (2005) (TV film) odpad!

Řekla jsem to jednou a říkám to znovu. Tohle je jeden z nejhorších katastrofáků co znám. Už mě vytočil jen tím, že tvůrci jen napodobovali skvělí film Jádro (souhlasím s Chupacabrem) . Totální katastrofa, hnus a blbost. Po schlédnutí tohodle humusu jsem si musela pustit The Core, abych se trochu uklidnila:).

Proces H (2009) (seriál)

Tak tohle byla fakt síla. Komouši jsou neskutečný hovada a tenhle seriál to ještě potvrzuje. Horáková si toho v době války zkusila hodně a teď ještě tohle. Prostě byla strašně odvážná a moc ji obdivuju, protože většina lidí na jejím místě by v té soudní síni zkolabovala, ale ona tam statečně stála a byla schopná mluvit, i když věděla že nemá šanci.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Tuhle hru chci vidět naživo! To musí být teprve zážitek:).

Válka světů (2005)

Miluju Spielberga, je mi jedno co je to za film (akorát u Terminálu šlápl trochu vedle, romantiku fakt ne), tenhle režisér je prostě borec, stejně jako jeho kamarád George Lucas. Válku světů mám ráda, akorát mi přišlo divné, proč na nás mimozemšťané neútočili z vesmíru. Takový pěkný nálet by vypadal docela dobře. Nejvíc mě zasáhly davové scény. Když například rodinka jede v autě a najednou je před masou zoufalích lidí, kteří udělají vše pro to, aby jejich auto dostali. Nebo scény na lodi, kde se dav snaží skrýt, ale i když se dostanou na palubu, mají stejně tak smůlu. Taky se mi líbila bitva na tom kopci. Jinak k hereckým výkonům...Nejlepší podle mě byla malá Dakota. Docela mě štve, že nakonec skončila u Stmívání a Tom byl jako vždy super. A jako vždy nesmím zapomenout na parádní hudbu Johna Williamse, která dává filmu ještě víc ponurnou a depresivní atmosféru...

Návrat do budoucnosti II (1989)

Skvělé pokračovaní téhle paradní trilogie. Chris Lloyd jako ujetý vědec je úžasný a Michael J. Fox je taky cool.

Armageddon (1998)

Tenhle film je úplně boží. Miluju katastrofáky a tohle je prostě cool. Hudba je naprosto báječná (I don´t wanna miss a thing poslouchám pořád:)). Samotný film je trochu přitažený za vlasy, ale stejnak má skvělou atmosféru. Herecké obsazení je paradní ( můj první film s Brucem Willisem). Bruce Willis, Liv Tyler, Owen Wilson a ostatní podávají skvělé herecké výkony, nemám co vytknout. Navíc je tu spousta hlášek, které mi vždycky zvednou náladu. Pro milovníky katastrofických filmů povinnost!

Hairspray (2007)

Tohle byla naprostá bomba! Takhle zábavný a vtipný film už jsem neviděla hodně dlouho. Moc se mi líbil soundtrack (You can´t stop the beat !!!) a hlavní hrdinka neměla chybu. Taky mám tenhle film ráda proto, že je tady ostře odsuzován rasizmus a já jsem proti němu.

Temný rytíř (2008)

„Co navrhuješ?“, „Je to prosté, zabít Batmana.“ Nikdy jsem nebyla fanouškem Batmana, Spidermena ani Supermana ( já měla Star wars:)), ale tohle byla fakt BOMBA! Herecké výkony nejdou popsat slovy a atmosféra, v jaké se Temný rytíř odehrává taky ne. Něco tak dobrého jsem během posledních dvou let neviděla a zřejmě ani dlouhou dobu neuvidím ( mno, o prázdninách půjde do kin nový Harry Potter, tak možná… ). Na Temného rytíře jsem se chtěla podívat ze dvou důvodů: za prvé se o tom všude mluvilo a za druhé tam hraje Aaron Eckhart, kterého znám z Jádra jako Joshe Keyese. Po shlédnutí tohohle trháku můžu říct jen jedno: jeden z nejlepších filmů roku 2008! Nejdrsnější postavou a hvězdou tohohle áčkového filmu je bez diskuze Joker ztvárněný hercem Heathem Ledgerem, kterého je mi hrozně líto za to, co se mu potom stalo, fakt si to nezasloužil ( ale toho Oskara jo! ). Heathea jsem znala z Příběhu rytíře a vůbec jsem nemohla uvěřit, jak přesvědčivě dokázal Jokera zahrát. Měl hodně krutý hlášky, které mě nutili k úsměvu i v těch nejnevhodnějších situacích a pořád jsem nemohla uvěřit tomu, jaký dokáže být Joker magor ( asi nejlepší scéna s ním byla ta v té věznici a když vyhazoval do vzduchu tu nemocnici ). Aaron Eckhart mě rolí státního návladního (I believe in Harvey Dent:)) taky dost překvapil. Hlavně proměna v Two-face byla dost hustá a nechutná. Batman jako takový mě moc neosilnil. Potom musím hlavně pochválit skvělou hudbu Hanse Zimmera, kterého si asi dám na druhé místo po Johnu Williamsovi ( Zimmera chválím také za skvělý soundtrack k Simpsonovým ve filmu a Pirátům z Karibiku ). Co jinak dodat? Jen to že si Temného rytíře dávám do top 10 a hodnotím ho pěti hvězdičkami.