• Krátkometrážní

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Rozpočet NOK 35 miliónov ($5,6milióna)Tržby Celosvetovo $1,149,000▐ teda, tak toto je haluz, do ktorej okrem Naci zombiikov zasiahnú aj ruský zombii a likvidačný zombii tím z USA, fakt haluz veľkolepá, masky premakané, krvavá likvidácia až nadmieru a nápaditosť teda tá sa tu sype tiež vo veľkom, moc podarené /80%/

Sabotáž (2014)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $10,508,518Tržby Celosvetovo $21,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,391,874Tržby za predaj DVD v USA $4,285,953║ tešil som sa na to, doteraz vždy u mňa režisér David Ayer bodoval ale tu to je také nemastné neslané ani dobrý thriller ani dobrý akčný film, dosť rozpačité, s Arnoldom sa mal vybrať skôr do odľahčenejších akčných vôd, toto mu nesedí /45%/

Zvonilka a piráti (2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $64,867,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,005,586 //počet predaných kusov 636,214Tržby za predaj DVD v USA $17,686,552 //počet predaných kusov 931,953║ aj keď nejakú tu príbehovú úroveň si to udržalo, je to zatiaľ najslabší diel z danej série, na slušný priemer to ale bez problémov dosiahlo /60%/

Chladnokrevný (2012)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $66,351 Tržby Celosvetovo $1,936,000▐ dobrá atmosféra, herci slušne to ustoja na to že to mohla byť všedná šablónová rutina, len škoda že to občas skĺzne do balastu pri niektorých riešeniach policajtov, pozerateľný priemer /60%/

Nejnebezpečnější hra (1932)

Rozpočet $218,869║ šikovné priamočiaré lovecké dobrodružstvo s nádychom thrilleru /60%/

Doktor Kyklop (1940)

na dobu vzniku opäť dobrá práca v rámci trikov, jediná škoda že sa o trošku viac nepohrali tvorcovia s príbehom, plusom je aj dobrý remaster obrazu vzhladnutej colorizovanej verzie /60%/

Jánošík I., II. (1963)

Jeden z najlepších Slovenských filmov vôbec, silné scény, dráma, nechýba hravosť, hrdinská veľkoleposť. /100%/

Štyridsaťštyri (1957)

Režisér Paľo Bielik to vždy vedel správne namiešať, silná dráma, vzopretie sa vojenskej tyranii, hrdinské povstanie proti nátlaku. /80%/

Tři násilníci (1956)

nie úplne klasický heroický western ale skôr taká rodinná dráma na farme, v rámci dramatickej osnovy veľmi podarené, plus dobré herecké výkony Charlton Heston opäť boduje /70%/

Oculus (2013)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $27,695,246Tržby Celosvetovo $40,595,246Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ snaživé ale v konečnom výsledku na vnivoč, príbeh to nemá zle nastrelení ale akoby sa režisér zľakol šance ponúknuť niečo viac a po dopozeraní ostane len pachuť po premrhanom čiastočnom potenciály, presne tento horor poukazuje na odraz v zrkadle aktuálnej úrovne amerických povrchných horrorov /40%/