• Fantasy

Predestination (2014)

Cestování v čase je už docela vyčerpané téma a tenhle příběh podle mě funguje spíš v literární podobě než filmové. Tím, že ve filmu jsou pořádně tak 4 postavy, vám zakrývání obličejů v některých částech stejně jen napoví, o koho se jedná. Takže od začátku máte tušení, o čem to bude, a čeká vás jen jeden překvapivý twist. Sci-fi průměr.

Doktor Strange (2016)

Sorry děcka, ale kaleidoskopické efekty nejsou dost na to, aby udělaly z tohohle provařeného a stokrát okoukaného schématu něco víc než průměr. To Marvelovské hraní na jistotu a tvorba filmů "jak pro dementy", kterým musí vše vysvětlit, zevtipnět, nakrájet a předžvýkat a hlavně nechtít riskovat něco nového/originálního mě už začíná celkem srát.

Nerve: Hra o život (2016)

Tady jsem byl na vážkách, jestli 3 nebo 4. Je to pro mě docela těžký film k hodnocení. Nápad byl super, Emma byla super, vizuál byl super, hudba byla super, ale zas to zabalili do poučně výchovného, tropy nasáklého obalu, který se sice tváří jako něco nového, ale nakonec sklouzává ke všem ohraným klisché. PS: Chcete mi říct, že Královna hackerů hackuje na Macu? :-)

Mělčiny (2016)

Ale jo, film si nehraje na nic víc, než je, což je mi sympatické. První půlka je o krásných scenériích a okukování hlavní kočičky (a že je na co koukat), druhá je pak zase jedna velká a dost nesmyslná akce. Ale byl jsem napjatej, tak to asi fungovalo.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Příjemná akční scifárna, která baví od začátku do konce. Je tam nakousnuto něco z filosfie a hodně mě bavily lidské komorní scény. Na vyšší hodnocení to ale není. Jednak je to prostě něco, co není dlouhodobě zapamatovatelné a výrazné, a druhak je tam zkrátka moc provařených motivů. Kdybych byl fanda Star Treku, přidám ještě jednu hvězdu. Vůbec ale neváhejte na to zajít do kina, je to poctivé sci-fi, které má hlavu a patu.

Transcendence (2014)

Jo, parádní téma pro zamyšlení nebo povídku, pro stříbrná plátna ale velmi nedotažená záležitost. To, že máte nápad, ještě neznamená, že váš příběh bude dávat smysl. Kdyby to bylo komornější s méně profláklými herci (jako třeba Ex Machina), mělo to lepší hudbu, a opravdu se to zaměřilo na myšlenku, kterou chtělo předat, mělo to lépe napsané postavy, mohl to být výborný film. Kdyby.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Ale jo, po čase zase docela vkusná parodie se zajímavým nápadem. Pár scén tam bylo fakt výborných, ale i při stopáži necelé hodiny a půl byly ve filmu hluchý místa, což svědčí o tom, že tvůrci měli v zásobě jen opravdu malé množství nápadů pro tuhle tématiku, škoda.

Země zítřka (2015)

Já bych fakt rád dal lepší hodnocení, opravdu. Myšlenka filmu byla super, provedení parádní, ale proboha otravnější hlavní postavu jsem snad ještě neviděl. Přemoudřelá, vytlemená, ukecaná pinda. Další co mi vadilo byly určité díry v ději SPOILER: Sice v Tomorrowlandu mají teleporty, jetpacky a bůh ví co ještě, ale svým agentům nemůžou dát zbraně, které by lidi nerozstřílely na prach? Ale co je hlavní... vezměte ze světa všechny myslitele, vědce, inženýry, umělce, všechny pozitivně smýšlející a kreativní lidi, a buďte si jisti, že svět půjde do sraček. KONEC SPOILERU Ano, bylo to do značné míry originální a neprotřelé téma, což se cení, ale když do toho narvete debilně napsané postavy, je to práce k ničemu.

We Are Your Friends (2015)

Filmy se Zacem Efronem mají tu sympatickou vlastnost, že dostanete přesně to, na co vás navnadí trailer. Ani o píď míň nebo víc. Pokud si trailer pustíte, můžete se zcela zdravě rozhodnout, jestli je pro vás, nebo ne. Já dostal parádní elektronickou hudbou (a to ji jinak zrovna nemusím) nadupaný snímek, vyzdobený kočandou Emily a mně sympatickým Efronem. Dokonce jsem si i říkal, že má u mě film plusové body za to, jak tam všichni sem tam zobnou nějakou drogu a baví se, a nikdo se z toho nepodělá. No, nakonec to museli zkazit dalším morálně poučným zvratem, který v mých očích film o kus srazil, škoda. Každopádně, pokud vám tato hudba něco říká, určitě si to jděte užít do kina, protože zvuk to má parádní.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Zatímco první série rozjela zajímavý příběh plný originálních (jasně, okopírovaných) postav v naprosto mistrovsky stylizované a atmosferické podívané, druhá to všechno hází do kopru. Kde si první série držela spád a poutavost prokořeněnou hloubavými dialogy, druhá jen natahovaně plká a neví, co se sebou. Jak jsem četl v jednom článku (už si nevzpomínám kde, pardon), dokonalý příklad seriálu, kde forma vítězí nad obsahem. K tomu už se nedá nic dodat, a nezachrání to ani skvělá Eva Green.