• Fantasy

Sedmá pečeť (1957)

Téma smrti je vetkáno od lidské kultury od nepaměti, že by toto ale bylo pro mě zlomové dílo opravdu říct nemohu. Skvělé dialogy, filosofický přesah, zajímavé postavy, to všechno tam bylo, ale ve své strojenosti to bylo přeci jen trochu moc. Nemohu dát plný počet, protože jsem si jist, že Sedmá pečeť pro mě byla pouze jednorázová záležitost.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jo, bylo to super akční, správně ulítlý a od začátku do konce napínavý. Ale na pět hvězd to rozhodně není. Přijde mi, že půlka csfd musela mít z toho filmu úpal, když vidím to hodnocení.

Zátah 2 (2014)

Abych pravdu řekl, nenucená a na nic si nehrající jednička se mi líbila víc. Pořád je tu sice dobrá akce, ale Evans jí narouboval na příliš mnoho zápletek, které nejsou až tak dobré. Plusem dvojky jsou oproti jedničce snad jen záporáci.

Chappie (2015)

Kdo by to řekl, letošní sci-fi sezóna je zatím opravdu našlapaná. Musím říct, že Chappie mě za emoce chytl víc, než Ex Machina. Zajímavě zvolené prostředí a postavy, viz zrůdičky z Die Antwoord, a líbila se mi ta gangstarsko/hipstersko/squoterská subkultura. Sice si myslím, že se baťůžkáři ještě nějakou dobu budou radši pohupovat do tónů elektronické (ehm) hudby, než že by vzali samopaly a šli přepadat auta, ale dokážu si to asi i představit. Chappie byl konečně zajímavá verze AI, pro změnu bez zhoubné symboliky konce lidské rasy, a pošahaný soundtrack od výše zmíněné skupiny dotváří celkově netradiční a chytlavou atmosféru. Opravdu zajímavý počin, který osobně řadím mezi filmy o robotech a umělé inteligenci na vysoké příčky. Plus Hans kurva Zimmer.

Samba (2014)

Vůbec jsem neměl tušení, do čeho jdu, a musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Životní strasti imigrantů jsou tu podány s lehkostí, humorem i citem, film má zajímavé a sympatické postavy, rozhodně povedený snímek.

Slova (2012)

Parádní práce s příběhovými liniemi, krásný náhled do životních strastí mladého spisovatele dnešní doby, které zná zrčitě každý, kdo se kdy pokoušel dát dohromady nějaký příběh, jenže... Po menším zamyšlení zjistíte, že všechny tři příběhy jsou vlastně dost nedotažené a nemají žádný význam, kromě hraní na city. Další podivností je postava Olivie Wilde, u které teda absolutně nechápu, o co jí šlo, nebo co měla v příběhu zaujímat za pozici. Pouze uměle posouvala zápletku dál. Obsazení filmu je luxusní, příběh je podáván zajímavě a poutavě, finální myšlenka si taky zaslouží palec hore, ale je to ten typ příběhu, který raději moc nezkoumejte, jinak zjistíte, jak chatrně byl postaven.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Rychlá sedmička je slušná akční výplachovka, která se už ale vzdálila původní myšlence série na čtvrtmíle daleko. Z drsných pouličních závodů jsme se přesunuli k Mission Imposible/Expendables. Není to nutně špatně, film vás svým spádem nenechá ani na chvíli vydechnout, ale pokud jsem na Rychle a zběsile měl něco rád, tak to zřejmě odešlo společně s Paulem Walkerem. Ale musím uznat, že finální rozloučení právě s Paulem bylo vkusně dojemnou tečkou. Jen moc nechápu, jak ultra mega drsňák Statham, který má být elitním vrahem britských speciálních jednotek, může prohrát v souboji s Dieselem, který hraje jen pouličního drsňáka, ale whatever.

Píseň moře (2014)

Milá sourozenecká pohádka s krásným vizuálem a hudbou. Moc ale nechápu povyk kolem tohoto snímku, jelikož příběh nic moc skvělého není. Netradiční animaci v dnešní době samozřejmě oceňuji, ale přeci jen by to chtělo trochu víc. Za mě 4 hvězdy s odřenýma ušima.

Město ztracených dětí (1995)

Hodně zvláštní steam-punk wierd fiction film, o kterém jsem do nedávna neměl tušení. Pokud je pro vás Tim Burton slabé kafe, a potřebujete něco divnějšího, vystilizovanějšího a temnějšího, vřele doporučuji. Z atmosféry až mrazí.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Moc pěkný a komorní příběh s velmi uvěřitelnými postavami řešící vcelku obyčejné problémy (s výjimkou toho, jak si z metra odnesl domů malýho černouška :-D). Jakožto Radnorovu prvotinu to musím pochválit, protože scénář byl řemeslně odveden lépe, než to dokáže většina větších zvířat Hollywoodu. Jen tak dál.