DjsVorel

DjsVorel

okres Hradec Králové

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 21.7.2018  18:16
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Neskutečný, jak moc mně přijde reálný, že by se něco takového skutečně mohlo stát. Upřímně přesně začíná to tím, že se schvalují ty nejbizarnější zákony skrze politiky, které si sami volíme. Myslím, že jedno z poslání seriálu je jasné, měli bychom se trochu více starat o naší zem a zajímat se o to, koho si zvolíme, aby zastupoval naše zájmy. Dost paralel nacházím v druhé světové samozřejmě, na což seriál sám upozorňuje (tety - nazi dozorkyně, kolonie - pracovní tábory, atd.). Ale zpátky k samotnému seriálu... Herecké výkony jsou opravdu skvělé a myslím, že hlavní hrdinku Elisabeth Moss ještě více zastiňují Ann Dowd, Yvonne Strahovski a Alexis Bledel. Na seriál jsem narazila díky videu na youtube, které jsem měla v doporučených. Slyšela jsem sice o něm již před tím, ale nevěnovala jsem mu pozornost. Obě série jsem zvládla shlédnout za 2 dny, spíše za dvě noci :D Příběh je čím dál lepší a nutí vás si pouštět další a další díl. Tvůrcům se v druhé sérii podařilo napětí vyšponovat ještě více než v té první. Chemie mezi Nickem a June je něco, co jsem dlouho v žádném seriálu neviděla. Od první scény mě mrazilo, jak zvláštně to mezi nimi jiskří. No nebudu lhát, jsem rozhodně #TeamNick ze všech možných důvodů, i když Luke je jasná endgame (je sice milion důvodů, proč Luke je horší volba - ale June pasuje víc k němu a vždy mu dá přednost). A právě proto si nechávám jednu hvězdičku do zálohy pro případ, že příběh skončí tak, jak předpokládám. Nickova postava je asi předurčena k tomu, že zemře při úspěšném pokusu dostat June s Hannou z Gileadu. Konec vidím něco jako, že on bude umírat v jejím náručí a řekne jí, ať se zachrání a finální scénu, jak June s Nichole jde dát kytky na jeho hrob?! Seriál člověk miluje kvůli úplně jiným důvodům, ale hlavní romance je velkou součástí příběhu. Hrozně mě zajímá, jak ve třetí řadě tvůrci dokáží příběh vyeskalovat. Předpokládám, že Lydia to přežije, Emily bude spolupracovat s Lukem a Moirou a Nick si asi pěkně vyžere od Freda, že nechal utéct Nichole. Jsem hodně zvědavá, co teď ale začne dělat Serena, která se Nichole dobrovolně vzdala? Nejoblíbenější postavy: Emily, Nick a aunt Lydia. Dávám 90%!

• 8.7.2018  21:20
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Na začátku prvního dílu jsem si říkala: „Wtf, o co go?" Ale pak mě celá zápletka s trpaslíkem dost vtáhla. Příjemný překvapení české tvorby. Někdy to bylo už trochu ohrané a sem tam nuda, ale jindy jsem se fakt upřímně zasmála. Je vidět, že dobrý herec není o tom, kolik toho řekne ve filmu. Příkladem toho je Josef Abrhám, který byl výbornej a všudy všeho řekl tak: „Bude kaše?". A pak musím vyzdvihnout Martina Hoffmana. Ty sarkastický a ironický role zvládá bravůrně. Průměr (což je pro český seriál pochvala)!

• 8.7.2018  21:04

Pro Omara Sy mám velkou slabost. Znám jeho komediální talent, ale netušila jsem, jak dobře umí přepnout do emotivnější polohy a že zvládá přirozeně i vážnější role. Jeho postava není bůhvíjak komplikovaná, přesto má obrovské kouzlo. I dva jsou rodina začíná humorně, ale poměrně rychle se změní nálada filmu. Scénář bývá někdy lehce předvídatelný (to, že Omar ve skutečnosti není otec jsem celou dobu očekávala, stejně jako soud, který nechá dítě v Samuelově opatrovnictví atd.), ale ke konci mě tvůrci dost překvapili. Už uprostřed filmu mě docela zklamalo, že by měl Samuel umřít, jak scéna u lékaře indikovala a zápletku, kdy ve finále umře sama Gloria se tím podařilo zamaskovat dokonale. Čekala jsem asi větší rozpracování vedlejších postav, především pak Bernieho, který de facto hrál důležitou roli, ale toho prostoru moc neměl. Trošku si myslím, že se od třetiny filmu zapomnělo na tu komediální stránku, která by film asi odlehčila. Myslím, že pak je matoucí, jak zamýšleli tvůrci, aby film vyzněl. Je to komedie, je to drama? No za mně určitě to druhé, ale v tom případě ten začátek a samotný trailer láká na úplně něco jiného. Mám ráda oba žánry, ale myslím, že člověk, který se těšil na to, že si oddechne u komedie, musel být zklamán. Co se zpracování týče, tak kladně mohu hodnotit kameru a z hereckých výkonů (nepočítám-li hlavní dětskou hrdinku) rozhodně září pouze Omar Sy, ostatní jsou dost průměrní. Na něm je to jednoduše postavený. Během filmu jsem měla hodně smíšených pocitů, působil na mě rozporuplně - roztomile, ale ve finále dost těžce. Navíc jsem měla pocit, že scénaristé chtěli nacpat do filmu co nejvíc děje, takže to někdy bylo zbytečně zrychlené a nahuštěné. Na konci jsem se ale samozřejmě jako typická citlivka rozbulela... I dva jsou rodina nakonec hodnotím 4*, i když k němu mám připomínky, ale rozhodně patří do lepšího průměru. Btw: ten byt byl udělanej kouzelně pro dítě :)

• 11.3.2018  22:17

Z trilogie asi ten nejkoukatelnější díl. Defacto normální romantická slaďárna. Díky bohu se tvůrci tentokrát vyvarovali víceméně akčních scén (až na poslední 2minutovku), takže jsem se sice moc nezasmála, ale aspoň se mně z toho nedělalo nevolno.

• 11.3.2018  22:02
    Bába z ledu (2017)

Jo, proč ne. Není to žádná osvěta světa, ale celkem prostý vztahový příběh. Rozhodovala jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec z české tvorby posledních let to patří k tomu lepšímu. Ale šest lvů, nebo kolik jich film nakonec získal? Reflektuje pouze nulovou konkurenci letos, protože tohle by se podle mě nemohlo kvalifikovat normálně ani na tři lvy. Kronerová je jasná, ale ten zbytek? Špalková řekla za celý film asi tři věty?! Aspoň kdyby ty tři věty byly nějak přínosné....

• 10.3.2018  22:13

Po dlouhé době film, co mě vážně zaujal a pustila jsem si ho dvakrát po sobě. Krásné italské prostředí, nenáročný scénář, ale o to víc jsou dobré dialogy. To vše na mě působilo klidným dojmem, i když od začátku je ve filmu jisté napětí. Celou dobu je asi jasné, co se bude dít a především, jak to dopadne. A ačkoliv bych to samozřejmě Eliovi a Oliverovi moc přála, tak je dobře, že to neskončilo jako všechny slaďáky happy-endem. Myslím, že ale nejsilnější pro mě byl finální rozhovor otce a syna, do kterého scenáristé zakomponovali jedno překvapivé a zajímavé rozuzlení, ale nebudu dělat spoilera. Nominace Timothéeho na Oscara mě vážně nepřekvapuje, protože na jeho věk to byl hodně impozantní výkon. Pro mě je Call me by your name nezávislý, zajímavý film, na který se ráda podívám znovu. A velké plus má za mě i hudební podkres, především pak Visions of Gideon v závěrečné scéně.

• 10.3.2018  16:19
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Vzteklina mě nedokázala úplně vtáhnout během prvních dvou dílů do děje, ale jsem ráda, že jsem to s ní ještě do třetice zkusila. Poměrně zajímavý scénář, který přešel od tématu vztekliny k něčemu hlubšímu a propojuje tak nenásilně několik žánrů dohromady. Vlasáka jsem podezřívala právě už od třetího dílu díky nějakým indíciím a profilu, kdy vrah musel být opravdu nadprůměrně inteligentní, ale zároveň působit vyrovnaně. Samozřejmě jsem netušila jeho motiv, takže to pro mě bylo zajímavé dokonce. Velmi mě překvapil přirozený herecký projev mladé herečky Heclové, která se dokázala vyprostit ze stínu seriálových průjmů a nálepky youtube bloggerky. No a Kryštof je snad můj největší herecký guilty pleasure, toho můžu v jakémkoliv dávkování téměř kdykoliv. A objektivně musím říct, že mu tahle poloha lehounce asociálního intelektuála sedla.

• 10.3.2018  16:07

Skvělý film, ale přiznám se, že nedosáhnul pro mě té pomyslné špičky ledovce Albeeho předlohy. Nedokážu si vysvětlit, co chybělo k dokonalosti. Ačkoliv bych u drtivé většiny černobílých filmů se nechtěla dožít dobarvení, tak by možná zrovna tomuto titulu slušela barva. A přiznám se, že i když mám ráda Liz, tak v tomto filmu pro mě ji na celé čáře přehrává Burton. Film mně lehce připomíná Kočku na rozpálené plechové střeše, ale osobně mě Virgine pohltila víc.

• 10.3.2018  15:56

Pro mě do jisté míry zklamáním.

• 30.1.2018  22:52
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Byla jsem hodně zvědavá na tenhle seriál, protože kolem něho byl celkem velkej humbuk. Kidman a Whiterspoon jako spoluproducentky a hvězdné obsazení slibovalo, že určitě nepůjde o jen tak ledajaký projekt a musím říct, že to na mě udělalo dojem. Jistě, dá se tomu vytknout jistá předvídatelnost. Od prvního dílu je jasný, kdo ubližuje malé Amabelle (čekala jsem dokonce obě dvojčata), od půlky seriálu je jasné, že twisted son of a bitch Skarsgard bude otcem malého Ziggyho a v posledním díle je nad slunce jasné, kdo ho ve finále shodí ze schodů. A v druhé řadě čekám, že se projeví choutky svatého Eda na svou nevlastní dcerušku. Kromě toho však nemohu vytknout seriálu nic. Má to napětí, skvělý scénář, je to tak akorát přehnaný a především naprosto dominují herecké výkony, které jsou ozdobou seriálu. Především Kidman a Skarsgard jsou fenomenální. A ani nemám pocit, že by se například herečky snažily zastínit jedna druhou. Všechny si i ve společných scénách dávají stejný prostor, a to mě baví. A co se týká námětu, tak nejde o nic revolučního, ale líbí se mně že dokáže vzniknout i kvalitní seriál, který se věnuje uzavřené komunitě zbohatlíků, kteří navenek působí perfektně, ale skrývají svá temná tajemství a problémy, které jsou v normálním životě běžné. Horší než tahle high society mně přijdou ti jejich "posluhovači", kteří na ně při vyslýchání hází nehoráznou špínu, ale přitom jim lezou celou dobu do zadku. To jsou totiž ty největší krysy, u kterých nevíte co čekat a mezi nima bych nechtěla snad žít ještě víc než mezi tou fake smetánkou. Každopádně dávám seriálu 4,5* a jsem hodně zvědavá, co nabídne druhá série.

• 10.1.2018  23:02
    Odsouzené (TV seriál) (2009)

Na tomhle seriálečku som si naozaj ulítla! Musím říct, že mně to z té česko-slovenské produkce přijde ještě zlaté oproti některým jiným seriálům průjmům a šmakuládám. Docela příjemné obsazení, občas trochu přehnané, ale jinak vcelku realistické. Člověk musí vzít v potaz, že je to stále seriál, takže je tomu uzpůsoben i scénář. Já se ale vážně bavím, někdy se tu neskutečně směju. Oblíbená postava: MAGORKA!!!

• 21.7.2017  22:59

Co říct? Herecký koncert Fondy, Cardinale, Bronsona a Robardse. Kdo je zvyklý na film nabité dialogy a svižným dějem, tak asi nebude zrovna uspokojen, protože tady tvůrci vsadili na úplně něco jiného. Film je postaven na dlouhých záběrech, které spolu s dokonalým hudebním podkresem přidávají na dramatičnosti. I když nejsem fanoušek tohohle žánru, tak za mě tahle naprostá westernová klasika zaslouží 5*.

• 14.6.2017  23:38
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Tohle je přesně můj šálek, miluju tuhle dobu a ještě v britském prostředí. Je to taková nová Sága rodu Forsythů, ale řekla bych, že se jedná o ještě propracovanější drama, které přináší zajímavý pohled do života vyšší třídy a jejich služebnictva. První série měla trochu pomalejší rozjezd, ale musím říct, že každý díl měl pro mě stoupající tendenci. Baví mě ta anglická škrobenost, která může v dnešní době být docela sympatická, pokud chce člověk utéct od reality všedních dní. Upřímně nekteré prvky chování a mezilidských vztahů bych vrátila i do dnešní doby (úcta ke starším, úcta k rodičům, výchova dítěte, bonton, atd.). Herecké královny Maggie Smith a Shirley McLane nemají žádnou chybu. Přesně to, co zvárňují v seriálu pro mě přestavují i jako herečky. Stejná generace, ale dvě odlišné herecké školy, tradiční britská a bohémská americká. Maggie Smith je neskutečná a její sarkastické poznámky mě občas nutí k výbuchům smíchu. A upřímně i duo Smith-Wilton (Izobel) je nesmírně k popukání. Jejich žabomyší války musí bavit snad každého. Co se mně nelíbí jsou ty časové sekvence, kdy po zajímavé scéně či situaci se úplně nelogicky najednou přeskočí o několik let dopředu a my dostáváme pouze slovní vysvětlení....trocha škoda. Na čem ale může tenhle seriál stavět jsou dialogy a solidní herecké výkony. Mimochodem jeden z mála seriálů, který stojí za to vidět v původním znění i dabingu! Překvapivě začátek třetí série pro mě přinesl další aspekt, který bych zrovna u tohohle žánru nečekala, a to je humor. Já mám ráda britský sarkastický humor, který tu samozřejmě ve velké míře najdete, zároveň se mně líbí celkem nekomplikované a nečekané vtipy, který bych prostě u seriálu typu Downton Abbey nečekala. Co se týká příběhu, tak mně samozřejmě mrzela smrt mých oblíbených postav Matthewa a Sybil, ale na druhou stranu jsem ráda, že prostě byla ukázaná i nespravedlivost a krutost doby. Je pravda, že 5. řada mně přišla trochu zbytečná, protože v ději moc nenabídla, kromě tedy posledního dvoudílu, který byl opět vyvedený. Downton Abbey mně někdy intrikami a romantickými scénami připomíná takovou soft posh britskou telenovelu, ale to k té době pravděpodobně patřilo. Já osobně dost fandila Mary a Tomovi, protože se k sobě podle mě hodili a čekala jsem, že skončí spolu i vzhledem k tomu, že si oba prošli smrtí manžela/ky, ale jsem ráda, že alespoň Mary skončila s panem Talbotem, protože pro Matthew Gooda mám velkou slabost. Seriálu k dokonalosti lehce něco postrádá, ale stále ho považuji za hodně povedený počin. 85 - 90% Oblíbené postavy: Tom, Sybil, pan Bates, Matthew a především lady Violette.

• 2.5.2017  09:41
    Hledání (TV seriál) (2014)

I fucking love Jonathan Groff. Jeden z nejtalentovanějších herců na Broadwayi a vážně hrozně přirozenej týpek. Life is a real bitch, protože je fakt neskutečná smůla, že je gay. Jen z jeho úsměvu si vždycky ucvrnknu...:D Ne, teď vážně. Vůbec to není špatný. Pravdou je, že to trochu postrádá dynamiku, nicméně tím, že jeden díl má půl hodiny se to vykompenzuje. První sérii jsem sjela za večer a jsem zvědavá, kam se posuneme v 2. sérii. Je jasný, že o nějakém zásadním vývoji nemůže být řeč, jednotlivé příběhy prostě jen plynou a je to tak v pořádku. Zdá se mně, že to poměrně slušně odráží realitu a ještě, aby ne, když scénář napsalo asi 7 homosexuálů. Za mě naprostá pohoda a člověk se zas něco naučí o prostředí gayů.

• 11.4.2017  12:17

Tyhle pokračovačky prostě jsou vždycky špatnej nápad, protože věšinou to ztrácí kouzlo, šťávu a někdy i scénář je o ničem. Ale musím říct, že u Prison Breaku jsem zatím byla z prvního dílu nové série nadšená. Doufám, že to bude mít stoupající tendenci!

• 10.4.2017  20:55
    Takešiho hrad (TV pořad) (1986)

Jsem asi magor, ale když mám tu správnou náladu, tak u toho mám záchvaty smíchu, jak debilní a geniální zároveň to je!

• 10.4.2017  20:53
    Kdo přežije (TV pořad) (2000)

Americký Survivor s Jeffem Probstem, to si nechám líbit. Skvěle vymyšlené a upřímně mít koule, tak se snad i přihlásím. Jen jsem trošku zaujatá proti afektovaným Američanům, takže bych na to asi neměla. Některý díly jsou legendární! Moji oblíbení hráči: Boston Rob, Ozzie, JT, Tyson, James, Ruppert atd...

• 10.4.2017  20:42

Samotnou mě překvapilo, že se mně to líbilo. Fakt jsme se u toho několikrát i zasmála. U „shine the horns" jsem byla mrtvá. Audru McDonald jsem poznala okamžitě, ta je nezapomenutelná. Zato Emma Thomson mně naprosto unikla, a to ji miluju (samozřejmě jsem viděla orginální verzi a ne dabing).Ty dvě jsou královny. Jedna je královna filmových hereček a druhá královna Broadwaye a opět to potvrdily. Vlastně je pravda, že celá produkce a písně na mě působily přesně jako z Broadwaye. Jinak nemám moc co k ostatním hereckým výkonům dodat, typická Emma a všichni ostatní dost průměrní. A nejvíc se musím smát, že se mně Beast líbil víc než ten "krasoň" na konci. Sorry jako....// A po zjištění, že Beasta hraje Dan Stevens, kterého znám z Downton Abbey, to je ještě víc k neuvěření. Evidentně se dá i z labutě udělat ošklivé káče.

• 25.3.2017  21:16
    Dr. Stefan Frank (TV seriál) (1995)

Mega sračka, ale tedy primácký Modrý kód je ještě o level horší! Maj Němci ještě co dohánět! :D

• 25.3.2017  20:54
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Panečku, to je zas šmakuláda...byla jsem 20 minut v nepřetržité křeči stejně jako seriál a herci. Víc jsem fakt nezvládla!

• 24.3.2017  23:45

Carol to perfektně shrnuje v 1:02:02: ,,What a cliché!" Přesto kvůli poslední 25minutovce se to vyplatí zhlédnout, protože je to docela prdel.

• 20.3.2017  00:04

Reklama na americké štěstí! Stejný příběh stále dokola....jak podle jednoho musteru. Mám ráda romantické filmy, dojáky, slaďáky, ale tohle je prostě úplně mimo. Neříkám, že je to nekoukatelný, ale kvalitu v tom nehledejte.

• 12.3.2017  22:01

Tento historický válečný román už je naprostá klasika. Přiznám se, že Vivien Leigh mě naprosto ohromila. Po celou dobu jsem nemohla Scarett přijít na chuť. Taková marnivá, sobecká a sebestředná manipulátorka...přesně typ, který mně jde proti srsti. Ve finále se ji i mě zželelo. Přesně tak vznikají skvělé herecké výkony, že prostě dokážete pořádně přiživit poměrně negativní roli. I když Scarlett samozřejmě neměla být primárně negativní, ale její horší povahové rysy převládaly. Clark Gable jí zdatně sekundoval. Budu naprosto upřímná, přála jsem si v duchu ten happy-end a la "žili šťastně až do smrti". Ale v tom je kouzlo starých filmů. Jinak příběh by určitě v dnešní době sám o sobě neobstál. Je vidět, že je to film natočený podle románové předlohy. Defacto by se dalo říct, že se jedná o červenou knihovnu (nebýt konečné scény) oživenou o válečnou tématiku. Ve finále to bylo natočeno ale velmi poutavě. Měla bych sice pár výhrad, z nichž tou největší je asi poslední půlhodinka, kam se tvůrci snažili vměstnat hrozně moc děje najednou a především všech těch tragédií, ale čert to vem. Jasně, že je vidět na tom filmu, že vznikl v době ještě, kdy technika byla na svém úplném počátku, ale o to je působivější, jaký se zrodil snímek. Vznik takového filmu na přelomu 30. a 40. let musel být jednoznačně ohodnocen Oscarem. A přikloním se k názoru Mattyho, protože opravdu se dá říct, že je to jeden z největších "ženských" filmů, který kdy vznikl, a to by se dalo označit jako dost nadčasové. Za mě největšími klady jsou rozhodně kostýmy a ústřední dvojice Leigh-Gable.

• 11.3.2017  21:08
    Moonlight (2016)

Už jsem se trochu uklidnila, takže nebudu psát komentář v afektu, protože když jsem po zhlédnutí filmu jsem přišla a viděla jsem 63%, tak mě málem "vomyli". Nemůžu si pomoct, ale opravdu tu na mě některá hodnocení a komentáře dělají dojem, že jsme stále trochu homofobní zemí. Nebudu hodnotit film z hlediska, jestli si zasloužil Oscara nebo ne, protože jsem kromě Moonlightu a LaLaLandu neviděla ještě nic. Ale pokud bych si měla vybrat z těchto dvou, tak za mě jednoznačně Moonlight. Je to jiný a baví mě, že se američtí režiséři trochu snaží více zabřednout do sféry nezávislých popřípadě artových filmů. To je možná problém, který tu mnozí mají, že Moonlight dělá dojem nezávislého filmu, ale já bych řekla, že je to zapříčiněno tím, že se ve filmu na nás prostě jen nevalí halda emocí a dramatu. Pravdou je, že mně trvalo asi 20-30 minut než jsem se pořádně do filmu dostala, ale pak jsem si to docela vychutnala. Film plyne ze začátku pomaličku, ale v konečném hodnocení si myslím, že to ničemu nevadí. Je jasné, že pro nás je téma černošských homosexuálů pocházejících z ghett a chudinských čtvrtí a drogového prostředí poměrně dosti vzdálené, ale pokud se do filmu dostanete, tak vás to nemůže nechat chladnými. Byla jsem zvědavá dost na Mahershalu Aliho, který dostal Oscara. Je vidět, že dnes se stačí ve filmu objevit všudy všeho na 10-15 minut, pokud ten výkon stojí za to. Hrozně mě překvapili všichni 3 herci v roli Chirona. Především Ashton Sanders je hodně přesvědčivý a hraje vlastně nejzásadnější část ve vývoji Chirona. Je vidět, že čerpal ze své životní zkušenosti, kdy jeho vlastní matka sama byla na drogách a skvěle se to promítlo ve filmu. Trochu jsem měla strach z "50 Centa", ale nakonec i on velmi přirozeně dokázal filmem proplout a zakončit ho. Co se týká scénáře, Moonlight byl předurčen stát se jasným vítězem, o tom nebylo pochyb. V konečném zúčtování neříkám, že je to opět pro mě pecka, ze který bych si sedla na zadek, ale rozhodně nemám problém se na to podívat znova. A jsem ráda, že letos byla nakonec po velkém skandálu upozaděna komerce.

• 11.3.2017  20:39
    Masaryk (2016)

Přiznám se, že po tom mediálním humbuku okolo Masaryka jsem radši na film šla s menším očekáváním, abych případně nebyla zklamaná a neodcházela z kina se slovy „Za co těch 12 lvů?!" jako můj doprovod. No tak je pravda, že těch 12 lvů je na mě opravdu přehnaných, ale v nějakých kategoriích zasloužené vítězství. Říkám si tedy, jestli letos byla ta konkurence opravdu tak slabá, nebo prostě tento opulentní film byl již předurčen k tomu vyžrat všechno, co se dá. Co se mně líbilo byla jednoznačně hudba a zvuk, kamera a celkově pojetí. Masaryk podle mě má potenciál stát se filmem, který by mohl konkurovat i světovým snímkům. Nevím, jestli to bylo tou britskou angličtinou, ale opravdu na mě v určitých momentech film působil jako z britské produkce. Co se týká hereckých výkonů, tak Rodenův klasický standardně dobrý výkon, Kaiserův překvapivě nadprůměrný výkon. Jenže to byl pro mě trochu kámen úrazu. Až moc bylo vidět, že je to všechno prostě hraný. Nejvíc do oči bijící ve scéně, kdy je záběr na Kaisera zezadu, jak volá Masarykovi do UK. Jediný přirozený a pro mě nejvíc osobitý a uvěřitelný výkon byl Hanse Zischlera v roli německého doktora. Upřímně bych se přikláněla dát lva jemu namísto Kaisera, stejně jako bych možná za hlavní roli se o trochu víc přiklonila ke Cillianovi Murphymu za Anthropoid. Zbytek hereckého obsazení dělal už jen kompars. Některé dialogy byly dobré jako třeba v letadle nebo mezi Masarykem a Henleinem a některé opravdu pokulhávaly (často například Masaryk x Chamberlain). Nejvíc mě zklamalo, že jsem očekávala více rozpracován Masarykův život po konci války a v době puče. Samozřejmě jeho smrt byla dodnes neobjasněna, ale minimálně do jeho smrti by bylo ještě co říct. Na jednu stranu se mně líbilo, že to nebylo zbytečně melodramatické, na druhou stranu především na konci se mohlo ještě trochu upustit páry a přitvrdit. Přemýšlela jsem, jestli dám 3-4*, ale musím říct, že je třeba podpořit takovéhle snímky, protože i když to není úplný top level, v tom množství braku, který se tu točí, bychom si měli vážit, že někdo dokáže natočit důstojný snímek o české historii. Dávám 4*

• 19.2.2017  19:00

S postupem času musím opravdu polevit v hodnocení. Je to jen lehce nadprůměrný romantický snímek, který bohužel snižuje jeho obrovská předvídatelnost. A je pravdou, že ani po stránce emocí mě Me before you nestrhl. Celý film jsem čekala, kdy to přijde.....ale ono to prostě nepřišlo.

• 19.2.2017  18:52
    La La Land (2016)

Doufala jsem, že jako milovník starých romantických filmů si budu rochnit. Bohužel je to asi můj problém, že jsem svojí skepsi nedokázala před zhlédnutím filmu potlačit.Tenhle film je plný protikladů a je opravdu velmi těžké ho zařadit. Má rysy starých romantických filmů, ale v moderním hávu. Měla jsem trochu strach z toho, že je to muzikál. Nenechte se mýlit, já miluju muzikály, ale obávala jsem se, že to bude paskvil. No první scéna mě z těchto obav úplně nevymanila. Trochu mně to připomínalo Jesus Christ Superstar, který na svou dobu byla moderní rocková opera zasazená do biblické doby. Tady je to naopak, příběh moderní doby s nádechem starých filmů. Začátek mně nepřišel úplně jako šťastný úvod filmu. Vůbec jsem nepobrala tu úvodní taneční scénu. A to byl můj problém s celým filmem, že jsem některé scény prostě nepochopila. Ve chvíli, kdy jsem začala hlouběji pronikat do filmu, přišla scéna, která mě usadila pěkně na zem. Přesně jako u scény v kině, kdy se málem políbí a najednou přichází scéna v planetáriu, která na mě působí uměle, hrozně neuceleně a tak trochu násilně. Poté co všichni mluvili o nečekaném konci, jsem si celou dobu lámala hlavou, jak by to mohlo skončit. Nevím, co na tom bylo unexpected?! Takovýhle konec jsem tak nějak předpokládala. Ve starých dobrých filmech typu Casablanca, Prázdniny v Římě apod. se také nedočkáme happyendu. Za mě nic převratného, ale tím nechci říct, že by se mně konec nelíbil. Jen vyzdvihovat nějakou nečekanost či jedinečnost je úplně mimo. Čím si mě La La Land získal je jednoznačně kamera. Je pravda, že kolikrát ji ve filmu nevnímám, ale tady mě záběry ihned zaujaly. Skvělá práce. Hudba byla příjemná, tam také nemám námitek. Jako milovník jazzu naprosto chápu i určité postřehy. A teď k hlavní dvojici. Některé dialogy byly naprosto přirozené (např.když vedli debatu o jazzu), což mě mile překvapilo. Přiznám se, že ani Gosling ani Stone nepatří mezi mé herecké favority, ale tady mně vůbec nevadili. Trochu nechápu, co všichni z hereckého hlediska na Goslingovi vidí, protože jsem od něj snad nikdy nějaký "oscarový" výkon neviděla. A opravdu nepochopím, pokud svojí nominaci letos promění. Nicméně pohodový projev. Bohužel ale ani po stránce chemie mě film nepřesvědčil. Na mě La La Land kromě kamery asi nedýchnul. Nevím, jestli jsem tak trochu jako Sebastian moc zaseknutá v "staré době" a nedokážu se odpoutat od starých filmů, nebo jsem jen už emociálně osekaná, ale na mě je to mezi 3-4*.

• 13.2.2017  19:39
    Anthropoid (2016)

S tímhle filmem spokojenost. Přeci jen se jedná o trochu specifické téma 2. světové války, než kterým se zaobírají filmy o holocaustu. Myslím, že Sean Ellis se popral velmi dobře s výzvou věrohodně zpracovat globálně opomíjenou, ale podstatnou událost českých a potažmo světových dějin, ke kterým jako cizinec nemůže mít takový vztah. Chápu, že Čechům bude vadit, že Češi mluvili anglicky (někteří překvapivě na solidní úrovni) a naopak zahraniční herci se "snažili" (a u toho jen zůstalo) o český akcent. Ale člověk si po chvíli zvykl. Kromě těch akcentů byli ale Murphy s Dornanem skvělý. Nemůžu jim nic vyčíst. Když sice Kubiš přišel za Marii do kuchyně, tak jsme se s kamarádkou na sebe podívaly v kině a propukly v lehký smích, protože jsme čekaly, kdy jí tam na stole naplácá. 50 shades už mu holt nikdo neodpáře, ale jsem ráda, že dostal šanci se trochu "rehabilitovat" v takovém druhu filmu. Film nepostrádal hlavu a patu, dramatičnost, emoce a posledních 30 minut bylo strhujících. Člověku to všechno došlo. Sice všichni říkáme, jaký to byl od našich parašutistů heroický a obětavý čin, ale nikdo si asi moc neuvědomuje, jak frustrovaní a k smrti vyděšení zároveň museli být. Co říct. Za vším hledej nějakýho "čurdu". Vlastně mojí jedinou výtkou je až finální moment, kdy na scéně se objevuje přestárlá "víla" Aňa ze záhrobí a vábí k sobě Cilliana, aby se společně vydali na "onen svět". To lehce film degradovalo.

• 13.2.2017  18:59

Jak jsem se snažila okamžitě neodkrádlovat "stíny" a najít na nich nějaká pozitiva, tak temnota zkázu dokonala. Tohle byly opravdu zbytečně promarněné dvě hodiny mého života. První polovina filmu by mě ještě až tak neurážela, prostě klasická červené knihovna, ale druhá půlka je opravdu skandální. Zásadní scéna s vrtulníkem se objevuje z ničeho nic, trvá celkově asi 5 sekund, kdy se ve finále žádné drama vlastně téměř neodehrává. Celá rodina se doma vyloženě "třese strachem" a vrcholem trapnosti je finální scéna mezi Anastaciou a Elenou. Herci mně tentokrát přišli ještě tragičtější než v prvním díle. Rita Ora sice zapracovala na americkém akcentu, ale z ní nikdy nebude ani průměrná herečka a kromě Kim Basinger (která se na roli sice hodila, ale tohle snad nemá zapotřebí), Erica Johnsona aka Jacka a k mému překvapení Dornana na mě ostatní dělali dojem maňáskových postaviček. Kvalitu zpracování filmu hodnotit absolutně nemůžu, protože jsem viděla film na internetu v cam verzi a ačkoliv bych se za to normálně styděla, protože to zabíjí kulturu biografů, tentokrát mně je to úplně putna a jsem ráda, že jsem radši ušetřila peníze, kterými snad v kině podpořím film, který si to zaslouží. Fakt vtipný, že nakonec režisérka prvního dílu, která sklidila kritiku, z toho vyšla ještě zlatě oproti tomuhle paskvilu. Bohužel tentokrát filmu chybí i fenomenální soundtrack. A kromě kuliček jsou erotické scény ještě nudnější než v jedničce, i když je jich asi víc a pravidelněji dávkovaných. Oproti jedničce mám naprosto převrácené hodnocení hlavních protagonistů. Zlepšení vidím u Dornana, který mně přišel v "jedničce" příšernej, ale musím říct, že jeho herecký projev mně je čím dál víc sympatičtější (asi také díky Anthropoidu). Bohužel Dakota Johnson se prostě zasekla v jedné herecké poloze a posun vidím nulový. Až mně trochu místy lezla na nervy. Rozhodně se shoduju s tím, co napsal POMO. I když nevím, jestli se lidi v kinech smáli, já jsem na konci v pár výbuchů rozhodně propukla.

• 4.2.2017  20:57

Přiznám se, že příběh znám velmi dobře a přesně si pamatuju na první vystoupení Paula v talentu, ale tenhle film mě ani nenadchl ani neurazil. James Corden je vtipný moderátor, jeho show mám ráda, ale s ním jako hercem mám problém. Za mě je bohužel velmi průměrný herec, spíš podprůměrný a bohužel i v roli Paula mně hrozně vadil.

<< předchozí 1 2 3 4 5