• Pohádka

Polda (2016) (seriál)

Tak jsem dneska náhodou zapla na Primě německý krimiseriál Poslední polda. Tak to snad je špatný vtip, přesně kopírovaný koncept, starý polda mladý polda, mladý chodí se starého dcerou, bývalá manželka starého poldy žije s patologem...A oba běží na Primě. Fakt docela špatný vtip.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Tak s touhle pohádkou jsem neměla problém, docela mě bavila, tatík doprovázející synka na cestě za "pravorytířstvím" mě bavil a princezna byla hezká. Jen to ucho hrající prince bylo srandovní. No, a ve srovnání s tím blivajzem Slíbená princezna skoro klenot :-D.

Řachanda (2016)

Fakt nic moc. Líbili se mi oba Polívkové a hodně se mi nelíbila princezna. Ne, ta opravdu nebyla pěkná. Ani milá, ani sympatická. Znovu to vidět nemusím.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Jednu hvězdičku dávám jen proto, že jsem to vypla po patnácti minutách a tudíž by bylo nefér dát odpad, když se tam třeba později mohlo něco na hvězdičku objevit. Asi Honzík Cina si ji zaslouží. Zírala jsem s otevřenou hu...totiž ústy a nevěřila jsem, že tuhle trapnost (mi to totiž nepřišlo ani zajímavé a už vůbec ne vtipné) mohla ČT dát jako božíhodovou pohádku. Díky bohu za čerty na Nově, na které jsem to přepla. Ale možná si to někde seženu, naliju si panáka a kouknu se na královský nevěstinec, ty komentáře tady mě navnadily :-D. P.S. Někdo to tu už psal taky, ta princezna je nevlastní stestra Simony Babčákové? Simonu mám jako herečku moc ráda, ale kráná princezna to fakt není a její "ségra" taky ne.

Teorie tygra (2016)

Před chvílí jsme se vrátili z kina a rozhodně nás film nezklamal. Po dlouhé době fakt výborný, přirozený, vtipný a chytrý český film. Jiří Bartoška byl excelentní a scéna, kdy Jakub Kohák vyvalí tu obrovskou pravdu, že chlapi, kteří se nechají takhle ovládat, nikdy nebyli svobodní, je skvělá. Jiří Bartoška to dokonale potupluje odpovědí na otázku, proč to nechal dojít tak daleko. Protože chtěl mít klid. A vo tom to je. Chytrý film, který dokonale nastavuje zrcadlo ženským i chlapům. Trochu jsem se podle jednoho zdejšího komentáře bála nepravděpodobného happyendu, ale ten naštěstí nebyl cukrkandlový a vlastně to nechal všechno docela otevřené. Jako v životě. Takže za mě určitě čtyři hvězdy.

Vraždy podle Agathy Christie - Karibské tajemství (2016) (epizoda)

Dávám 4 hvězdičky, protože mě to prostě baví. Vůbec nic to nemá společného s Agathou Christie, ale spojení komisaře, Alice a nepříliš bystré,leč kouzelné sekretářky prostě funguje.

Zázračný nos (2016) (TV film)

Pěkná pohádka, i když trochu moc dlouhá. Věvoda frajer, voňavkář trochu nudný, ale budiž. Princezny byly konečně pohledné, jen při každém slově hezoučké princezny Adélky jsem nadskočila. V kombinaci dětského hlásku s její plochou hrudí jsem měla pocit, že koukám na pěknou žábu z osmé třídy. Jinak prima.

Andílek na nervy (2015)

Tak jak jsem nikdy své dítě nebila, tahle hvězda by dostala pár facek a nestíhala by mrkat na drát, o čem je normální život.A to i přesto, že je to chudák děcko, kterému umřela matka a rapidně změnilo život a je u otce, o něm že v životě neslyšelo. Ze všeho nejhorší je to, že tahle stvoření opravdu existují a pro spoustu dalších děcek jsou něco, co je hodno obdivu. Jsem moc ráda, že mé dítě je kluk, je mu 24 a je normální, inteligentní a nic podobného jsem nemusela řešit. Jo, teď je scéna, kde holka s tátou snídá, je nalíčená jen velmi lehce a konečně vypadá jako pěkné mladé děcko :-). Nehodnotím, po dvaceti minutách mi přijde nefér dávat jednu hvězdičku, ktdyž to třeba bude na dvě.

Fotograf (2015)

Díky Bohu, že jsem za to neutratila peníze v kině. Dneska dávali na ČT 1 verzi pro televizi, 1.částo. dokoukala jsem to do konce zejména proto, že jsem u toho jezdila na rotopedu a tak lepší než drátem do oka. Ovšem zítra druhý díl určitě sledovat nebudu. Slyšela jsem i od lidí, co Saudka nemusí, jak byl film zajímavý atd. Já Saudka nemusím a po filmu se nic nezměnilo. Roden je výborný, což se Saudkem nemá nic společného, hraje-li MNša Málková Sáru Saudkovou, pak je Sára vtěrka par excellance a je to hnus. I když slavný Jan je odporný taky, co už. 2 hvězdy za Rodena, vtipnou Jitku Sedláčkovou s bobrem a přesnou Vilmu Cibulkovou.

Popelka (2015)

Krásná, výpravná pohádka bez rádobyvtipných a rádobymoderních nesmyslů. Vidím to tak na 3.5, ale dávám čtyři za nádhernou plesovou scénu, modrou nádheru a půvab Lily James, skvělou Cate Blanchet a zejména za kouzelnou "kmotru vidličku" Helenu Bonham Carter. Za toho černocha bych tu hvězdu zase strhla, protože v téhle pohádce prostě nemá co dělat, ale za tu pohádkovost ji tam nechám :-). Znovu viděno 26.12.2019 Platí všechno, co jsem napsala. Jen ten černoch je fatk naprosto mimo, nejde jen o to, že je černoch, ale vypadá spíš jako vyhazovač nebo hráč amerického fotbalu než někdo, kdo by měl hrát v pohádce :-(. Cate Blanchet je fantastická a Lily James je sladká a půvabná. No a Richard Madden - není to Pavel Trávníček v Třech oříšcích, ale sluší mu to. Derek Jacobi a Stellan Skarsgard jsou třešničky na dortu a absolutní megatřešně je prostě Helena B.C.