• Pohádka

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Bylo to lepší než Štědrovečerní pohádka a když té jsem dalal tři (i když půl hvězdy bylo za Lukáše Příkazského :-)), tak tomuhle nemůžu dát méně. I když mě docela zklamalo to, že jsem tam celkem marně hledala vtip. o kterém v rozhovoru v TV MAX paní režisérka nadšeně hovořila jako o něčem, co tam bude. A z toho setkání Julie, která žila před 300 lety, s Jurajem z přelomu 19. a 20. století se dalo určitě vytřískat víc.  Takže letošní dvě pohádky celkem nuda. Obzvláště ve srovnání s nestárnoucí Popelkou a za mě třeba i s vtipnou, živou a dobře fungující pohádkou Princezna a písař, na kterou jsme koukali odpoledne.

Úsvit (2023)

Byly jsme tři. Já jsem velmi spokojená, celou dobu jsem byla jako přikovaná, skoro jsem se nepohla. Intenzívní, skvěle zahrané, husa Marthy Issové má tu blbost jasnou hned v první větě. Eliška Křenková opravdu umí hrát! Mé dvě kamarádky moc ne (jedna vůbec, druhá napůl :-)). Čekaly historickou detektivku z první republiky a o tom to fakt úplně není. I když chápu, že tenhle film jednoznačně zařadit prostě nejde. Ovšem za mě vynikající záležitost. P.S. Scéna Elišky Křenkové s Jánem Jackuliakem nádherná, ta lidskost vás přímo zahltí.

Volha - HULIZA (2023) (epizoda)

Druhý díl o hodně lepší, z toho vychcaného hajzlíka se mi zvedá žaludek a vtip o nachcané klouzačce je horší než všechny pí.. a ku... dohromady. Z mě paráda, tenhle díl dokonale odsejpal. Už se těším na pokračování.

Zlatá labuť - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Tak nevím. Něco je fajn, ale hrozně se mi do hlavní role nehodí Marta Dancingerová, které tu provorepublikovou postavu ani na minutu nevěřím. A ot není o tom, že by mi vadila obecně, třeba v Kukačkách se mi líbí. Jen tohle je nějak mimo mísu. Zato se mi líbí Kristýna Ryška, pochopitelně paní Kolářová a pan Kostka. A Roman Vojtek... proč? Resp. proč ty aranže jsou tak pitomé? To tam nemohli dát někoho jako Ondřej Havelka? Jsem tak podivně rozpolcená, nevím, jestli se mi to líbí nebo ne. Tak dám další díl a uvidíme.

Balthazar - Zátiší (2022) (epizoda)

Jsem opravdu jediná, koho ten závěr zmátl? Eddie opravdu naprášil Balthazara a nebránil by se tomu vyšoupnout ho z vedení ústavu? Alespoň se netvářil, že by mu to bylo proti srsti. Ale byla to chvilka na závěr a možná je všechno jinak, už netrpělivě očekávám další díl. :-)

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

Výborné. Jonák Michala Novotného mě přiměl zírat s otevřenou hubou. Moc se těším na další díl, pánové Finger, Sokol , Bartoš i Fridrich super. Vlastně celé obsazení je parádní, atmosféra jako "prase"... Už aby byla zase neděle.

Il Boemo (2022)

Přiznávám, nevydržela jsem do konce. Těšila jsem se moc na film, kde Vojta Dyk má co hrát a na krásnou hudbu, kostýmy, příběh. No, nudilo nás to, takže jsem to po necelých dvou hodinách vypla. Ano, Vojte umí hrát, hudba krásná, výprava taky, ale prostě mě to nechytlo. To ale neznamená, že to není dobrý film, proto dávám tři hvězdičky. Jo, a nejvíc mě štvalo, že tam byly nic moc ženské. Dvě se mi docela líbily, dvě ani trochu. :-D Škoda, že tam nebylo víc takových scén jako s malým Mozartem.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Moc povedená pohádka. Líbila se mi mnohem víc než pohádka štědrovečerní.  Příběh, výprava, herci... krása.

Podezření - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Nechtěla jsem se dívat, neměla jsem náladu na něco, co určitě bude těžké, smutné, křivdy a nepravdivá obvinění moc nezvládám. Ale jak to tady čtu, měla jsem se dívat.

Poslední závod (2022)

Za mě v pohodě, ale nějak zvlášť mě to nedostalo a to jsem počítala, že i slza ukápne. Ovšem Oldřich Kaiser skvělý!