• Pohádka

Superstar (1999)

Je neděle dopoledne, zatím jsem viděla asi 20 minut výborně se bavím. Patrně budu mít podle zdejších uživatelů pokleslý vkus, ale Molly Shannon, Will Ferrell a další jsou prostě totál úlet a mě to baví.

Zelená míle (1999)

Právě jsme to dokoukali. Nádhera, úžasné, skvělé. Dvojka King - Darabont udělala dva vynikající filmy, Shawshank a Míli a těžko soudit, který mě víc vtáhnul. Hloupé uvažování. Jeden je výborný, druhý vynikající. Jeden skvostný, druhý famózní...Jasných pět hvězdiček a lituju, že jich není možné dát víc.

Hilary a Jackie (1998)

Ano, výborný film, skvělé herecké výkony. Ovšem podruhé už na to koukat nebudu. Při scéně, kdy Jackie pošeptá Hilary, že se chce vyspat s jejím manželem, jsem dostala hrozný vztek. Když Hilary svého muže žádá, aby to udělal, brala jsem do ruky ovladač, že to vypnu. No, a když pak byla scéna, ve které Jackie dostala, co chtěla, tak jsem ten ovladač nechala, uvařila si kafe a řekla, že tohle prostě musím dokoukat do konce. Některé věci jsou pro mě nepochopitelné a neomluvitelné. Ani výjimečnost nesoucí sebou osamělost neospravedlňuje k tomu, aby si člověk bral na úkor druhých. Jackie neměla lehký život, vůbec ne, ale kdykoli mohla nechat violoncello stát, vrátit se domů, provdat se, pořídit si dítka a třeba učit. Vždycky je na výběr. A je třeba se s tím smířit. Člověk prostě nemůže mít všechno a ani genialita neomlouvá. Ne, tenhle film už nikdy vidět nechci, a to přesto, že obě dámy byly senzační.

Jezerní královna (1998)

Myslím, že jsem tuhle pohádku od začátku do konce viděla dnes poprvé. Jako dospělá jsem to docela dala, díkybohu za paní vodníkovou, která byla tak mile pohádková. Jinak jako dítě bych se asi bála. Hlavně scén s rybičkou. Když tam byl ten klučina, jako děcko bych asi utekla a měla z toho zlé sny. Jinak Jitka Schneiderová byla krásná, jen mdlá (no, ona ani nic jiného hrát nemohla, prostě labuť), Jan Hrušínský jako Štěpán mě bavil a Ivana Chýlková byla krásně zlá, ještě Miroslav Táborský ji pěkně doplňoval. Ostatní bez chuti a bez zápachu. Když mám KOPR a strašně se mi nechce dělat, co mám, tak se i na tohle kouknu. Jinak asi ne. :-)

Kouzelný šíp (1998) (TV film)

Jedna z nejpitomějších pohádek, jaké jsem kdy viděla a snad nejtopornější a nejméně zajímavý a přitažlivý princ, jaký se v pohádkách objevil. Kalhoty visící na jeho plochém zadku a hrozně kozačky na podpatku...brr, ale hlavně hraje naprosto strašně. Až se nechce věřit, že by měl mít geny dvou výborných herců. A ten závěr, kde brácha hlásí, jak rád se vzdá trůnu. Nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo si ťukat na čelo. Ale Věra Galatíková byla bezva a Janě Preissové tu její nadpozemskou dobrotu taky člověk věří, takže za tyto paní herečky dvě hvězdy.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Pobavilo mě to o něco míň než jednička, ošem pánové Clavier i Reno patří mezi mé oblíbence, tak proč ne. Jen mě mrzí, že trojka nepokračuje tam, kde s pánové ocitli nakonci dvojky. Myslím, že kotrmelce Godefroye a Jacquilla na návštěvě u Napoleona by byly o dost lepší. Místo trojky americký remake. Faktem ovšem je, že Godefroy (pardon, Thibault) tam má o dost hezčí prapraprapraprapravnučku :-) než byla ta francouzská.

Srdcová sedma (1998)

Nesmírně příjemný film se skvělou Gwyneth Paltrow, které to jako nakrátko ostříhané blondýnce moc sluší, a Johnem Hannahem, který hraje o 106. A abych nezapomněla, Jeanne Tripplehorn tu potvoru vystřihla dokonale :-).

Věčný příběh (1998)

Tři hvězdičky -pohádka, dobrý. Průměr. Drew byla rozkošná v E.T., pak už ji moc nemusím. a ani se mi moc nelíbí, ve srovnání s půvabnou Libuškou Šafránkovou pro mě byla taková úplně obyčejná. Dougray Scott byl poněkud natvrdlý a z mého pohledu zcela nepřitažlivý (opět ve srovnání s Pavlem Trávníčkem nic moc). Takže normální pohádka, co tam dělal Leonardo, fakt nechápu a nebýt Anjelicy Houston, tak to jsou hvězdy dvě. ale na odpoledne k žehlení to šlo.

Vyjednavač (1998)

Výborný thriller, u kterého mrazí, protože to takhle prostě může být i v reálu. A ústřední dvojice Samuel L.Jackson a Kevin Spacey snad ani jiná než skvělá být nemůže, takže jasné 4 hvězdičky.