• Pohádka

Dogma (1999)

Výborně jsem se nejen bavila. A Alan Rickman není serafin, je BŮH:-).

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Tak jsme se dneska koukali znovu. Včera jsem byla v kině na HP 7 II (výborná) a rozhodli jsme se to zopakovat. Jednička je pohádková, kouzelná, hudba Johna Williamse je vynikající a v sedmičce mi vyloženě chyběla. A uvědomila jsem si, jak výborný casting se jim povedl, takže jsem změnila hodnocení ze čtyř na pět hvězdiček.

Tohle je Sparta! (2008)

Mám za sebou prvních třicet minut, dobrá polovina je slušně kanálová záležitost, ale sem tam perla. dala bych tak půl hvězdy, ale za hlášku, že Vietnamce dávali Bradovi a Angelině, prostě tu půlku přidám. a ještě za odchod třinácti statečných. Nakonec bych možná hodnotila i jedna a půl, kdyby to šlo. jsem holt fajnšmekr :-))). tak ne, po dalších patnácti minutách konstatuji, že jedna hvězda je až nad hlavu.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Právě jsem viděla první dva díly a nejraději bych koukala dál, ale synátor mě vyhnal s tím, že si chce chvíli číst a pak jde spát, neb včera byl venku a je znaven :-). On už to totiž viděl a absolutně uchvácen to sleduje znovu se mnou. Díváme se u něj, má to v PC, takže jsem odkázaná na jeho dobrou vůli. Zatím dávám čtyři hvězdy, vypadá to skvěle,ale počkám na pokračování a případně změním. Trpaslík Tyrion a Arya - ti dva jsou zatím pro mě nejsrdcovější. a už se těším na zítřek, to dáme aspoň tři další díly :-). 18.7.11 právě jsem přidala pátou hvězdu, dokoukala jsem devátý díl a doufám, že toho malého blonďatého zku.vence někdo odkrágluje. Musí natočit další řadu, teď jdu koukat na poslední díl. Je to výborná záležitost.

Zákon přitažlivosti (2004)

Lepší tři hvězdičky, ale čtyři ne. Příjemné pokoukání, vtipné hlášky, Julianne Moore trcohu nudná, Pierce Brosnan k sežrání, Frances Fisher bezva a Irsko nádherné. ale ještě není konec, tak třeba ještě hvězdu přidám :-).

Falešná identita (2007)

Film na sobotní odpoledne. Jinak cca od třetiny zcela jasné, jak to bude a dabér hlavního hrdiny byl zcela děsivý. ale k žehlení v poho.

Věčný příběh (1998)

Tři hvězdičky -pohádka, dobrý. Průměr. Drew byla rozkošná v E.T., pak už ji moc nemusím. a ani se mi moc nelíbí, ve srovnání s půvabnou Libuškou Šafránkovou pro mě byla taková úplně obyčejná. Dougray Scott byl poněkud natvrdlý a z mého pohledu zcela nepřitažlivý (opět ve srovnání s Pavlem Trávníčkem nic moc). Takže normální pohádka, co tam dělal Leonardo, fakt nechápu a nebýt Anjelicy Houston, tak to jsou hvězdy dvě. ale na odpoledne k žehlení to šlo.

Vějíř lady Windermerové (2004)

Skvělí herci, vtipné dialogy, chytrá a půvabná věc. Kdykoli to můžu vidět znovu.

Pařba v Bangkoku (2011)

Musím říct, že jsem se skvěle bavila a víc než u jedničky. Možná to bylo tím, že jedničku mi pouštěl synátor doma a na dvojce jsme byli v kině. Stejné jako jednička, jenom ne v Las Vegas, ale v Bangkoku? No a co, nic jiného se přece nikde netvrdí. Bylo to ještě ulítlejší než Vegas a určitě si to ještě párkrát pustím.

Highlander (1986)

Paráda. Connery úchvatný, Lambert k sežrání a Brown famózně úchylný. K tomu nádherná hudba Queen a Michaela Kamena dají jasné 4 hvězdičky.