• Pohádka

Zkažená mládež (2007)

Zpočátku mě to hodně vtáhlo, ke konci už mě to jen štvalo. Měla jsem strašný vztek, protože to nebylo uvěřitelné. sorry, vy si opravdu někdo myslíte, že kdyby se v reálu odehrávalo to, co na pláži, že by na to klidně koukali ostatní? nevěřím, to nebylo syrové a burcující, to bylo tak přehnané, že se tomu nedalo věřit. Nevěřila jsem tomu a ještě se mi dělalo nevolno. Takže teď tři hvězdičky. Kdybych viděla jen první polovinu (nebo dvě třetiny, už si to nepamatuju a znovu se určitě dívat nebudu), dala bych čtyři. Bohužel jsem to viděla celé.

Méďové II - Povídání pro Aničku (2003) (seriál)

Nemůžu posoudit, jestli je to slabší než první série Méďů, protože tu jsem neviděla. Dneska jsem náhodou zapla TV před zprávami a tam medvídci. Moc se mi to líbilo a budu koukat na večerníček.

Yes Man (2008)

Skvěle jsme se bavili a nebyla to tupá americká řachanda. Takový klasický a dobrý Jim Carrey.

Lotrando a Zubejda (1996)

Laskavá a vtipná pohádka s báječným obsazením a hlavně nezapomenutelnými písničkami, které umíme se synem nazpaměť. Je třeba zvednout náladu a příjemně se naladit: šup Lotranda nebo Anděla páně do DVD. Rozhodně spolu s Andělem Páně nejlepší porevoluční pohádka. A jak tak o ní píšu, jdu si ji pustit. Na volné odpoledne značka ideál :-). 25.12.2011 dnes odpoledne jsme si ji zase pustili. Škoda, že nemůžu přidat další hvězdičku. Známe ji téměř úplně nazpaměť (nejen písničky, i dialogy) a přesto pořád baví. Znovu jsem si uvědomila, jak geniálně je udělaný casting. Jojo, tomu se říká POHÁDKA. Je 25.7.2014, dívám se tentokrát v televizi, zpívám si a každou druhou repliku opakuji zpaměti. Sqělá, vtipná, nádherně laskavá pohádka s naprosto dokonalými herci. 25. 12.2021 Edit: Znám nazpaměť každou repliku. :-)

Čarodějné námluvy (1997) (TV film)

Bezvadná pohádka, Petr Nárožný fakt nemá chybu a Nela Boudová je jako čarodějnice opravdu roztomilá. Jana Brejchová je výbornou partnerkou Petru Nárožnému a princ Ondřej Vetchý se mi líbil zejména ve scénách, kde se odnaučoval odpovědnosti :-).

Pension pro svobodné pány (1967)

Crazy comedy, ovšem s vynikajícími hereckými výkony. Pánové Abrhám a Hrzán stejně jako paní Janžurová mě několikrát rozesmáli nahlas a příjemně mě bavili po celou dobu. Usmívala jsem se a lituji, že už jsem prošvihla možnost vidět tohle na divadle zrovna s nimi. Ale když tehdy jsem ještě nebyla na světě... Z mého pohledu jasné čtyři hvězdičky.

Sherlock Holmes (2009)

Tak mě to bavilo více než dosti a hrozně mi to připomínalo seriál Sherlock. Asi tím, že Holmes je svým způsobem asociální a Watson není lehce přihlouplý přicmrndávač, ale zajímavý inteligentní chlap. Bavilo mě to, líbilo se mi to, Robert Downey výborný, Jude Law jakbysmet, Rachel McAdams šmrncovní a celé to spolu krásně šlape. Škoda, že není možné dát ještě půl hvězdičky. Kdyby to šlo, tak za mě 4a půl.

Zelená míle (1999)

Právě jsme to dokoukali. Nádhera, úžasné, skvělé. Dvojka King - Darabont udělala dva vynikající filmy, Shawshank a Míli a těžko soudit, který mě víc vtáhnul. Hloupé uvažování. Jeden je výborný, druhý vynikající. Jeden skvostný, druhý famózní...Jasných pět hvězdiček a lituju, že jich není možné dát víc.

Expozitura (2009) (seriál)

U mě po prvním dílu dobrý, takže za tři hvězdy. Jsem zvědavá na další díly, jestli budu s hvězdičkami ještě hýbat.

Rodinka (2011) (seriál)

Vzhledem k té spoustě odpadů mě moc těší, že trochu zlepším skóre. Já jsem viděla dva díly a rozhodně budu koukat dál. Je to příjemné, je to zábavné a jsou tam skvělí herci. K tomu fotka paní Rosůlkové na peřiňáku, Poldinky pod gaučem, podtrženo, sečteno, tři hvězdičky :-).