• Pohádka

Cukrárna (2010) (seriál)

Evidentně jsem jedna z mála, ale vůbec mi to nevadí: Cukrárna v pondělí večer mě baví, příjemně se mi u toho cvičí nebo žehlí. Kdo chce extrabuřty, nemůže koukat na nové české seriály :-).

Saw: Hra o přežití (2004)

Nemám ráda horory. Proto jsem na tohle odmítla jít do kina s tím, že to bude podobná krávovina (fanouškům Fredieho Krugera se omlouvám :-)) jako Noční můra v Elm Street. Dneska mě potomek přesvědčil, ať se podíváme, prý je to spíše výborný thriller, i když poněkud krvavý. Přesvědčil mě a nejen, že nelituju, ale dokonce tleskám. Dost dobrý temný film a skvělý konec. Jen škoda, že ty další díly prý už za moc nestojí.

Občanský průkaz (2010)

Dvě slova: výborný film. V některých momentech (a bylo jich dost) mi šel mráz po zádech a měla jsem strašlivý vztek a chuť někoho zmlátit.

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Tak jsem dneska na Barrandově shlédla jeden díl, zrovna ten spartakiádní. Docela síla, musím říct. Když František Kreuzmann jako npor. Ráž (jinak naprosto tragický herec) komusi říkal, že s takovou mu ta kandidatura nevyjde, málem jsem se rozchechtala nahlas. Ale jako 17letá studedntka jsem na to v r. 1988 koukala s nadšením. Ono v té telce stejně nic moc nebylo. Takže z nostalgie 2 hvězdy. A poznámka pod čarou: po přečtení komentáře uživatele Dobytek musím konstatovat, že ten pán má opravdu velice trefný nick :-(. Málem bych zapomněla. Když jsem zjistila, že to tady zařadili jako drama/válečný, skoro jsem spadla ze židle.

Srdcová sedma (1998)

Nesmírně příjemný film se skvělou Gwyneth Paltrow, které to jako nakrátko ostříhané blondýnce moc sluší, a Johnem Hannahem, který hraje o 106. A abych nezapomněla, Jeanne Tripplehorn tu potvoru vystřihla dokonale :-).

Predátoři (2010)

Neslintám nad akčními filny, na tenhle jsem šla kvůli příteli, Adrienu Brodymu a Laurenci Fisburnovi. A bavilo mě to. Jen na konci jsem byla vzteklá, že nebyl happy end a Adrien s tou hezulí nezdrhli zpět na zem. Leč bylo mi vysvětleno, že tento konec musí být, aby bylo možné točit pokračování :-). Ale čekala jsem ztracené dvě hodiny (aby se mnou šel na něco, co baví mě :-)) a misto toho to bylo fajn. Takže tak.

Nevinné lži (1995)

Zvláštní, Gabrielle Anwar byla výborná.

Bílá masajka (2005)

První polovina: nechápala jsem, co to ta ženská vyvádí a čím myslí. Druhá polovina: najednou jsem ji začala obdivovat a Lemalian se mi začal líbit, seděla jsem u televize jako přilepená. Takže asi tak.

Cizinec (2004) (TV film)

Báječná komedie na sovobtní večer s okouzlující Annou Friel a Robem Lowem, kterému to fakt sekne.