• Thriller

La Grosse Caisse (1965)

Děrovač lístků v pařížském metru, Bourdin, napíše detektivní román, o loupeži denní tržby ze všech 300 stanic pařížského metra. Román mu však nechce žádné nakladatelství vydat. Tak se rozhodne vzít to do svých rukou..... Naprosto geniální Bourvil, u filmu jsem několikrát "umřel". Skvělá zápletka, skvělí herci, i trocha toho napětí, prostě skvělý film.

Le Complot (1973)

Jako vždy skvělý Michel Bouquet a ve vážné roli tentokrát i Jean Rochefort.

Paleček a obr (1972)

Jean-Pierre Marielle jako obr je naprosto geniální!!!

Un homme à abattre (1967)

Parádní stará, dobrá, francouzská škola. Skupina mužů vystopuje v Brazílii válečného zločince z druhé světové války. Chtějí ho zabít, aby se pomstili. Ale nic není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát...

Jedna vlaštovka jaro udělá (2001)

Velice příjemný film, o dívce z Paříže, která koupí farmu v horách i s Michelem Serraultem!

Benátský anonym (1970)

Velice dobrý film, s krásnou hudbou a Florindou Bolkan.

Le Meurtrier (1963)

Hodně dobrá kriminálka, nepostrádající napětí, dobrou zápletku. Hlavní představitelé, hrají naprosto skvěle a já jsem se výborně bavil.

Zmizelá (2014)

Není to špatné, ale Sedm a Úkryt se mi líbilo víc.

Pomsta je sladká (2014)

Katie Holmesová je v tomhle opravdu k sežrání. Mě se to moc líbilo.

Un roi sans divertissement (1963)

Jedné zimy, někdy v devatenáctém století byl spáchán v izolované obci v regionu Aubrac, tajemný zločin. Prokurátor v důchodu, který tam žije, požádá policejního kapitána Langloise o prošetření případu. Policista přijímá, usadí se ve vesnici a zatvrzele zločin vyšetřuje. Skončí až, když zjistí, kdo spáchal vraždu. Avšak při sledování vrahových činů, v sobě Langlois objeví něco velmi nečekaného... Tak pro mě je tenhle film zjevení. Naprostá nádhera. Tajuplná zimní atmosféra, osamocená vesnice v horách, kde dochází k vraždám, skvělý scénář, nečekaná pointa. Ústřední píseň k filmu složil a zpívá Jacques Brel. Kameramanovi dávám bez uzardění deset hvězd.