• Thriller

Převoz smrti (2001)

Výborný film, protínající několik žánrů, se skvělým scénářem. Moc mě to bavilo. Jsou v něm úžasné scény, kdy jsem se smál až jsem brečel. Opravdu masakr.

L'Union sacrée (1989)

Stará dobrá francouzská kriminálka. Příjemná podívaná.

Mataf (1973)

Klasická, stará dobrá, francouzské kriminálka o loupeži, vydírání, zradě a velkých penězích. Géret a Constantin odvedli parádní práci.

La Loi du survivant (1967)

Vynikající film v krásném prostředí Korsiky. Vůbec v něm nejde o mafii, či dokonce mafiánské klany. Jde v něm o starou historii z období druhé světové války. Vina, trest, pomsta. Jednoduché, leč nejednoznačné. José Giovanni je můj oblíbený režisér a opět mě nezklamal.

L'ordre et la sécurité du monde (1978)

Ano výkony obou hlavních představitelů jsou parádní, jako i celý film. Skvělá atmosféra, dobrá zápletka, napětí. Vřele doporučuji a dávám pět hvězd.

Temný případ (2014) (seriál)

Už jsem myslel, že z poza oceánu k nám budou chodit jen sračky pro puberťáky. Tohle je velmi příjemné překvapení a pro dospělé. Matthew McConaughey a Woody Harrelson skvěle sehrané party. Parádní jižanská atmosféra a super scénář, bez chyb.

La Route de Salina (1970)

Vynikající drama, nerozumím tomu, proč takové filmy neběhají v kinech a na tv obrazovkách??? Nepustilo mě to celých devadesát minut a vůbec jsem se nenudil. Parádní herecké výkony všech zúčastněných a navíc má oblíbená kráska Mimsy Farmer, co víc dodat, mrkněte na to, je to skvělý film. Jasných pět hvězd.

Le Serpent (1973)

Skvělý špionážní film, od skvělého režiséra, se skvělými herci a skvělou hudbou.

Un condé (1970)

Jeden z nejlepších filmů tohoto žánru co jsem v poslední době viděl. Kam se hrabou současné kriminálky. Yves Boisset opět skvěle, rozehrál hru o tom, kdo je vlastně skutečný zločinec v temném světě zločinu. Neuvěřitelný Michel Bouquet se svojí "kamennou tváří" se opět vyznamenal, jako už v mnoha jiných a daleko slavnějších francouzských filmech. Dávám šest hvězdiček z pěti možných.

Umřít na lásku (1971)

Absolutně nechápu jak je možné, že tento skvost se 44 let uspěšně vyhýbá jakékoliv distribuci u nás. Od rána do večera nás otravují "mega filmama" na různých TV stanicích, v kinech se to hemží stupidními americkými blockbustery a nikoho nenapadne zakoupit takto kvalitní film.... To prostě moje hlava nebere. K filmu nemám slov, právě jsem jej zhlédl a jsem jím naprosto nadšen. Jestli takhle funguje justice ve Francii, pak je právem kritizována. Annie Girardotová v něm odehrála jeden ze svých nejlepších partů!!!