• Krátkometrážní

Hledání Země Nezemě (2004)

Skvěle obsazené a výpravné nic. Film plný klišé, povrchnosti a tlačení na city, který je, ač je životopisný, neúnosně předvídatelný a zdlouhavý. Asi už jsem moc velký cynik, ale i když jsem viděl, jak je to všechno "krásné", šlo to naprosto mimo mě a emočně jsem zůstal chladný, což Neverland tak trochu zabíjí. Celkový dojem lehce zachraňuje jako vždy skvělý Depp a stejně tak výtečná Kate Winslet, ale poslední dobou už mě přestávají bavit dobře zahrané, leč nudné filmy. Když k tomu přidám bandu nesympatických a otravných děcek, je vymalováno. 50% a dodatek, že chápu, že většina diváků odcházela od plátna či obrazovky spokojena. Jde zde o čistě subjektivní nechuť k tomuto kýči.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Zklamání. Neustálé opakování osy "honí nás skřeti - chytnou nás skřeti - zachrání nás Gandalf" a nadbytek některých postav nevyrovná ani výtečný Freeman, ani saně tažené králíky. Byť jsou to ti z Rhosgobelu.

Hodný, zlý a divný (2008)

Jižní Korea v plné polní, tentokrát v pro ní ne tak úplně typickém žánru - westernu. A rozhodně má co nabídnout. Čekal jsem to možná ještě trochu potrhlejší (už jen z názvu a z těch několika fotek ve zdejší galerii), ale nakonec se to ukázalo být tak akorát - funguje tedy jak ta vážnější, nosná osa děje, tak ta komická, daná především přítomností postavy Divného a úžasným smyslem pro detail, kterým se celý snímek vyznačuje. Bezchybně natočené akční sekvence, nenápadné odkazy a "postranní" vtípky spolu s mnoha překvapivými zvraty a parádním finále, to jsou věci, jenž překonají jednu dvě nelogičnosti a chvilkové ztráty tempa.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Ačkoliv westerny rozhodně nejsou mým šálkem kávy a tento je navíc téměř tři hodiny dlouhý, nelze mu upřít téměř úplnou řemeslnou dokonalost. To, že za srdce mě nechytil a že na něj nebudu pět chvalozpěvy, je čistě subjektivní záležitost a já musím hodnotit plným počtem, protože taková atmosféra, takové herecké nasazení a taková hudba se jen tak nevidí, respektive neslyší. Respekt, Sergio.

Hon (2012)

Nelze odtrhnout oči, i když by člověk chvílemi chtěl.

Hospoda (1996) (seriál)

Místy vtipné, ale rozvleklé a často nudné (až trapné). Na Novu ale poměrně slušný počin.

Hranice života (2005)

Jeden z těch filmů, u kterých je pochopitelné jakékoliv hodnocení, protože záleží na každém člověku, jak moc ho pochopí, nebo spíš jak moc si bude myslet, že ho pochopil. Jsou samozřejmě i tací, kteří udělí vysoké hodnocení právě proto, že film nepochopili, ale to je věc jiná. Snímek s takto "nejistým" scénářem musí mít i jiné opěrné body, kterými zde jsou (jako tomu bývá nejčastěji) herecké výkony a forma zpracování. V první oblasti jednoznačně vede Ryan Gosling, se kterým jsem předtím nic neviděl a byl pro mě tedy velmi příjemným překvapením. McGregor jede svůj standart, ačkoliv jeho postava měla větší potenciál, a Naomi Watts má na můj vkus velmi málo prostoru, na kterém nemá šanci vyniknout. Krom Goslinga tedy herecké výkony nijak vyjímečně dobré nejsou, a hvězdičky musí filmu získat forma, kterou je natočen. A to se vesměs daří. Díky neobvyklému, inovativnímu stylu kamery a přechodů mezi jednotlivými obrazy neuvěřitelně silně vtáhne do děje a chaotický střih způsobuje ještě větší nápor na psychiku, než onen děj samotný. Já se chytil, a Stay (s nepochopitelným českým názvem) si užil, proto hodnotím jak hodnotím, i když se přiznám, že celková myšlenka mi pravděpodobně unikla. Pokud tam vůbec nějaká byla.

Hra o trůny - Válečná kořist (2017) (epizoda)

Prozatím nejlépe zvládnutá epizoda sedmé série s nejlepší bitvou celého seriálu a zároveň s krásným zadostiučiněním, kdy se nejnudnější dějová linka minulé série konečně začíná vyplácet.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Scénáristický úpadek pokračuje rychleji než úpadek Lannisterů, nicméně na rozdíl od třetí epizody se na tu pátou aspoň moc pěkně kouká. Na druhou stranu, o to víc zase zamrzí promrhaný potenciál - ty audiovizuální orgie by se slušným dějovým vývojem opravdu tvořily seriálový milník.