Mr. Johnson (2008)

Úsměvná bakalářská epizoda, od které jsem čekal pramálo, což mi bylo nakonec splněno měrou vrchovatou. Kdyby se to scvrklo na třicetivteřinový reklamní šot na čistící prostředek Mr. Johnson, kterým by dokonalý tupoun Václav (H.Čermák) leštil hajzl na cele, bylo by to ještě lepší..

Růžový panter (2006)

Tak tohle se opravdu nepovidlo.. Růžový partner z vodní znělky z toho ztratil srůst, Sellers dostal v hrobě další zástavy srnce a Kató se raději uvadl nunčakem do splavu bezvědomí. Klasika nemilosrdně nasliněná, aneb když dva dělají totem, může z toho vyjet něco úplněk jiného. Zřejmě tady byla láhvová představa amerických tvůrců, že to v kinech půjde na sračku a přitom vznikla ostudná dračka, v které je pan Martin tak neskonale tratný, až mi bylo chlívemi tratno za něj a kdybych měl na něj telefénní číslo, zavolám mu, jaký je idiom..

Columbo - Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (1990) (epizoda)

Vražedkyně nevzala v potaz dvě elementární skutečnosti a sice, že nelze překabátit osobu, která nosí ten nejznámější kabát filmové historie a hlavně to, že nelze pohřbít někoho, koho nikdo nikdy neviděl.. Strukturou vyprávění originální díl vskutku patřící mezi ty nejlepší.

Pěsti ve tmě (1986)

V mistrovství ČR dramat bez rozdílu vah účastník širšího finále, ve své kategorii sportovních dramat nepřekonatelný Mistr republiky, opírající se hlavně o melancholickou jazzovou křídlovku Z.Bartáka ml. a dobře vystavěný příběh. Co se režiséra týká, lze Pěsti ve tmě označit za vrcholný moment jeho boxerského zápasu nazvaného "filmařská kariéra" a pak… takhle přiletěl do ringu ručník, pane Soukup..

Čekej nehybně (2001)

Když v roce 2000 natočil D. Shone Kirkpatrick svůj první film, spoustu lidí to překvapilo. To, že to byl jeho film poslední, už nepřekvapilo nikoho.. Thriller zajímavý jako skládání mastného nádobí do myčky alespoň občas okysličí Rutger v červené helmě, jakožto pravé křídlo nizozemského paralympijského týmu v ledním hokeji trpící neschopností udržet iontové nápoje (nemyslím v ruce), nicméně třeba takový Walter Sobchak by už jistě věděl, jak tomu filutovi pomoci chodit.. Až někdy narazíte na Lying in Wait v TV, doporučuji nečekat nehybně, ale rychle přepnout na jiný program, protože někteří radikálnější z vás by to po 37. vyslovení jména "Bejbí" mohli řešit i hozeným popelníkem..

Obchodník se smrtí (2005)

Tento za každých okolností líbivý rychlokurz na pašeráka zbraní a Avtomat Kalašnikova obrazca 47 s plným zásobníkem mají až na jednu věc hodně společného. Na oko jsou velmi efektní, snadno se s nimi manipuluje, umí (si) vystřelit, jsou srozumitelné všem a honosí se globální popularitou, akorát ten Niccolův produkt je jakýsi prázdný..

Labyrint lží (2008)

Ridley zabrousil do tematických vod bratra Tonyho, aniž by si naštěstí osvojil i jeho epileptický styl a natočil komerční (pro širokou diváckou obec srozumitelný) pohled do zákulisí boje o labyrint na pískovišti zvaném Blízký východ. O to nekonečné bludiště, které je postaveno z peněz, moci, ropy a Svaté války a kdyby v něm náhodou nechala princezna Ariadna klubko nití, tak ti hoši budou dělat v rámci politických a náboženských zájmů, že jej nevidí.. V každém filmu, co jsem s ním viděl, je Mark Strong jeho the strongest stránkou, ovšem všeobecné nadšení z DiCapria nemohu sdílet a třeba jeho obsazení zde považuji za castingový omyl. To, že si půjčí vousy od Benicia Che Guevary z něj ještě rozhodně neudělá rodáka z Bagdádu s arabskými rysy, nicméně když jsem ho viděl s tou dlouhou bradkou a představil si ho bez vlasů, vidím jeho budoucnost v krásném životopisném filmu o Vladimiru Iljiči Uljanovovi, nejen bolševickým ksindlům též známém, jako Lenin. Ta podoba se prostě nezapře..

Pirát silnic (2007)

Samozvaný kaskadér Rod Kimble to mohl celé vyřešit po pěti minutách svým vrcholným číslem "Nejen duch umí projít zdí", kdy by rozparádil svůj moped na max.rychlost 50 mil/h a vpálil to betonové zdi supermarketu. Zůstal by z něj jen falešný knír Jendy Rosáka, levý blinkr, úlomek Jofy Vladimira Krutova a mně prostor k sledování jiného filmu. Andy Samberg má jisté komediální schopnosti, bohužel však pro něj, rajón bavičů s ústy, co by pojmula kombajn i s dvěma agronomy, má nadlouho pod palcem Carreyovic Jimmy..

Batman navždy (1995)

Nedělní Studio Kamarád připomínající křiklavé kulisy korespondující s kabaretní atmosférou Gothamu, do toho tradičně se pitvořící exhibicionista Carrey, který jako by jen přešel z placu Masky a Bruce Wayne s charismatem sklenice na zubní protézu rodinného sluhy Alfréda.. Proč po tomto vložili producenti důvěru pro natočení (nakonec ještě horšího) Batmana a Robina opět do rukou Schumachera skýtá tolik otazníků, kolik jich má Hádankář na svém zeleném oblečku. Za tyto dva filmy si Joeli zasloužíš ustřihnout závěsy v ložnici a každou noc až nadosmrti svítit do okna reflektorem s netopýřím motivem..

Odplata (1999)

Nemesis Gibson v přítmí ocelově šedých filtrů chce zpět svůj uloupený lup a jak jsem mu nevěřil bojovníka za svobodu Skotska či bojovníka za nezávislost Spojených Států (už jen proto, že za nitky tahal Emmerich), nevěřím mu tady ani toho zabejčeného Marlowa, co šplhá přes mrtvoly po gangsterském žebříku. To už mu spíš budu věřit násilnického alkoholika, mlátícího matku vlastního dítěte.. Helgeland má myslím podobný problém jako Shane Black. Nechce se mu zůstat jen u psaní..