Papíry (2012)

Působivý snímek - pardon - snímeček, který u lidí může vzbuzovat snad jen pozitivní náladu. Je zde pěkné výtvarné zpracování. Jen možná škoda toho sci-fi kousku u konce, ale na druhou stranu to je dobrý komický moment.

Gulliverovy cesty (2010)

Je to film do pohody. Vtipná parodie klasiky, typické vystupování Jacka Blacka a dobré obsazení zbylých herců a hereček. S tím vším se dalo před filmem počítat. Ale ten postavený stroj, který najednou překonal snad celé tisíciletí vývoje, a ten závěr ve smyslu "opičího tance", který horko-těžko pasoval i na Blacka, pro mě byly zklamáním..

Tupíři (2010) odpad!

Větší blbost jsem dlouho neviděl. Je to sice parodie, ale jako parodie by měl film aspoň pobavit, ne?? Tohle je podle mě blbé, nevtipné, zbytečné, ubohé...

Rebelka (2012)

Dobře pojatý vztah nejen matky s dcerou, ale nezapomnělo se ani na otce, který tu má roli prostředníka i štítu mezi svými dvěma milovanými ženami. Paradoxně možná právě díky fantasy motivům na mě téma působilo věrohodně. Líbil se mi boj mezi společenským úzusem a osobními touhami i způsob jeho řešení.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Režisérovi se přiběh podařil dobře zpracovat snad ve všech směrech.To kam patří Kdokoliv (Trojan) zřejmě každý brzy pozná, ale ty bezvadný hlášky!!! A to ne jen Trojana, ale ostatních herců. Což mi připomíná, že bych měl pochválit bezvadné herecké výkony. Člověk se opravdu od srdce zasměje :-)))

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

K čemu byly předchozí filmy? Tohle působí úplně jinak než předchozí díly. Film by vůbec nepotřeboval předchozí vyprávění, abychom pochopili, o co jde. Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a řekl bych, že i některé části z Rozbřesku 1 jsou totální traktáty. U většiny filmů i knih člověk přetrpí úvodní část, než se příběh rozjede. Tady se musely přetrpět všechny předchozí filmy ze ságy, aby si člověk mohl trochu více užít poslední část. A ještě jsem zjistil, že stačilo poslouchat nadšené kamarádky, které vše převyprávěli pro případ, že by vám během filmu něco nedošlo. Plus jeden bonus.. Z Belly se stala upírka a vypadala konečně jako člověk :-D

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Myslím, že tu ságu nic nezachrání.. Je jasné, že se postupně film od filmu zlepšuje kvalita toho, že to na vás udělá lepší dojem než předchozí díly, ale... Vlkodlakovi umře láska při porodu svého dítěte s upírem. Vlkodlak chce zřejmě svou lásku pomstít a něco špatnému dítěti - holčičce - provést. Jen se na ní podívá, hned se zakouká do těch roztomilých, právě narozených očí, vtiskne si ji (= zamiluje se) a padne před ni takřka na zadek... To svět ještě neviděl.

Twilight sága: Zatmění (2010)

lepší než 2. díl a to asi jen kvůli té zavěrečné bitce. Ne, že bych holdoval násilí, ale aspoň se tam něco dělo. Během koukání na celou ságu jsem si říkal, že na ni jsem už asi moc starý.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Jsern rád, že z toho nebyl Počátek. Dobré obsazení. I ten příběh o cestování v čase se jim povedl dobře zpracovat, ale nějaký extra zážitek ve mě ten film nezanechal. Možná až na "podobnost" Gordon-Levitta a Willise:-)