Zkažená úča (2011)

Od začiatku bolo jasné, že to bude len klasická priemerná komédia. Cameron už starne a začína to byť vidno. Takéto roly jej už moc nesedia! V Green Hornetovi bola dosť iritujúca, toto sa dalo prežiť. Začiatky, keď bola really BAD TEACHER sa ku koncu zlepšovali. Jason Segel, aj keď sa tam moc nepretŕčal, tak tomu celému dodal iskru. Postava Lynn pobavila.

2 $ocky (2011) (seriál)

V 2. sérii u mňa diel od dielu klesala zainteresovanosť a posledné časti som už len tak zo slušnosti pozrela (aby sa nepovedalo). Alebo to bolo tým, že som čakala nejaké solídne ukončenie, z ktorého bohužiaľ vzišiel zase len ten istý kolotoč? Postavy ako keby stále boli v tom istom bode ako na začiatku. Už ani Maxine sarkastické poznámky nezachraňujú situáciu, lebo väčšinou sú na jedno kopyto a Caroline si taktiež neustále omieľa tú istú pesničku. A Sophie..

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Komentár môže obsahovať SPOILER: Pred pozeraním Blue Valentine som pôvodne čakala nejakú klasickú romantickú komédiu s happyendom, tak na odľahčenie. Záverečné sekundy filmu ma preto hodne prekvapili, nie však v zlom slova zmysle. Avšak ani vo mne nezanechali 2x príjemný pocit, pretože dejovo to bolo pravdivé až to človeka zabolelo. City predsa nie sú niečo, čím sa môžeme zaručiť doživotne. Nikdy nemôžme vedieť, či o rok, päť, desať, či dokonca päťdesiat nebudeme všetko cítiť úplne inak. A čo nám potom ostáva? Ostať a trpieť alebo ujsť? Čo ak nás ten druhý človek tak neskutočne miluje? Necháme ho ísť? Alebo si vezmeme jeho slzy a ospravedlňujúce slová k srdcu, ktoré obmäkčia? Zaujímavé dejové prelínanie trpkej prítomnosti s dávno odzvonenou idylickou minulosťou. Ryan Gosling perfektný!

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad) odpad!

Podobné typy "kvalitných" reality show, ktoré dokazujú IQ slovenského národa je čoraz viac a viac. Čo slovo to perla (rozumej vulgarizmy od archaizmov, cez historizmy po internacionalizmy). No potrebujeme toto k životu? Ukazovať náš národ v takomto svetle? A pritom nie sme žiadni neandertálci (česť výnimkám.. a bohužiaľ práve tie sú dosadzované do reality tohto typu). Je to len o peniazoch a nalákaní ľudí na totálnu sprostosť. Začne s tým telka, nezastaví sa ani tlač a potom objavujeme titulky denníkov zaplnené totálnymi sračkami. Pripojí sa rozhlas. Tlačia nám to pod nos odvšadiaľ. A človeku nedá nepozrieť si to aspoň na tých pár minút.. Fakt je to humus.

Gulliverovy cesty (2010)

Skvelým hereckým obsadením sa to len tak hmýri ale chýba tomu šťava. Škoda veru, Jack Black len tak ľahko nesklame.

Insidious (2010)

Po dlhej dobe konečne film, ktorý o sebe fakt môže s hrdosťou povedať, že je horor/thriller. Krvavočervené titulky prelínajúce sa cez čierno-biele zábery doplnené mysterióznými tónmi hudby navodili atmosféru už od začiatku. Tá ma neopustila až do konca, takže som nadmieru spokojná. A fakticky musím pochváliť tú hudbu, ktorá celý film skvelo vygradovala.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Som zástancom toho, že knižné spracovanie často predčí to filmové.. V tomto prípade ma však dostali (a preto mi to nedá neporovnať). Síce som skôr zahliadla film ako prečítala knihu, ale musím uznať, že kniha za moc nestála. Pri filme možno oceniť a patrične si vychutnať všetky krajiny, mestá, pamiatky, atď atď, ktoré Liz navštevuje (se vším všudy). Kniha síce obsahuje podrobný opis toho kde sa čo napr. na talianskom námestí nachádza a ako sa dostaneme k super známej fontáne xyz ale to si človek darmo bude predstavovať niečo, čo nemá do detailu opísané. Teda keď sa jedná o KONKRÉTNE pamiatky. A kto by to furt googlil, však? :D Inak Julia sa mi tu veľmi páči, za mojich mladých čias bola mojou modlou, teraz je síce viac v ústraní ale stále má svoje čaro s tým svojím veľkým bielym úsmevom. A mužské osadenstvo len posilnilo moje pozitívne ohlasy na tento kúsok! Neodporúčam pozerať ak ste hladní :D

Machři (2010)

Ďalšia podarená komédia od Happy Madison v hlavnej úlohe so skvelým Adamom Sandlerom a spol (ako inak nesmel chýbať Rob Schneider). Preto ak neviete čo s časom, vrelo odporúčam. Ja som sa nenudila, nasmiala som sa až až a aj keď bolo jasné že na 5 hviezdičiek to tento film nevytiahne, s tými štyrmi sa nemá za čo hanbiť! :)

Na doraz (2010)

NAJgeniálnejšia, NAJvtipnejšia, NAJlepšia komédia, akú som tento rok videla v kine!!!! Super kombinácia hlavných postáv a DOKONALÉ scény na nezaplatenie (hlavne grizzly)! Dialógy boli na popukanie - celé kino bolo vo výbuchu smiechu,... Vrelo odporúčam každému ;) Už sa nemôžem dočkať, keď si to znova pozriem v pohodlí domova. Btw dala by som si kávičku a seriózne začínam uvažovať nad trvalou *joke*. Ou a samozrejme nemôžem zabudnúť skvelé zaklincovanie záverečnou scénou (Men men men men, manly men men men!).