Umělec (2011)

Nemám slov. Pre mňa dokonale krásny film s hudbou, ktorá je pohladením pre uši a hereckými výkonmi, ktoré boli bravúrne aj bez slov.

Šťastný Nový rok (2011)

Nový rok mať v apríli to je niečo :D Klasická sladká romantická komédia s kopou kvalitných hercov (niektorí však dostali také mizerné roly až mi ich ľúto bolo napr. taká Alyssa Milano - to čo bolo? som si ju ani nevšimla v prvom momente) a klasickým(i) happy endom. To by sa nám žilo keby sme v takýchto filmoch žili, svet gombička. Čo ma ale mrzí najviac je fakt, že pri záverečných nepodarených scénach som sa nasmiala viac ako počas celého filmu. Tomu venujem jednu hviezdičku PLUS.

Mládí (1992)

Úžasný film! Síce má už pekných 20 rokov, ale skvelo to vystihuje život/životné situácie či už tie kruto pravdivé alebo tie komickejšie. Postavy sú sympatické, človek sa v niektorých ich myšlienkách/zamýšľaní nájde. A samozrejme je to doplnené skvelou hudbou (Seattle ´92 - grunge, Alice in Chains, Soundgarden, Pearl Jam, Eddie, Chris).

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Prcičky v klasickej zostave opäť späť!!! Malo to všetko čo to malo mať. Jim, Michelle, Kevin, Oz, Finch, Stifler, Jimov táta, Stiflerova máma, Viki, Mia, atď atď a v neposlednom rade Šerminátor!!!! Postavy nechýbali, ba čo bolo ich tam viac než dosť! Scenár vtipne premyslený. Všetko prebehlo ako som očakávala (dakedy aj nadmieru očakávaní). "This bed is on fire With passionate love The neighbors complain about the noises above But she only comes when she's on top." Sladké spomienky. Smiala som sa. Veľké THANKS za túto stretávku ročníka ´99! :)

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Hmm. Knihu som zhltla, stála fakt za to. Samozrejme filmové spracovanie (ešte k tomu so Sarah) som si na porovnanie nemohla nechať ujsť. Klasická Amerika. Všetko si prehodí do svojho prostredia - pôvodný Villete v Slovinsku sa nám ocitol pozdĺž rieky Hudson. Kopec mrakodrapov na začiatku to jasne naznačil. Takýchto postrehov, ktoré boli pozmenené (vrátane mien Claire = Zedka, Dr. Igor = Dr. Alex Blake) od Coelhovej slovinskej predlohy Veroniky bolo viac. Kniha je predsa vždy len kniha. Ale tu hodnotíme film takže k tomu: vzhľadom na to, že som pointu vedela, tak som len s chuťou pozerala výrazy prekvapenia na sestrinej tvári. Mňa nič neprekvapilo. Skorej mi tam vadili/chýbali určité veci. Aj moje predstavy boli konieckoncov trošililinku iné. Takže filmovo to bol taký priemer. Nič to vo mne nezanechalo. Žiadne slzy, smútok, nadšenie. Knihu som práve naopak precítila do každého detailu.

Kruh (2002)

I think before you die, you see the ring... Po toľkých rečiach, ktorými je tento film opradený som si so sestrou naň konečne našla čas (ako inak po Scary Movie 3 sme len komentovali, aké je to fest podobné). Čakali sme nejaké poriadne BUBUBU, preto sme si pozeranie nechali na denné svetlo. Nakoniec tam nič také strašné nebolo aj keď nás to tie necelé 2 hodky držalo poriadne v napätí. Samozrejme príbeh zaujal.

Stalo se (2008)

Chobotina. Zooey úloha nesadla, vyzerala tam ako vyhúkaná a stále zamračená. John Leguizamo sa tam dlho nezdržal, čo je škoda. Začalo sa to rozbiehať zaujímavo ale koniec nikomu nič nedal okrem pocitu, že je možné že nás rastliny vyhubia, keď vonka začujeme vietor. Takže pozor na vetry (:D).

Strašáci (2011)

Remake "strašákov" jednoznačne patrí k tým lepším. V originál verzii s Dustinom Hoffmanom vyznel síce vzťah medzi Davidom a jeho ženou Amy trocha inak (aspoň mne sa zdá, že pôvodná Amy mala väčšiu slabosť pre Charlieho a David sa jej ku koncu filmu už nezdal taký dobrý). Zmeny v prerábkach ale nie sú nič nečakané. Treba predsa vniesť do toho aj niečo nové a niečo dobové (futbal, roztlieskavačky) aby to malo zmysel. Preto sa nám z matematika Davida píšuceho knihu stal David píšuci scénar pre film a z Amy, ktorá Charlieho z vlastnej vôle pustí dnu Amy, ku ktorej sa Charlie dostane násilím proti jej vôli. Interesting. Záverečná scéna ale rozhodne vyhrala v pôvodnej verzii (tu bol z nej len slabý odvar). Hodnotenie 2,5 (zaokrúhlene 3).

Druhý život (2011) (seriál)

Z úvodnej znelky sa stala riadna odrhovačka vo všetkých rádiach, ktorá mi lezie pekne hore krkom. Ale bez zvuku je ten začiatok pekne upravený, spracovaný. Herecké výkony tak za 5 korún, hudba ako v nejakej telenovele (o zápletke/kách ani nehovoriac)... ale ten Braňo!!!

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Komentár môže obsahovať SPOILER: Pred pozeraním Blue Valentine som pôvodne čakala nejakú klasickú romantickú komédiu s happyendom, tak na odľahčenie. Záverečné sekundy filmu ma preto hodne prekvapili, nie však v zlom slova zmysle. Avšak ani vo mne nezanechali 2x príjemný pocit, pretože dejovo to bolo pravdivé až to človeka zabolelo. City predsa nie sú niečo, čím sa môžeme zaručiť doživotne. Nikdy nemôžme vedieť, či o rok, päť, desať, či dokonca päťdesiat nebudeme všetko cítiť úplne inak. A čo nám potom ostáva? Ostať a trpieť alebo ujsť? Čo ak nás ten druhý človek tak neskutočne miluje? Necháme ho ísť? Alebo si vezmeme jeho slzy a ospravedlňujúce slová k srdcu, ktoré obmäkčia? Zaujímavé dejové prelínanie trpkej prítomnosti s dávno odzvonenou idylickou minulosťou. Ryan Gosling perfektný!