Až tak moc tě nežere (2009)

Tento film poznám už niečo vyše roka a ak som ho odvtedy nevidela 10x tak ani raz. A stále ma neomrzel. Na prvý pohľad človeku možno príde ako väčšina amerických romantických komédií. Má však niečo svoje, niečo iné. Určité okamihy je to pravdivé, inokedy pravdivo kruté. Milujem postavu Gigi. Každá žena sa isto v nej spozná. Možno aj nejaký chlap (ako to bolo s Alexom). Vzťah Jennifer a Bena je jeden z najkrajších. Bradleyho Coopera by som bola miestami preplieskala, jeho postava Bena sama nievie, čo od radosti. Conelly je preňho moc strnulá ženská, niet preto divu, že to s nimi ide dole vodou. A v Scarlettinej postave som sa nachvíľu (nanešťastie) našla (v jej vzťahu s Conorom). Proste jeden skvelý pravdovravný film s vtipom, ktorý roztopí nejedno srdce a spríjemní deň.

Čtvrtý druh (2009)

Nuda, nuda + z tých pazvukov mi išlo hlavu urvať. Ani ten ťah na začiatku typu "som herečka Milla Jovovich bla bla bla vo filme hrám bla bla podľa skutočných bla bla bla" sa mi moc nezdal. Jediné, čo ako tak zaujalo, bolo vysvetlenie toho, prečo sa film volá Štvrtý druh.

Extrakt (2009)

Vcelku podarená komédia s otravnými susedmi, kopou dochucovadiel rôznych príchutí, "šikovnými" zamestnancami podniku, jedným tupým gigolom či Benom Affleckom, fičiacom na všetkom možnom vrátane konských sedatív.

Fantastický pan Lišák (2009)

Popravde som bola veľmi zvedavá ako tento počin dopadne. A nenachádzam slov. Wesovi sa podaril ďalší skvelý kúsok :) P.S. (a malilinký spoiler k záverečnej scéne) Všimnite si, že Ash pije Grape džús a všetci ostatní Apple :) Je proste iný!

Glee (2009) (seriál)

Prvé pocity u mňa boli asi takéhoto druhu: "BOŽE to čo je za sračka!!!"... ale aj napriek tomu som ďalšie nudné nedeľné predpoludnie neodolala a prepla na JOJ. Samozrejme aby som mohla na to pekne nakydať. To som však netušila, že po tých pár dieloch sa mi to pekne začne dostávať pod kožu. Príjemný, miestami až moc naivný, miestami krute pravdivý, taktiež vtipom nabitý a hlavne pesničkami perfektne doladený americký seriálik ... aký tu už dlho nebol!!

Krvavý Valentýn (2009)

3D? Si robíte srandu :D Toto malo od 3D ďaleko. Takže som to vzdala v polke filmu a pozerala som to bez nich. Síce obraz nebol 2x ostrý. Ale žijem. A nočné mory mať zase nebudem. To bol taký horor, že viacej som sa na Jensenovi rozplývala ako nad tým aby som si oči zakryla či kričala.

Mateřská země (2009)

Krásna hudba, podarené animácie, zaujímavá myšlienka. S výsledkom som spokojná, ba priam som ohúrená! - 5*.

Mládí v hajzlu (2009)

Ďalšia z teenagerských komédií o tom, ako sa dostať babe do nohavičiek. Aj keď toto prevedenie mi pripadalo možno troška akčnejšie (vďaka Francoisovi). Niektoré vtípky boli troška prehnané resp. divné, iné také do pohodičky :) Škoda, že postava Zacha Galifianakisa sa tam "nezdržala" dlhšie. čiže hodnotenie na 2*. A veľké plus za Michaela Ceru, ako inak :))

Muži, co zírají na kozy (2009)

Nepochopila som to a vtipné to ani zďaleka nebolo. Jediné čo bolo v tomto filme plus, bol soundtrack a obsadenie, to bolo vážne hviezdne (jedine za to sú tie 2 hviezdy). Asi preto som od tohto filmu čakala viac a sklamal ma na plnej čiare.

Nezvaná (2009)

Nebolo to nič extra ale aj tak mám hnusný pocit po dopozeraní. Hádam zo ségrou takto neskončíme.