Seznamte se, Joe Black (1998)

Herci a ich výkony spolu z fantastickou hudbou tiahnucou sa celým filmom môžem bez komentára ohodnotiť na 5 hviezd. Pokiaľ ale začnem rozpytvávať dej, našli by sa u mňa nejaké veci, čo by som vytkla. Koniec tohto takmer 3hodinového filmu ma troška zaskočil. Teda tá časť, keď si Smrť konečne zobrala Billa, pripraveného zomrieť. Ako to, že jeho milovaná dcéra Suzan, hoci videla, že otec sa niekde vyparil, netrápilo ju keď sa nevracal, ale bola celá bez seba z toho, že jej prišiel jej "blesk", kt. ju zasiahol v kaviarni? Akoby tušila, že otec je mŕtvy ("Môj otec by ťa rád poznal."). No s veľmi veľkou pravdepodobnosťou to samozrejme tak bolo, keďže o to tak trocha v celom filme šlo. Ale to ju nenapadlo ísť nájsť telo milovaného otca? Tak toto ma akože značne dorazilo! A keď už som spomínala tú dĺžku filmu, tak možno by sa to dalo vcucnúť aj na 2 hodiny, nebyť tých dlhých mlčanlivých scén. Len potom by to možno stratilo to svoje čaro, to je tiež dosť možné. Keď človek chce, prežije to aj tie 3 hodky :) P.S.: Kto by si bol pomyslel, že "vymletá" smrť chodiaca po zemi v požičanom tele mladíka, ktorého kvôli tomu zabila, bude milovať arašidové maslo? :D

Muži, co zírají na kozy (2009)

Nepochopila som to a vtipné to ani zďaleka nebolo. Jediné čo bolo v tomto filme plus, bol soundtrack a obsadenie, to bolo vážne hviezdne (jedine za to sú tie 2 hviezdy). Asi preto som od tohto filmu čakala viac a sklamal ma na plnej čiare.

Mateřská země (2009)

Krásna hudba, podarené animácie, zaujímavá myšlienka. S výsledkom som spokojná, ba priam som ohúrená! - 5*.

Nekonečná paměť (2010)

Malé deti toho vedia navymýšľať! :D Zlaté, zlaté :)

Superbad (2007)

Môžem s kľudom povedať, že sa mi vyplatilo vysedávať pri tomto filme do 2 ráno! Mama sa len musela vo vedľajšej izbe prevracať z môjho duseného smiechu :D Komédia viac menej ako každá druhá v Amerike - o chalanoch, kt. si chcú užiť a zbaviť sa svojho panictva ešte pred vysokou. Nebola však taká, ako by bol človek od komédií tohto typu očakával. Za prvé, rozhodne tam nebolo toľko oplzlých a obnažených scén (čo človeka ženského pohlavia viac menej poteší; obzvlášť ak sa jedná o nejaké pipky so silikómi). Za druhé, 3 hlavné postavy - Seth, Evan a Fogell - boli skvelo obsadené! Seth a Evan ako najlepší kamaráti, viac menej na sebe závislí a Fogell ako taký prívesok, kt. ani jeden moc nemusel, ale vždy sa im nejako hodil (hlavne ako McLovin :D). A za tretie, obsadenie policajtov, kt. sa snažili dokázať si, že sa vedia zabávať, to úplne dorazilo! :D Ach, Seth Rogen, čo by tento svet bez neho robil? :) Bill Hader, ďalší skvelý herec, kt. komédiám podľa mňa len pozdvihne úroveň. Celkovo teda aj za kopu vtipných a vskutku podaraných scén dávam 4*. :) I just wanna go to the rooftops and scream, "I love my best friend, Evan."

Extrakt (2009)

Vcelku podarená komédia s otravnými susedmi, kopou dochucovadiel rôznych príchutí, "šikovnými" zamestnancami podniku, jedným tupým gigolom či Benom Affleckom, fičiacom na všetkom možnom vrátane konských sedatív.

Mládí v hajzlu (2009)

Ďalšia z teenagerských komédií o tom, ako sa dostať babe do nohavičiek. Aj keď toto prevedenie mi pripadalo možno troška akčnejšie (vďaka Francoisovi). Niektoré vtípky boli troška prehnané resp. divné, iné také do pohodičky :) Škoda, že postava Zacha Galifianakisa sa tam "nezdržala" dlhšie. čiže hodnotenie na 2*. A veľké plus za Michaela Ceru, ako inak :))

Camille (2008)

Úvodné titulky sa mi zdali nadarmo zdĺhavé a pri prvých scénach som mala pocit, že to nebude stáť za veľa a chystala som sa to vypnúť. Potom sa to však zrazu nejak celé zvrtlo a začalo sa to uberať zvláštnym smerom. Niečo na tom celom bolo také iné a chutné, že som to nakoniec s chuťou dopozerala a takmer mi slzička ušla pri záverečnej scéne :)

Divoká krása (2007)

Divný film... Aj keď ako nič na ňom nebolo nejak extra zlé, len až kým to nedošlo k záverečným titulkom tak som netušila, že o kom to je. Hotový Oidipus ...

Buffy the Vampire Slayer: The Animated Series (2004) (TV film)

"Buffy, a vampire attacked you last night!? Are you okay!? Did it bite you!? Did it infect you!? Are you a vampire!? Am I panicing out loud?" Proste Buffy :) Či už kreslená alebo hraná, je to no.1. Z úst Buffy síce nebolo počuť hlas Sarah Michelle Gellar, ale očividne sa podarilo nájsť podobný hlas, takže to znie v pohode. Willow, Xander a Giles v pôvodnom seriálovom obsadení. 5*