Kód Enigmy (2014)

"Sometimes it is the people who no one imagines anything of who do the things that no one can imagine."

Whiplash (2014)

J.K. Simmons si zaslúži všetok rešpekt, lebo jeho výkon snáď raz bude považovaný za legendárny. Neskutočne vypiplaný film s finále lepším ako sa dalo čakať. Možno mi tam niečo chýbalo. Okrem ústredných dvoch postáv mi ostatní prišli, ako keby boli do scenára vložení len aby sa nepovedalo. Zatiaľ takéto hodnotenie. Nechám si film prejsť hlavou a keď dozrie viac ako má, tak mu pridám.

Teorie všeho (2014)

Pokým bol film z pohľadu Hawkinga šlo všetko tak ako malo. Mierna hra na city a pokus o vžitie sa do situácie. Potom sa ale príbeh zameral na Jane a to už trocha prestalo gradovať a začalo to naberať znaky obyčajnej romantickej drámy. Samozrejme neočakával som príbeh, ako z Beautiful mind, ale filmu chýbalo niečo čo by ho "zvýnimočnilo", niečo čo by proste stálo za to. Možno nejaký iný štýl rozprávania, väčšie zameranie na Stephena (jeho prácu hlavne), alebo aspoň lepšie vykreslenie charakteru postáv. Film často skákal cez rôzne časti života až príliš rýchlo. Je to medzi 3/4 ale prikloním sa hore vďaka výbornému výkonu Eddieho Redmayneho a ešte lepšej práci Stephena Hawkinga, ktorý si film určite zaslúžil.

Birdman (2014)

Písať o hereckom koncerte by už pri pohľade na ostatné komentáre bolo opakovanie. Snáď len pozdvihnem výkon Edwarda Nortona, ktorý som doslova žral. Neskutočne ma potešila nápaditosť kamery(fakt to vyzeralo ako bez strihu) a perfektný bubnový podmaz. Trocha ma sklamalo, že humoru tam bolo na komédiu trocha menej, ale celkový dojem bol veľmi dobrý. EDIT: 70% bola moja hranica kde svoje hodnotenie zmením, pretože toto je veľmi kvalitný film a také slabé hodnotenia si nezaslúži. Film absolútne dozrel tak, ako má. Je to v podstate film o všetkom v tejto dobe. A hlavne ukázal niektorým režisérom že kamera NEpatrí na statív.

Top Gear: Patagonský speciál (2014) (pořad)

Top Gear stále patrí k mojím obľúbeným programom, ale už to vyzerá trocha smiešne keď 10 minút sa strácajú po pustine a pozerajú do mapy, že ako sa dostanú z tejto situácie, keď za nimi je 20 RangeRoverov štábu v ktorých sú minimálne 2 GPS-ka. V predchádzajúcich špeciáloch bolo tiež niečo iba "naoko", ale oveľa menej čo si pamätám.

Zmizelá (2014)

Fincherovo psycho, ja nikdy neviem napísať komentár po jeho filme. Tempo filmu bolo pomalšie, ale aj tak to je na 5 pretože tá psycho atmosféra sa doslova prežierala z obrazovky.

Interstellar (2014)

Ak by som mal popísať moje pocity po skončení filmu, predstavte si, ako sa cítite keby vás niekto dal do centrifúgy a vystavil vás preťaženiu 20G. Taký miš-maš som dávno necítil. Čo ste vedeli o Nolanovej tvorbe zabudnite, čo ste vedeli o filmoch zabudnite. Prvé dve hodiny filmu sú v podstate Nolanovka se všim všudy. Nie je núdza o epické scény tak silné, že máte pocit že prasknete.... Príbeh možno narúša jediná vec, ku ktorej sa dostane v poslednej tri-štvrť hodinke. Posledná tri-štvrť hodinka je niečo čo nemá obdoby nikde NIKDY. To nebolo epické a ani sa to možno poriadne nedalo pochopiť. To bolo niečo čo vám ani nepopíšem, lebo sa to nedá. K tomuto filmu sa spoiler dať nedá. McConaughey že dokázal hrať v stupídnych romantikách nechápem. Tento herec je momentálne v najlepšej forme, aká v Hollywoode je. Scéna keď si pozerá správy z domova je neskutočná. Ja neviem možno napíšem raz lepší komentár k tomuto filmu, ale momentálne nie som schopný. EPIC!!!!

Tenkrát na Západě (1968)

Viete aký je rozdiel medzi nekonečnou, životnú silu berúcou, ubíjajúcou nudou a majstrovským dielom? Ennio Morricone. Každá jedna pesnička v tomto filme je propagandou na hudbu. Ak by som mal hluchému človeku, ktorý len pred pár minútami začal počuť, povedať ako znie krása - pustil by som mu pesničky z tohoto filmu. Leoneho štýl najdetailnejších pohľadov na ksichty aké si dokážete predstaviť (viem si živo predstaviť ako kričal kameramanovi, že to počul každý v amerike - PRIZOOMUJ TAM EŠTE VIACEJ!!!!!!) mi ale nikdy nesedel veľmi a trocha ma nudil. Ani tu, aj keď som sa veľmi snažil, som nedokázal vnímať celý film a bohužiaľ našli sa pasáže, kde som už zatváral oči. Koniec bol ale geniálny, ako má byť. Zmiešané pocity. Možno sa moje hodnotenie zmení, možno si to ešte raz pustím niekedy ... neviem. //Po čase si musím trošku rýpnuť, ale úvodnu 12 minútovú sekvenciu kde sa nedeje DOSLOVA nič, by mali púšťať vedcom biochemikom. Za ten čas si myslím budú schopný vynájsť liek na rakovinu.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Michaele toto ti nevyšlo. Z minulej časti tomu chýbal šmrnc, napätie, kvalitnejší príbeh a epickosť. Ostali akurát helikoptéry, pohľad na ne bol opäť nekonečný. Mne by veľmi nevadili filmy - vypaľovačky bez príbehu. Problém nastáva keď majú 2 a pol hodiny. To vážne si pri TV zdriemnete. Mať to o hodinu menej moje hodnotenie a dojem z filmu je lepší. Bay si zrejme chcel splniť sen a natočiť si nekonečné akčné dobrodružstvo, ale zabudol na všetko ostatné. Kopa akcie už nezaujme a príbeh som ledva pochytil o čo ide. Za moje utrpenie sa dostavila aspoň odmena. 5 sekúnd detailného slow-motion na behajúcu Megan. Stálo za to.