Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Začalo to dobre, pretože od prvých chvíľ mi bolo jasne, že toto nie je typický tínedžersky americky bullshit. Pokračovalo to ale zle. Pretože v akom vesmíre si utiahnutý, kus psychicky mimo chlapec, nájde priateľov-maturantov a k tomu takú holku. A jo... najviac nepochopenia u mňa našla scénka, keď sa zhúlený Emme zdôveril, ako naprd má život. A ona ho naozaj poľutovala, povedala tomu populárnemu nech sa ho zastane. Wow. Som nevedel, že na ženy naozaj pôsobi, keď im hovoríte ako je vám naprd. Nefunguje to :). Väčšina sa zachová práve opačne. Po tejto "nereálnej časti" ale prichádza opäť reality check a zistenie, že to nie je taký "nereálny príbeh". Ku koncu sa ale zisťuje, že opäť je to vlastne šťastný príbeh a už sa aj dá uveriť, že je reálny. V skratke, vyhlo sa to niektorým strašným america-teen-movie klišé a aj keď to zo začiatku vyzeralo (a občas aj bolo) moc sladké, film sa na koniec ukázal, ako správny mix chutí, pridala sa tam soľ, trošku kyslého a aj na horké sa ušlo. Hodnotenie zatiaľ nechávam takéto.

Sebevražedný oddíl (2016)

Ten slastný pocit, keď vám recenzie povedia, aká je to sračka a vy sa v kine peckovo bavíte. Deadshot bol suprový kásting, Harley ešte viac. Jareda nemam rád, ale tu dal Jokera kvalitne a s Harley mu to sedelo. Songy boli super a aj hudobný doprovod od Priceho bol fajn. Dúfam, že aj ďalšie kúsky od DC budu takto "slabé a kritizované".

Velká ryba (2003)

Meh tak toto je to Burtonovo top dielo? Aspoň prvú hodinu som sa absolútne vžil do pozície syna, ktorému prišli tie historky absolútne otravné. Naozaj!!! Kto chce počúvať dedečka, čo aj pri exkremente v záchode začne vyprávať story, ako on zažil poriadny exkrement, ktorý schová všetky ostatné exkrementy, len aby všetkým prišiel zaujímavý. Ok, v druhej polovici som sa celkom vžil do filmu, čo mu nakoniec zrejme vynieslo moje hodnotenie, ale Burton si u mňa 2x nevyšplhol. Neberte to osobne, ja proste fantasy fakt ale naozaj nemusím. Nie len burtonovského typu, ale aj tolkienovskeho a iného typu. Mne proste podivné postavičky a iné veci skôr lezú na nervy, ako by mali vzbudiť niečo iné. Nehovorím, žeby film nevyvolal emóciu, ale určite nie takú silnú, aby som nad tým filmom ďalšie ráno stále premýšľal. To ja považujem v merítku filmu za zásadné. Aby som sa aspoň týždeň zobudil a ešte v posteli si spomenul na ten, fakt že dobrý film.

Fontána (2006)

Trio Mansell, Aronofsky a Jackman priniesli niečo úžasné. Nechápem tie odpady tu. Možno niekomu nesadne film ale TA HUDBA. A ten vizuál. Určite to bude chcieť druhú projekciu. Emócie zasiahli. To finále s piesňou Death is the road to awe bolo čistý audiovizuálny pôžitok. Cítim, že tento film bude dozrievať HOOOODNE dlho. Vždy keď započujem ten soundtrack, tak sa mi znova premietne tá emócia z filmu. A ktorý film toto dokáže, patrí do obľúbených. Lebo toto sa podarí možno raz za roky.

Captain America: Občanská válka (2016)

Toto považujme za Avengers 2 a tie original Avengers 2 označme za ... napr. Hawkeyeho film. Veď aj toto je oficiálne capov film a Iron man je tam toľko isto času.Nepamätám kedy som si po marvel filme nezanadával na záporáka. Nebol najvýraznejší, ale takého si ho ani nepriali..... potešil.

V hlavě (2015)

Bing Bong, you da real MVP.

Deadpool (2016)

Najviac sa mi páči, ako má tento film udávaných 5 žánrov (Akční / Fantasy / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný) aj keď je to najvtipnejší film za posledný čas a prekonáva každú americkú komédiu za posledné roky, čo som videl(ja som na žáner komédia už takmer pomaly zanevrel). R-kový rating pomohol náramne a konečne sme dostali naozaj perfektnú komiksovku. Ja dávam 5 nielen za to aký bol film fantastický, ako som sa v kine nasmial, a ani za to, že marveláci konečne pochopili že nemajú veľkého záporaka a nesnažili sa ho vytvoriť, ale preto lebo Reynoldsovo(a nie len jeho) zapálenie pre tento film bolo nesmierne cítiť celý film.

Most špiónů (2015)

Nemáme tu silný námet ako u Ryana ci Schindlera. Máme tu iba trochu výnimočnú story, ale Spielberg to svojou filmárčinou držal dlho nad priemerom. Ďalší nadpriemer ponúka tradične dobrý Hanks, ktorý ponúka vysoko Hanksovský prejav a absolútne dokonalý Mark Rylance. Iba vďaka nemu je jeho obhajoba od Donovana uveriteľná a my mu vlastne fandíme a všetkých američanov vidíme ako zloduchov, čo nenávidia chudáčika Abela.

Čas probuzení (1990)

Jeden z najkrajších filmov, čo som videl :)

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Upozornenie, komentár obsahuje spoilery a je to spoveď veľmi intenzívne zanieteného fanúšika a s filmovou kritikou to veľa nemá. Takže ak ste v pozícii "toto nie je reálne filmové umenie, ale lacný blockbuster" tak pre váš osobný pokoj odporúčam ďalej nečítať Ak sa hovorí o vykrádaní New Hope tak je to jasné. Niektoré veci sa vykradli naozaj parádne, ako napr. sekvencia na Jakku. Taký útok na novú ničiacu planétu bol vyslovene nudný oproti tak silne epickým fightom ako zničenie Death Star 1 a 2. Zničenie Coruscantu??!! bolo ale veľmi efektné a General Hux mi príde ako veľmi zaujímavá postava. Na moje mierne sklamanie, nedočkali sme sa takmer žiadneho hudobného motívu z originálnych Star Wars. Neviem ako dlho si budem zvykať na nový soundtrack. Ale do niektorých scén by niektoré staré soundtracky doslova pasovali!!! Nedočkal som sa ani môjho favorita Duel of the Fates. O Kylovi môžeme taktiež hovoriť. Jeho prvý efekt bol WOW. Prvú polku filmu z neho sršalo niečo Vaderovské. Hneď po zložení masky sme ho už ale nemohli brať až tak vážne. Tak dlho trénovaný človek a nevie si poradiť s dievčaťom čo o sile počula len z rozprávok?? Teórie o Finnovi boli chvalabohu/žiaľbohu pravdivé a žiaden Jedi to nie je. Najviac som sa samozrejme tešil na Lukeho a vieme koľko sme si ho užili. Ale tak aspoň máme nádej že v EP8 bude už všetko Lukeovske ako má byť. Nesmierne ma potešilo koľko času dostal na plátne Han. O to viac nepotešilo ako skončil v rukách toho Baby Face. Taktiež povestné súboje tak trošičku nesplnili všetky očakávania. V každej časti bolo očakávanie na súboj jasné a každý súboj bol vypiplaný. Tu bol v niektorých stránkach trocha.... nemastný-neslaný. Pripomienka o "serialovosti" tohoto celého je bohužiaľ pravda. New Hope sa skončila takmer zmierlivo a nikomu by nevadilo, ak by sa nič ďalej nedialo. Tu si takmer každý krok vyžaduje sequel. Vo svojej podstate sa celý tento film spolieha na sequel, čo je občas naozaj na škodu. Originálne časti fungovali vždy aj ako samostatný celok. Zhrniem to takto. Nová časť určite potešila, trošku aj nenaplnila očakávania, ale tak očakávania boli naozaj obrovské. Stále tento film nesiaha na úmornú sračkovitosť epizódy 2. JJ mi potvrdil, že má na to natočiť fakt suprový film, ale stále ma nepresvedčil o jeho genialite, ktorá sa tu na csfd často spomína. Pri jeho filmoch som už vyjedal popcorn, ale ešte sa mi nestalo aby som odišiel z kina s otvorenou hubou. Je ešte pravdepodobné, že hodnotenie zmením. Všetko záleží na tom, ako sa film usadí v hlave.