Na vlásku (2010)

Líbí se mi odkaz na pohádku O princezně Zlatovlásce, navíc je tahle komedie vtipná, má nápad a (alespoň tedy v originálním znění) hudební vložky zní velmi dobře. Tenhle snímek je sice koncipován spíše pro děti, ale ani již odrostlí diváci se jistě nudit nebudou.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

V prvních kolech ztřeštěné a bláznivé, přesto je ale Ninja Faktor pořad, který už si vypěstoval své hvězdy, kteří na důmyslné překážkové dráze předvádějí fascinující výkony. Několikrát jsem se dokonce přistihl, jak nadějné soutěžící hlasitě povzbuzuji a u All Stars týmu trnu v očekávání. Chytlavá show.

Odcházení (2011)

Je to vlastně pořád více divadelní hra v ekteriérech, než film jako takový. Nevím, jestli je to záměr, tak či tak mi to vadí. Herci jsou prkenní a jejich výkony, až na světlé momenty Jiřího Abrháma a Oldřicha Kaisera, jsou těžko uvěřitelné.

O dívce, která proskočila časem (2006)

Tohle je výborné dospělé anime, Nečekejte přehuštěnou smršť efektů, ale plnokrevné, místy trochu naivní, lidské drama.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Tohle se docela povedlo. Časnačaj je psychopat k pohledání a Smrť je ve své neznalosti lidských poměrů opravdu kouzelný. Nechybí i nějaký ten hluboký moment, který jsem u dalších filmů podle Pratchetta postrádal.

Persepolis (2007)

Moc hezky a zajímavě pojaté aktuální téma. Celým snímkem, možná i díky způsobu animace, prostupuje melancholie, která graduje pasáží Marjane v Rakousku a která v mých očích dodává snímku zvláštní naléhavost. Povedené!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Johny Depp se snaží, ale přesto není tento snímek v mých očích ničím víc, než nastavovanou kaší hladovým fanouškům. Stopáž filmu daleko přesahuje možnosti scéře, v dúsledku čehož je film místy až unylý a celkově tak nějak nedrží pohromadě.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jsem unesen. Z filmu přímo prýští emoce. Tolik emocí, taková plejáda brilantních hereckých výkonů. Je skvělé, když režisér ví, co chce a jak toho dosáhnout, ale pokud jej v jeho vizi nepodpoří herci, je veškerá snaha nadarmo. Bravo!

Příběh o princezně Kaguje (2013)

Zbožňuju tu kresbu! Tu poetiku, ten klid, který z toho všeho čiší, a přesto příběh upoutá, ale konec mě teda nas.al.