Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Historie stranou, velmi kvalitní akční nářez na scénu. Tohle určitě nesedne všem, ale já se náramně bavil a po delší době konečně film, co můžu vychválit. Skvělá hudba, výborní herci, a hodnocení 4+ a překvapení posledních týdnů. Jdu proti proudu, hodnocení ČSFD 48% mi přijde dost krutý.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Pekelně dlouhej a nudnej rozjezd filmu. Ale pro pochopení Electra je to celkem nutnost. Když to zapadne a člověk pochopí, kdo, co a proč, už film bohužel opět nic nenabízí. Love story filmu… no… holt maturanti, pere se to v nich celý dvě hodiny a něco. Pokud jde o záporáky, dva pro jeden film jsou příliš a u mě se to nesetkalo s pochopenim. Ani jeden nedostal tolik prostoru, kolik by potřeboval. No a daleko přes dvě hodiny filmu škodí, příprava pro trojku je jasná. 3+

Americký sniper (2014)

Neoslovilo tak, jak jsem čekal. Není to asi v základu špatný, ale pro mě to byla celkem nuda. Akce roztahaný a nezajímavý. Stejně tak podání hlavního hrdiny. Na mě až příliš patriotských scén a řečí. Odstrkování rodiny na druhou kolej. Válka jako smysl života. Rozdělení filmu na jednotlivý turnusy. Nevim. Za mě nepovedený. Přemýšlel jsem o dvou hvězdách, ale filmu bych tim asi uškodil víc, než si zaslouží, takže dávám hodně špatné 3*

Anděl Páně (2005)

Nemasný, neslaný. Údajně hláškující Trojan se nekoná. Sem tam vlaštovka, ale na můj vkus slabý. Tak nějak vlastně ve všem.

Annabelle (2014)

Panenka dobrák už od pohledu. Tohle není panenka do dětského pokojíčku. Přesto v tomhle filmu jako panenka chybějící do tříčlenného setu figuruje na holčiččině poličce. Poměrně děsivě vypadající panenka v poměrně málo děsivě vypadajícím filmu. V tomhle ohledu slabší. Ikdyž scéna s výtahem a sklepem byla výživná. Občas to ale přijde takový amatérský. Není to úplně špatný, ale rozhodně existujou lepší horory jak tohle. 3* s mínusem

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Skvělej prequel a spinoff v jednom ke Conjuring a co si budeme povídat, tohle univerzum získává těžce na síle. Když se to tak vezme, tohle téma je nevyčerpatelný a dá se ždímat a ždímat. Protože pokud se to bude točit takhle, tak si to diváky vždycky najde. Kdo máte rádi horory, tak tohle je vlastně nutnost vidět. Atmosféra místy mrazivá s pár lekačkama, kdy jsem si málem uprdnul. 4*

Anonym (2011)

William Shakespeare byl vždy opředen několika tajemstvími. Jeden z velikánů světové literatury se dočkal dalšího zfilmování, tentokrát však v konspiračním duchu. Nikdy nebyl nalezený jediný rukopis, který by vlastnoručně Shakespeare napsal, neměl patřičné vzdělání tehdejší doby, stejně tak jeho rodina, otec, jeho vlastní děti, kteří byli dokonce negramotní. Byl tedy sám schopný napsat takové dramata jako byl Sen noci Svatojánské, Macbeth, Kupec benátský, Večer tříkrálový nebo nejslavnější tragédie jako třeba Romeo a Julie nebo Hamlet? Film Anonym se zabývá právě touhle tezí, že Shakespeare byl pouze loutkou, skutečným autorem všech her pod jeho jménem byl ve skutečnosti Edward de Vere, hrabě z Oxfordu. A celý film je opravdu podaný velice dobře, temno té doby, kulisy, výprava. Nečekejte žádnej muzikál, ale velice zajímavý historický film s velice zajímavým pohledem na dramatického genia. William Shakespeare je tak další z mnoha hádanek dnešní doby. Nebo není? 4* s velikánským plusem dávám, a jedno veliký doporučení pro všechny, co mají rádi historii, aby si tento film pustili.

Anthropoid (2016)

Málo napětí. Atentát na Heydricha by ho asi skousnul trochu víc. Jinak solidně odvyprávěný příběh o hrdinech, co se postavili Německu. Ke konci filmu jsem si uvědomil, že během něj nehraje prakticky žádná hudba jako podkres. To je docela unikát bych řekl :) Filmu by slušel asi trochu větší rozpočet. Za mě taková průměrka za 3*

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Asi jsem na tenhle typ filmů už starej. Nastává tim pádem otázka, jestli jsem i "oprávněnej" podobný filmy hodnotit. Protože moje hodnocení pro tenhle film je hodně špatná dvojka. Tu dávám jenom díky hodně slušnym hereckym výkonům. V souvislosti s tim mě tak napadá, co všechno vlastně herci jsou schopný pro roli a vejplatu před kamerou dělat a jak moc se ztrapňovat. A čim dál ten film jde, tim horší mi to přijde. Abych jenom nepomlouval, nejlepší herec pro mě jednoznačně Franco. A ku malýmu plusu filmu, zvládl jsem to až do konce. Sice toho lituju, ale zvládl :)

Argo (2012)

Ano, líbilo. Napínavý, jak jsem ani nečekal, Affleck válí. Za 4*. Hodně dobré.