Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

První dvě série za 4, ten zbytek jsem velice záhy přestal sledovat.

Noc v Roxbury (1998)

Za ten soundtrack 3 hvězdy a jednu bonusovou za to, jaká je to úžasná hovadina. Takhle jsem se už dlouho nepobavil.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Taková sonda do hlubin duše českého podnikatele. Tento film prakticky dokonale popisuje to, jak se u nás na mnoha úrovních dělá byznys.A jak blbý lidé jsou, že potřebují člověka, který je pořádně nakope do prdele. Česká nátura, reflexe dnešní společnosti, hodnotový žebříček a pár skvostných idiotů, to všechno vám Zdeněk Pohlreich přináší svým velice osobitým stylem.

Přežít! (2008) (seriál)

Za první sérii zatím 4, uvidíme jak to půjde dál. Každopádně je pěkné vidět nějaké post-apo bez obligátních zombií. EDIT: Druhá série slabší, nebýt té vynikající britské produkce všude kolem tak tomu nechám 4*, takhle za 3.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Nevím proč, ale přišlo mi to horší než jednička. Největší problém bych viděl v tom, jakým způsobem se tam snažili naprat do každé scény nějaké Cameo. Jet Li si na začátku filmu dal takovou nudnější bitku "kung-fu" style a následně se rozloučil s obecenstvem na zbytek filmu. Věc která mě mrzela asi nejvíc bylo nevyužití JCVD a Scotta Adkinse, dva perfektní záporáci nebyli vidět prakticky celý film kromě finálních soubojů se Slyem respektive Stathamem.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Zatím za 1. a půlku druhé série 4,5*.

Diamanty jsou věčné (1971)

Kromě špičkové úvodní hudby se mi na téhle Conneryovce nelíbilo snad nic. Nezáživné prostředí, slabý scénář, až komické souboje s padouchy, ti jsou ve většině případů retardovaní a z většiny mezních situací by se dostal bez větších problémů i handikapovaný lenochod po tahu. Sean se moc nesnaží, už nemá ten šmrnc co měl dřív, vypadá staře a je z formy. Přehrávaný americký akcent a hodný strejda Blofeld, který si na Bondovi nejspíš vypěstoval závislost, protože ho není schopný zabít i když se mu nabízí ideální příležitost asi 4x. No viděl jsem i lepší... prakticky všechny ostatní.

Jeeves and Wooster (1990) (seriál)

Nevím proč, ale tak nějak jsem čekal, že se mi to bude líbit víc. Miluju starou Británii, gentlemanský styl života, anglický humor, dvojici Laurie a Fry. Ale i přes to, mi přišla většina zápletek velice podobných, stejný problém a stejné řešení v každém druhém díle. Možná jsem neměl sjíždět celý seriál na posezení, časem se na to určitě podívám znovu a třeba tomu s odstupem času přijdu víc na chuť.

Captain America: První Avenger (2011)

Od filmů s komixovou předlohou většinou moc nečekám a "Kapitán Amerika" nebyl vyjímkou. Pár měsíců před ním jsem viděl dalšího z avangerů a to Thora a byl to takový příjemný, oddechový blockbuster, prostě průměr. Kdybych věděl jaká sračka bude Cpt. America tak bych snad radši šel na Twilighty. Tak tupý, nudný a dementní film jsem už dlouho neviděl. Nejsem žádný amerikofil, ale tady se mi vážně otevírala rybička v kapse. Ke konci už jsem přetáčel scény, protože ten nacionalistický patos mě už doslova urážel. Ty dvě hvězdy to má víceméně za audiovizuální stránku, jinak je to shit.

Wu xia (2011)

Nemel jsem zadne ocekavani, necetl jsem si zadna preview ani uvody a udelal jsem dobre. Kdybych mel Wu Xiu k necemu prirovnat, byla by to asijska verze Dejin Nasili, misto Mortensena je tam Yen. To bych ale Wu Xii krivdil, jedna se o velice prijemne detektivni drama strihnute nejakou tou kung-fu akci. Vubec mi neprislo, ze by se to tahlo, spis naopak, necele dve hodiny utekly opravdu rychle. Ma to sice pomalejsi zacatek, ale pak uz si to drzi krasne tempo. Z asijskych filmu s martial arts tematikou, pro me zatim letosni jasna jednicka.