Osamělá plavba (1985)

Film ze stejného ranku jako Událost ve čtverci 36-80 (od stejného režiséra). Opět se můžeme připravit na "pěkně" ztvárněné Američany, chrabré Rusy (ruská námořní pěchota, toť esence pravé mužnosti) a i na oblibené latexové oblečky dojde ;-)

Událost ve čtverci 36-80 (1982)

Jako propagandistický snímek ruských ozbrojených sil dobré, jako akční film o poznání horší. Nejvíce na frak dostalo ztvárnění Američanů, jejich latexové "atombordely" zaujmou zaručeně nejednoho diváka, co to rád "v gumě" má ;-)

Pozor, banditi! (1951)

Nudnější dílko, které ani "pěkné" malůvky a "prima" nášivky na německých uniformách nezachraňují...

Čarodějky (2006)

Béčko, které není bohužel tak zábavné, jak by mohlo být. Světlejší okamžiky má především ve chvílích, kdy se na scéně objeví liliput se svou obézní přítelkyní. Ale bojové sekvence mají taky své "prkenné" kouzlo ;-)

Rodáci (1988) (seriál)

Pokud jste měli problém s ideologickou manipulací už v Nejmladším z rodu Hamrů, zde se teprve obsypete. Zpětně je docela nepochopitelné, jak tohle „dílo“ mohlo vůbec na sklonku osmdesátých let, v době avizované „přestavby“, vzniknout a kolik našich „top“ herců se v něm angažovalo. Nejvíc asi bolí angažmá p. Brzobohatého. Hlavní postava Petr Vitásek (J. Šťastný) je krajně nesympatická a nevybočuje ze zavedeného kánonu „nekompromisních pařezů oddaných jedné pravdě“. Seriál je zcela v duchu komunistické verze historie, bez hlubší reflexe a snahy o objektivizaci. Odboj – jedině ten komunistický je spravedlivý a konfidentů prostý. Němci – karikatury (až na doktora, kterého hraje F. Němec). Bývalí sokolové až na výjimky slaboši a oportunisti. Klér, zástupci demokratických stran to samé. V poválečném ději probleskne občas i kritika obecnějších jevů (např. relativizace odbojové činnosti, černá zabíječka prezentovaná jako odbojová činnost - „prase taky odboj“), pokud se však něčeho dopustí člen komunistické strany, jde buď o horlivost („Proč ten Kléma nezavolá lidi a nevypráská to tu všecko? Revoluci jako v Rusku!“) nebo se jedná o konjunkturalistu, „falešného komunistu“. Všechny demokratické strany stojí v opozici proti politice KSČ - afektované projevy, agitace, prospěchářství, politikaření atd. Antikomunismus je personifikován v postavě Karla Mlejnka (K. Roden), za války člen kuratoria, po válce štve proti komunistům na právnické fakultě a v únoru 1948 vede studentský průvod na podporu E. Beneše a mává přitom americkou vlajkou („Demokrat? Obyčejnej reakcionář!“). Při snaze o útěk za hranice střílí po hlídkách, gauner! Dále nás autoři poučí, že revoluce přišla v pravou chvíli („v Bavorsku se rychtujou Američani!“), jak se po komunistech střílelo ze zálohy, co byl za hada ten Zenkl a že květina je „buržoazní přežitek“ a poezie s lyrikou „maloměšťácká změkčilost“. Co do řemeslné kvality výprava na tom ještě není nejhůře, ale „bojové scény“ jsou zoufalé a herecké výkony značně nevyrovnané. Televizní produkce se nezapře. A stopáž? 13 dílů po 90 minutách? Pekelnost!

Mamma Mia! (2008)

Zřejmě první mainstreamový muzikál o odkvetlé promiskuitní rozhoďnožce, co stihla obskočit v krátkém časovém úseku tři amanty a teď si její dcera může lámat hlavu, aniž by řešila jakékoli morální rozměry předešlého chování své matky, který že z nich je jejím otcem pravým.

Monstrum z jeskyně stínů (1959)

Nejpovedenější na tomhle dílku je jeho obal a nejzábavnější tvrzení, že se jedná o "strhující mix gangsterky a hororu". "Strhující" tak, že jsem poprvé klimbnul asi po čtvrt hodině a jakž takž udržel oči otevřené až v závěrečné pětiminutovce.

Sedm mumií (2006)

Nízkorozpočtová variace Od soumraku do úsvitu. Hvězdičku za hrstku gore záběrů a kung-fu mnicha. Viděno na YouTube s prima německým dabingem ;-)

Jak jsem uspořádal Ameriku (1974)

Kdo se těší na klasické eskapády Pana účetního, bude nepochybně zklamán jak já. Místo legrace na Vás čeká kapku jednostranná sociálně-kritická agitka o rasových problémech Ameriky sedmdesátých let. Pokud jste černoch, občanskoprávní aktivista nebo fanda Černých panterů, přidejte si libovolný počet hvězdiček...

Kočičí princ (1978)

Tato "pohádka" mi v mládí utekla, ale po jejím zkouknutí nezbývá než litovat, že mi neuniká i nadále. Zhůvěřilost takového kalibru jsem neviděl opravdu dlouho, vhodná leda tak pro mickofily, pedofily, hledače skrytých významů nebo sběrače filmových kuriozit...a tu hvězdičku jedinou dávám za mrtvou chobotnici.