Halloween 5 (1989)

Pokud by někdo čekal, že se v pátém díle kultovní klasiky dočká něčeho jiného, než reycklátu předchozích dílů, tak asi jede na nějakých drogách. Tady už se asi nehraje na nějakou invenci, dokonce i smysl pro detail či aplikace souvislostí byly bodnuty tím obrovským nožem přímo do srdce. No ale buď ho miluješ a nebo vůbec...

Hostel (2005)

Ani nevím, kdy naposled jsem viděl nějaký film, který by tak brutálně zkresloval informace, překrucoval je, vařil z vody a improvizoval s bičem upleteným z hovna. Hostel je ukázkou pokleslé zábavy pro lidi, jenž neznaj realitu či souvislosti a pro takové může působit jako standardní gore centrifuga bez ambicí a snahy, aby se kolotočované děti nepoblily. Pokud se tedy odhlédne od 666 tun nesmyslů, jedná o opravdu o nenáročnou zábavu pro nenáročného diváka. Pokud by jste snad čekali něco jiného, tak jste měli radši spolknout cukrovou vatu i se špejlí a pak zkusit labutě nebo z řetězu utržený řetízkáč na téhle gore pouti.

Spisovatelé (2012)

Skvěle obsazený snímek plný osobních i rodinných dramat zajímavě prolnutých v jednom příběhu. Co role, to skvěle zvládnuté herectví, tak přesvědčivě a citlivě podané až to bere dech. Především nezvykle chladná Lily Collins a velká naděje dramatických filmů Logan Lerman excelují v plné parádě. Vyloženě neHollywoodská produkce jen podtrhuje naléhavý tón celého příběhu, i když se zřejmě moc neliší každodenních dramat každého z nás. Příjemné překvapení!

Thanatomorphose (2012)

Pokud se vyžíváte v úchylárnách největšího kalibru, tak tohle je snímek přesně pro vás. Po stylově i příběhově hodně podobném Contracted je Thanatomorphose další tlející záležitost, kde o krev, červy, ale i vnitřnosti a sračky není nouze. Na druhou stranu film je téměř němý, odehrává se na jednom místě, vleče se jak tejden před vejplatou a je naprosto bez jakýchkoli emocí, což ho posouvá do tristního až absurního rázu, kdy prostě musíte dojít ke zjištění, že uhnilý prst už zpátky nenasadíte :D. Zřejmě jako jediné plus tu vidím řadu odkazů na staré kultovní prasárny jako je třeba Nekromantik a jemu podobné hnusy, takže můžete čekat plejádu opravdových gore scén. Nicméně po filmařské a obsahové stránce je to velká bída.

Obří ryby (2009) (seriál)

Pěkná série, ale strašně na jedno brdo a furt dokola.

Obří ryby Amazonky (2008) (TV film)

Ne úplně špatnej dokument, ale pokud znáte Zebův způsob práce, tak je vám jasná určitá generičnost - celej film nic nemůže ulovit a na závěr to příjde - tahle šablona je tak předvídatelná až to bolí. Ale že by i fakta lhala? Protože anakonda určitě nedorůstá jen 3 metry :D.

Aréna (2011)

Občas přemýšlím nad tím, proč tak charismatickej herec jako je S.L. Jackson bere každej brak, co se mu postaví do cesty. Aréna je klasickej případ škatulky "video film" - tj. snímek, který se nedostal do kin a zřejmě ani do televize a je naštěstí k dostání jako výprodejové DVD v pošetce v každé dobré trafice :D. Aréna je ale také zároveň ten typ filmu, který je sice mizerný, ale ani se mu nemůžete zasmát - vratký příběh, no name herci, spousta pofidérních efektů, ale hlavně že krve je všude pokokot :D.

The East (2013)

Zajímavej a poměrně dramatickej thriller z eko-teroristického prostředí, který sice dle mého nevyužil celkový potenciál velice slibné myšlenky, ale na druhou stranu přibližuje (byť trochu naivně) tohle okrajové a ušlechtilé téma. Ve vyýsledku mu asi nejvíc škodí ta televizní produkce.

Bowling for Columbine (2002)

Šokující dokument, který sice přínáší detaily o masakru na gymnáziu Columbine, ale mnohem více rozebírá souvislosti a problematiku americké populace, její touhy po zbrojení a prapodivné mentalitě, která hlásá jak důležité a prospěšné je býti ozbrojen. Rozhovor s poměrně mladou matkou v maskáčích a flintou v ruce, která zdůrazňuje, že je připravena bránit svoji rodinu, vás prostě posadí na prdel...

Iron Man (2008)

Nebudu vám lhát, Iron Man je pro mě prototyp dokonalé filmové zábavy dnešních dní. To, že jsem si k němu našel cestu až poněkud zpětně a ještě pohříchu haluzově, je sice věc druhá, avšak na výsledném dojmu to nic nemění. Iron Man měl obrovské štěstí - dokázal totiž spojit na první pohled sice velice transtparentní až logické ingredience, které však nejsou zas tak zcela samozřejmé, ostatně jak už spousta jiných soudobých filmů ukazuje. Jsou jimi perfektně vyvážené a sympatické obsazení (Junior svým šarmem prostě vychytává případné slabiny snímku a být to svědek jehovův, rád bych se mu upsal i s veškerým majetkem - ten pak táhne celý film a strhává na sebe všechnu pozornost, se kterou vás filmem provází jako růžovým sadem), úžasné vizuální a zvukové efekty (tak uvěřitelný zvuk dopadajícího ocelového panáka na zem bych si nedovedl představit ani v nejvlhčejším snu!!!), bambastické produkce a svěžího, odsýpajícího příběhu. Pro mě zkrátka ideální podívaná, u které člověk nemusí zbytečně přemýšlet a to víc se může bavit. Jak už jsem řekl, nebudu vám lhát, pro dnešek je to za plnej!