Základní instinkt (1992)

Je to sice ostuda, ale k tomuto zásadnímu filmu jsem se dostal až teď a i to mělo zřejmě za následek, že mě film zrovna neohromil - za tu dobu vzniklo na podobné motivy mnohé a především stovky kriminálních zápletek, které předčí poměrně plochý a očekávatelný vývoj příběhu. No ale co, aspoň jsme mohli vidět nahou Sharon a to není zrovna málo :D.

Kontraband (2012)

Trošku rozdivočelý děj plný neuvěřitelných momentů, které gradují v ještě více neuvěřitelné, ale nakonec to všechno dobře dopadne. Do toho ještě naprosto příšerná práce s kamerou / zoomováním, že jsem myslel, že proskočím tou mou plasmou, aby to utrpení už skončilo! Body dávám hlavně za oblíbeného herce.

Frankenstein (1994)

Jedno z nejnovějších zpracování legendárního příběhu, zaměřený na uměleckou, emotivní i výpravnou složku. Při scéně plakajícího frankenstejnova monstra by se snad i kámen ustrnul....

Halloween II (1981)

Musím trochu skepticky přiznat, že po tolika letech od natočení pocit strachu nějak vyprchal, ale dobře si pamatuju, jak mi cvakala prdel, když jsem to viděl poprvé v nějaké 3.-4. třídě základky. Tenkrát jsem musel chodívat na horory k babičce, která mě nechávala dívat, zatímco tata kategoricky zakazoval (už ani nespočítám kolik hororů jsem viděl ve stoje schovanej za rohem pokoje a utíkal, když táta vstal vzít si něco na zub nebo když šel na záchod, a dobře si pamatuju infarktové stavy, jak u toho spával a častokrát mi vypnul film 10 minut před koncem :D :D :D). Po dokoukání se mě zmocnila neobytná hrůza, že Meyers maže přímo k babčině bytovce sjednat pořádek. I přesto, že mi v hlavě zněl kultovní song "Mr. Sendmam", nemohl jsem zabrat několik hodin :D :D :D.

Kokuhaku (2010)

Naprosto masakrální snímek o výstřednosti japonské společnosti, konkrétně o brutalitě tamní mládeže. Film zachycuje ústřední téma (vina vs. pomsta) s výpovědí několika postav z jejich úhlů pohledů a odkrytím jejich osudů. Je hodně na co koukat, ať už jde velmi zajímavé vizuální zpracování či překvapivě se vyvíjející děj. Od první minuty budete budete valit bulvy na jeden wtf moment za druhým. Pokud máte rádi nemainstreamové a netradiční věci, tohle vás dostane na prdel!

Muži v černém (1997)

Po všech stránkách dotažená oddychovka, která nepostrádá nápad, humor, parádní provedení i obsazení a to v takovém poměru, že si po skončení plaskáte blahem. Navíc excelentní T.L. Jones v roli, která mu opravdu sedla.

Ve spárech yakuzy (2000)

Film pouze pro Kitanovi fanoušky nebo pro ty, co od snímku o jakuze chtejí něco jiného, než by většina očekávala. Dílo se zvláštně vleče, aby pak důležité momenty nepochopitelně naporcovalo a tam, kde by jeden čekal vyvrcholení akční zápletky, nastaví zrcadlo dramatickému přibrždění (o ano, nesmyslně dlouhé a prázdné prostřihy oničem mi pijí krev). Do kontrastu se tak dostává až přehnaně bezohledné vraždění s vykreslováním charakterů postav, které se ale zároveň jaksi ztrácejí v nevyváženém žánrovém poměru akční / drama. Hodnocení bych dal i nižší, ale nechávám za tři, protože mi film buďto nesedl nebo jsem ne zcela pochopil autorův záměr o vyznění.

Kurýr (2002)

Mimořádně špatný scénář, mimořádně mizerná a zatraceně evropská produkce - toť dvě věci, které poměrně nadějný akční snímek srážejí do šedi slabého průměru a nezachrání to ani charismatický a tradičně ironický Statham. Do toho zepár "no way" scén jako je ta s olejem v autodílně a je vymalováno! Na černo.

Predátor 2 (1990)

Proč se filmy s takovou atmosférou netočí i dnes? I přes veškeré slabosti jako je všudypřítomný americký heroismus, typické rádoby silácké hlášky a místy k popukání neschopné herecké výkony - i navzdory tomu všemu vám vyleze snímek, který z filmové mapy jen tak nevymažete ani nenahradíte. Pro predátora mám slabost, což ostatně dokazuje i sbírka figurek. Zkrátka to žeru.

V údolí Elah (2007)

Poněkud komorní drama vyprávějící o osudu vysloužilého seržanta, který se na vlastní pěst pouští do vyšetřovaní záhadné vraždy svého syna, při kterém vychází napovrch nelichotivá pravda o nejen psychickém stavu americké armády. Nebýt tradičně skvělého výkonu T.L. Jonese, působil byl snímek jako filmová varianta amerického seriálu JAG akorát bez dramatického nádechu. Na vině je také až příliž provařené téma bez zásadnějšího zvratu či vyvrcholení, na které celý film podvědomně čekáte.