Špinavý trik (2013)

Špinavý trik je má letošní první zastávka za tripem po nominovaných nejlepších filmech na Oscary pro rok 2013. No a abych pravdu řekl, tak to nebyla moc hezká zastávka. Nechápu, proč je toliko film zmiňovaný v nominacích. Samozřejmě ještě nemůže plně posoudit s dalšími nominovanými, ale kdo by možná mohl v boji o plešouna uspět, je tak maximálně Jennifer Lawrence, která v rámci celého filmu Špinavý trik vyčnívá. Její postava je dobře zahraná a tak nějak jsem jí to z celého ansáblu věřil nejvíc. No, uvidíme jak zahráli ostatní dámy. Celkově mi film přijde hodně přeceňovaný a jen doufám, že zbytek nominovaných nebude podobných. Film se neskutečně vleče, 132 minut je dlouhá stopáž, která by mohla být o kus kratší. Ač se snaží být snímek nadčasový v tématech jako je korupce a rodinné hodnoty, tak vyznívá jako spíše karikatura, než něco vážnějšího či dokonce obraz tehdejší doby. Ono celý film čekáte, že se něco zásadního stane, že přijde něco kulervoucícho nebo nějaký zásadní zlom a ten věci popožene či je rozpumpuje zajímavějším směrem, ale ono to stále jede stejně jako umělá mašinka na koleji a nic zásadního se nestane. Film taky nevyužil spoustu zajímavých charakterů, jako byla role De Nira a z Bradleyho byl taky pěknej de*il do ztracena. Prostě bylo tam spoustu materiálu, který se dal využít, ale využit nebyl. Vždy jen náznak, ale skutek utek. No, jsem zklamaný. Doufám, že další budou lepší.

Americký X Factor (2011) (pořad)

Americká mutace chtěla šlapat na paty American idolu, ale ten má za mořem neotřesitelnou pozici. Americký X Factor je slabí čajíček oproti britskému originálu. Mnoho nadějných zpěváků přinesla první série, kde nakonec skončil druhý Josh Krajcik, muž s českými kořeny. Ale zásadní pro umělce, kteří z těchto show vyjdou je to, jak se s nimi bude pracovat po soutěži. A to po první sérii totálně selhalo. Druhá série byla velmi průměrná a nakonec ji vyhrál i průměrný country zpěvák, která ale zabodoval i po soutěži solo albem a je v Americe mezi country elitou. Třetí série může být hřebíkem do rakve.

The X Factor (2004) (pořad)

Úroveň anglických talentových show je božská. Co se týká X Factoru, tak do světa pop music vytáhl mnoho hvězd, o kterých je slyšet a hlavně jejich muzika je slyšet. Samozřejmě jich mnoho upadlo do zapomnění, ale mnoho jich slavilo úspěchy doma, ale i někteří dokázali překročit hranice Ostrovů a zasáhnout celý svět.

Británie má talent (2007) (pořad)

Nejlepší talentová show na světě s nejlepší porotou, která našla mnoho zajímavých lidí, kteří by bez show zůstali skryti světu. A navíc ji provází duo ultra-sympatických moderátorů.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

U nás stále mnohdy nedoceněná show, která má skvělý produkční tým. A show má světový lesk. Jen to mnohdy ,,zabijou" někteří talenti...

Kdo přežije (2000) (pořad)

Nejlepší show na světě... I když první řady byly to nejlepší za těch mnoho sérií, ale pokaždé na jaře a na podzim znovu hltám nové díly a rád sleduju, co jsou Amíci schopní udělat pro jeden megáč doláčů. :)

Nespoutaný Django (2012)

Velmi dobrý Tarantino vzdávající hold nejen westernovkám. Ale Django je trochu ukecany a o pul hodinky mene by mu sluselo.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Paula jsem si držel pod pokličkou pár měsíců a musel jsem na něj mít chuť. Ta přišla včera a dokonale uspokojil mé filmové choutky. Tvorbu Pegga a Frosta žeru. Dobrá jízda od začátku do konce. Příjemná hodinka a půl, která mě bavila a určitě se v dohledné době znovu podívám. Film má plno skvělých momentů, u kterých se budete lámat smíchy. A teda vůbec jsem nepoznal Jane Lynchovou. Celou dobu jsem si říkal, že mi někoho připomíná a až v titulkách jsem prozřel. Dobrá komedie.

Do morku kosti (2010)

Doteď jsem si říkal že když je něco nominováno na zlatýho plešouna tak to bude stát za to Opak je bohužel pravdou. Hodinku a pětatřicet minut se potloukáme s hlavní hrdinkou po americkém venkově, který je stejně tak nuzný a smutný jako bezdomovecká gheta v Praze. Plácáme se od nikud nikam. Chvílemi jsem si říkal že je to jak čekání na Godota. Respektive na Jessupa, otce hlavní hrdinky. Celý film je to takové bubu, Jessup je postrach všech, ale kde nic tu nic. Stále jsem čekal, že něco přijde a ono nic nepřišlo. A že to někdo vynáší do nebes za to, že hlavní hrdinka se snaží řešit svoji složitou životní situaci a dělá proto vše? Ale kdepak, na světě je plno filmů, kde se dají mnohem odvážnější jedinci než byla Ree. Je to zklamání.